REZERVASYON


Online Rezervasyon Yapmak


Online Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Web sitemizden rezervasyon yapmak ve bilet kesmek isterseniz, ilk uçuşunuza en az 1 veya daha fazla, dönüş uçuşunuza ise en geç 355 gün süre olması gerekmektedir. Bulunduğumuz tarih ile dönüş yapmak istediğiniz tarih arasında 355 günden fazla bir zaman var ise işlem yapılamamaktadır.
Web sitemizi kullanarak ön rezervasyon oluşturabilir ve size otomatik olarak verilen opsiyona ya da daha sonra tarafınıza bildirilen yeni bir opsiyona kadar biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem sırasında tarafınıza verilen opsiyon, rezervasyonun oluşması için sistem tarafından verilmiş olup, hava yolları sistemin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir.

Böyle durumlarda yeni opsiyon süreniz ucuzabilet.com’a vermiş olduğunuz iletişim bilgilerine göre yazılı ve/veya sözlü olarak tarafınıza bildirilecek ve yeni opsiyon sürenizi dikkate almanız istenecektir.

Rezervasyon Şartları Nelerdir?

 • Genel kural olarak Atlasglobal, Pegasus, Borajet ve SunExpress iç ve dış hat uçuşlarına opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.
 • Türk Hava Yolları iç hat fırsat uçuşlarında opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.
 • Dış hat uçuşlarınızda, uçuşa 72 saat kalana kadar opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemekte olup, direkt bilet satın alma işleminizi yapabilirsiniz.
 • Tüm dış hat uçuşlarında en fazla 4 yolcu (çocuk+yetişkin dahil) için rezervasyon yapılabilir.
 • Tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır.
 • Çocuk yolcu için mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
 • Bebek yolcu seçeneğinde koltuk ayrılmamakta ve bilet düzenlenmektedir.(0-2 yaş)
 • 18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini uçuş sırasında yanlarında getirmeleri zorunludur.
 • Genel ve tüm hava yollarını kapsayan bir kural olarak, aynı kişi için aynı veya yakın tarih aralığında, aynı hava yolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem sırasında bir engelleme bulunmayıp, daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın fazla yer işgal etmek sebebiyle rezervasyonların iptali söz konusu olabileceği için aynı kişi adına mükerrer rezervasyonlar yapmamanız önerilmektedir. Bu tarz rezervasyonların iptalinden ucuzabilet.com sorumlu olmayacaktır.


Ön Rezervasyonumu Nasıl Değiştirebilirim?

Web sitemizi sayfamızı kullanarak yapmış olduğunuz ön rezervasyonlarınızı, rezervasyon bitiminden sonra sisteme girmiş olduğunuz e-mail adresine göndererek bildirmekteyiz. 444 87 87 destek hattımızı arayarak, rezervasyon no (PNR NO) bilginizi vererek, henüz biletlenmemiş tüm rezervasyonlarınız için tarih, parkur ya da hava yolu değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Opsiyonlu Rezervasyonumu Nasıl Görüntüleyebilirim?

Ana sayfa üzerinde bulunan “Rezervasyon Sorgulama” ekranına ulaşarak PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak ulaşabilirsiniz.

Uçuşa Yedek Yazılabilir miyim?

Tercih ettiğiniz fakat dolu olan uçak ya da farklı ücret sınıfları için yedek listeye yazılmak, web sitemiz üzerinden mümkün olmayıp, böyle bir talebiniz olduğu takdirde 444 87 87 no’lu destek hattımızı arayarak ve ancak ilgili hava yolu yedek listesini açmış ise yedek listeye yazılma imkanınız bulunmaktadır.

REZERVASYON


Hizmet Bedeli


Hizmet Bedeli Nedir?

Hizmet bedeli, Türkiye'deki hava yolları ve seyahat acentelerinin 01.04.2007 itibariyle ile yasa gereği uygulamaya koyduğu ve bilet başına tahsil edilen bir bedeldir.
Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih değişikliği veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa oluşan fiyat farkı haricinde, tarafımızdan 25 Euro hizmet bedeli alınmaktadır.
İptal veya iadesi talep edilen biletlerin, hava yolu kuralları doğrultusunda yapılabilen iadelerinde, söz konusu hizmet bedelinin iadesi bulunmamaktadır. Hizmet bedeli, bilet üzerinde Service Fee adı ile belirtilmektedir.

BİLET KURALLARI VE ÖDEME


Biletleme


Opsiyonlu Rezervasyon Nedir?

Rezervasyon tipi olarak opsiyonlu rezervasyon seçildiğinde, seçmiş olduğunuz rezervasyon bilgilerinin, onayladığınız fiyat ve detaylarda, size verilen opsiyon tarihine kadar ön rezervasyon olarak durması ve opsiyon süresinin aşıldığı durumlarda otomatik olarak iptalinin gerçekleşmesi sağlanır. Rezervasyon süresi aşılmayıp, opsiyon süresine kadar ana sayfa üzerinde bulunan PNR No ve soyadı bilgileriniz ile rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Opsiyonlu rezervasyonu mu nasıl satın alabilirim?

Web sayfamızı kullanarak opsiyonlu rezervasyon yaptıysanız, biletinizi satın almak için ana sayfa üzerinde bulunan PNR ve SOYAD bölümüne gerekli bilgileri girerek rezervasyon kaydınıza ulaşabilirsiniz. Ödemenizi tamamlamak üzere kredi kart numaranızı 3D Secure uygulamasının güvenliği ile girerek biletinizi satın alabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve bilet numarası oluşup onaylandıktan sonra tamamlanmış kabul edilmektedir. Ucuzabilet.com her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

Bilet Satış Adımında Neler Yapmak Gerekiyor?

Rezervasyonda "Bilet Satış" adımına geldiğinizde, seçmiş olduğunuz rezervasyonun, ekranda gördüğünüz uçuş detaylarını, acente kurallarını ve fiyatını onayladıktan sonra kredi kartı bilgisi girerek güvenli olarak biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde bir bilet numarası elde etmiş olacaksınız. İşlem ve ödemenin başarılı olmadığı durumlarda bir bilet numarası oluşmayacaktır.

Bilet Sınıfları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

İadesiz bilet sınıfı promosyon sınıfıdır. İptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

Ekonomi bilet sınıfı seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

Business bilet sınıfı seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

Biletimi, Web Sitesi Dışında, Güvenli Olarak Nasıl Alabilirim?

İsterseniz 444 87 87 destek hattımızı arayarak, telefonda kart bilgilerinizi vererek yine 3D Secure güvenliği ile biletinizi ufak bir hizmet bedeli karşılığı satın alabilirsiniz.

Ucuzabilet.com yetkili acentelerimize, oluşturmuş olduğunuz rezervasyon detayınız ve/veya PNR numaranız ile giderek bilet satın alma işlemleri konusunda yardım alarak ödemenizi yapabilirsiniz. Acenteden alınan biletlerde farklı hizmet bedeli uygulanmaktadır.

Biletimin Kullanım Süresi Nedir?

Satın almış olduğunuz biletin ücret kuralların göre farklılık gösterebilir. Bileti satın almış olduğunuz sırada maksimum kalış süresi olarak belirtilmiştir. Kullanım süresinin uzatılması ile ilgili veya diğer tüm kurallar ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya destek hattımızdan ilgili rezervasyonunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.


Bilette İsim Değişikliği Yapabilir miyim?

Biletlerin kullanım, tarih ve/veya parkur değiştirme ya da iade alma gibi bilet üzerindeki tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı – soyadı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Biletin düzenlendiği ismin dışındaki bir başka isme devretmek üzere, isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

Öğrenci, Genç, Bebek, 65+ Yolcularda İndirim İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Öğrenci sınıfında 13 yaşından gün almış, 25 yaşından gün almamış yolcular yer almaktadır. İndirim işaretlemiş olmanıza rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

Çocuk sınıfında 2 yaşını bitirmiş 13 yaşından gün almamış yolcular yer almaktadır. İndirim işaretlemiş olmanıza rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

Bebek sınıfında 0-2 yaş koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

+65 sınıfında 65 yaş üzeri yolcular yer almaktadır. İndirim işaretlemiş olmanıza rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

BİLET KURALLARI VE ÖDEME


Tarih ve/veya Parkur Değişikliği


Biletimde Tarih ve/veya Parkur Değişikliği Yapabilir Miyim?

Web sayfamızdan üzerinden bilet alımı yapıldıktan sonra, söz konusu biletin iptali ya da parkur değişikliği, web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Bilet ile ilgili tüm değişikliklerin, yine hava yolu kuralları doğrultusunda, tarafımızdan yapılabilmesi için 444 87 87 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz. Talep edilen biletin değişikliğe izin veren bir bilet olması durumunda, hava yolu kurallarında belirtilen değişiklik ücreti ve/veya fiyat farkı yanında, dış hat biletleriniz için 25 €, iç hat değişiklikleriniz için 15 TL değişiklik ücreti tahsil edilecektir.

Değişiklik Kurallarını Nasıl Bulabilirim?

Web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz tüm bilet alım ve rezervasyon işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz hava yolunun ücreti ve tüm kuralları, “Uçuş Bilgileri” bölümümüzde detaylı olarak yer almaktadır. Rezervasyonunuzun tamamlanma aşamasında ve özellikle biletinizi düzenlemeden önce, bu kuralları mutlaka okumanızı ve sizin için uygunsa işleme devam etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle promosyonel biletlerin, ilgili hava yolunun berlilediği kısıtlı kuralları olması sebebiyle değişikliğe ve/veya iadeye izni olmamaktadır.

BİLET KURALLARI VE ÖDEME


İptal ve İade


Biletimin İptali Durumunda Ceza Kuralları Nedir?

Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan ve “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.
Her hava yolunun, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğu için biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.
ÖNEMLİ UYARI! Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden Ucuzabilet.com sitesi sorumlu olmamaktadır.

Biletimi Nasıl İptal Edebilirim?

Bilet satın alma işlemlerinin web sistemimizden yapılması halinde, 444 87 87 no’lu çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolu çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

BİLET KURALLARI VE ÖDEME


Biletimi Nasıl İptal Edebilirim?

Bilet satın alma işlemlerinin web sistemimizden yapılması halinde, 444 87 87 no’lu çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolu çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

BİLET KURALLARI VE ÖDEME


Bilet İadesi


Bilet İadesini Nasıl Geri Alabilirim?

Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırmışsanız 444 87 87 no’lu Ucuzabilet çağrı merkezimizi arayarak ve e-bilet no bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
Uçuşunuzun iptalinin yapılması biletinizin tarafımızdan iadeye alındığı anlamına gelmeyip sadece ilgili uçuşun(ların) iptalini kapsamaktadır. İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemleri için eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci Ucuzabilet.com tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 444 87 87 destek hattımıza başvurmanız gerekmektedir.

Biletinizin iadesi tarafımızdan talep edildiği tarihten itibaren, hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, tarafımıza ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile;
- Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile ödemelerde aynı karta iade
- Havale ile ödeme yaptı iseniz, tekrar aynı hesaba havale yolu ile ve
- Nakit ödeme yaptıysanız, ödeme yapan kişiye imzalı makbuz karşılığında tarafınıza iade işlemi yapılacaktır.

Ucuzabilet, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında, aracı kurum durumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıdaki ödeme tarzları içerisinde hangi kapsamda ise aynı şekilde iade edilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan, tarafınıza önceden iade yapılması mümkün değildir.

Hizmet Bedelini de Geri Alabilir Miyim?

İade işleminiz başlatıldığında, biletleme esnasında ödemiş olduğunuz Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır.

3D SECURE GÜVENLİ ÖDEME:


3D Secure Ne Kadar Güvenli?

3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin MasterCard Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “SecureCode”, Visa Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “Verified by Visa” isimleri verilmektedir. Bankanız 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise, ilk ödeme işleminizde ekrana gelecek sayfa aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.

3D SECURE GÜVENLİ ÖDEME:


3D Secure Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

3-D Secure sistemine kayıt olmak da çok kolay. Kartı kullanılan banka 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise; alışveriş öncesinde bankanızın 3-D Secure uygulaması web sayfası, çağrı merkezi telefonu aracılığıyla ya da alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3-D Secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabiliyor. Bu işlemler sırasında yalnızca 3-D Secure işlemlerde, anlık kullanılan bir şifre ve kişisel bir mesaj tanımlanması gerekiyor.

3D SECURE GÜVENLİ ÖDEME:


3D Secure Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Sitemizde yer alan online bilet satış bölümünden işlem yapmak üzere gerekli bilgiler her zamanki gibi giriliyor. İşleminizi yapmadan önce, 3-D Secure uygulamasına kayıt olunduysa, kartla işlem yaparken ekrana gelen 3-D Secure sayfasında, daha önceden işlemlerde görüntülenmek üzere belirlenen kişisel mesaj görünüyor. Bu mesaj, işlemin banka tarafından onaylanmakta olduğunu gösteriyor. Ekrandaki ilgili alana 3-D Secure işlemlerde kullanılan şifrenin girilmesi gerekiyor.

Daha önceden kayıt yapılmadıysa ekrana gelen 3-D Secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor ve 3-D Secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştiriliyor. Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanıyor.

HAVALE İLE ÖDEME


Havale ile ödeme yapabilmek için öncelikle ön rezervasyon işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Daha sonra ilgili banka adresimize havale işleminizi gerçekleştirip 444 87 87 numaralı çağrı merkezi hattımıza bilgi vererek biletinizi satın alabilirsiniz.

 • Bilet fiyatları TL olarak tahsil edilmektedir.
 • TL dışında bir döviz ile ödeme yapılmak istendiğinde, ödenmesi gereken miktarı destek hattımıza sorunuz.
 • Ön rezervasyon ve bilet satın alma işlem günü birbirinden farklı günlerde ise önce destek hattımızdan biletinizin karşılığı olan TL rakamını öğrenerek havale işlemi yapmanız ve bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Bankaların mesai saatleri dışında havale yaptıysanız gerçekleştireceğiniz işlemler bir sonraki iş gününe kalacaktır. Bankaların tahsil edebileceği havale masrafları, müşteri tarafından karşılanacaktır.


Banka Bilgileri


Banka Şubesi Hesap No IBAN No
Garanti Bankası Hasanpaşa (413) 6297453 TR590006200041300006297453
Yapıkredi Kadıköy-Çarşı (214) 64996111 TR270006701000000064996111
HSBC Asya Kurumsal (666) 100471628200 TR780012300719100471628200
Finansbank Marmara (876) 1940300 TR870011100000000001940300
Akbank Kozyatağı (799) 6344 TR980004600799888000006344
İş Bankası Kozyatağı Kurumsal (1256) 0068400 TR720006400000112560068400
TEB Trakya Kurumsal (55) 2517724 TR230003200000000002517724
Vakıfbank Anadolu Kurumsal (424) 7271824262 TR160001500158007271824262
Halk Bankası Anadolu Kurumsal (836) 10260246 TR500001200983600010260246
Bankasya Kadıköy (3) 1105415-6 TR450020800003011054150006
Denizbank Avr. Kurumsal (3390) 520974-351 TR820013400000052097400007
Türkiye Finans İkitelli (41) 648043-7 TR060020600041006480430007
Şekerbank Bakırköy (102) 233000146 TR520005902330130233000146

SIKÇA SORULAN SORULAR


Check in


Online Check in Nedir?

İlgili hava yolundan biletini satın almış olan tüm yolcuların havaalanına gelmeden önce internet üzerinden check in yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmetin online işleme açılma süreleri hava yolunun hizmetine göre değişiklik gösterebilir. Pek çok hava yolu online check in işlemini uçuşlarının 23–24 saat öncesinden başlayarak, 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden bizzat yapma olanağı vermektedir. Check in işleminizin uçuşa 24 saat önce açılmasının sebebi son ana kadar uçak tipinin değişme ihtimali olmasından dolayıdır.

Online Check in hizmeti web sitemizin hizmeti olmayıp, hava yollarının kendi internet online check in linkine yönlendirme ile sağlanmaktadır.

Online Check in Nasıl Yapılır?

Web sitemizden dış hat bilet satın işleminizi tamamladıktan sonra tarafınıza e-mail ile bilgilendirme yapılacaktır. Burada belirtilen e-bilet bilginizi ve rezervasyon numaranızı kullanarak, uçuşunuza 24 saat kala, online check in linkinden ilgili hava yoluna giriş yaparak isim ve soyadı bilginizi girmeniz gerekmektedir. Hava yolu, mil programı kart üyeliği numaranızı isteyebilir. Bu sayfayı onaylamadan geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra uçağın oturma planı gösterilecek olup koltuk seçme işleminiz talep edilecektir.

Online Check in Sonrasında Havalimanında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Biniş kartının çıkışını internetten alan yolcularımız bagajları olmadığı takdirde, güvenlik kontrolünden geçtikten sonra; bagajı olan yolcularımız ise check in girişi kapanmadan evvel bagaj teslim veya online check in kontuarlarından bagajlarını teslim ettikten sonra, biniş kapısına gidebilirler.

Ne Kadar Süre Önce Havaalanında Olmalıyım?

İç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, dış hat uçuşlarınızda 2 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Bilet, bagaj işlemlerinizi iç hat uçuşlarınızda kalkış saatinden 45 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise kalkış saatinden 60 dakika önce yaptırmış olmanız gerekmektedir. İşlem yaptırmama durumunda, o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybedersiniz.

Hava Yolu Check-in Linkleri Nelerdir?

Hava Yolu Check-in linklerini görmek için tıklayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Vize


Vize Hakkında Bilmem Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle gideceğiniz ülke için geçerli vizenizin olup olmadığı ve vizeniz olsa bile pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Genel vize bilgileri için tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Kabinde Taşınabilen Eşyalar


Kabinde Taşınabilen Eşyalar Nelerdir?

Kabin bagajı, yolcunun kendi denetim ve sorumluluğu altında, yolcu kabininde ücretsiz olarak taşınan bagajdır. Bu bagajlar yolcu kabininde baş üstü dolaplarına veya yolcunun önündeki koltuğun altına konulmaya uygun olmalıdır.

Kabin bagajlarına mutlaka kabin bagajı etiketi takılmalıdır. Check in esnasında ve/veya uçağa alım aşamasında kabin bagaj kontrolü yapılmaktadır. Aşağıdaki eşyaların taşıması da ücretsiz olarak gerçekleştirilir ve kabin bagajı olarak kabul edilebilir:
 • 1 adet palto, pardösü veya battaniye
 • 1 adet dizüstü bilgisayar
 • 1 adet bayan/bay el çantası
 • 1 adet küçük kamera veya fotoğraf makinesi
 • 1 adet bebek puseti
 • Kabinde bebeğin gıda ihtiyacı için biberon vb.


Diğer Kabinlerim için Koltuk Alabilir Miyim?

Kabin bagajının dışında kabinde taşınmasını istediğiniz bagajınız için ayrı bir koltuk satın almalısınız. Detaylı bilgi için rezervasyon esnasında bilgi talep ediniz.
 • Bir hava yolu taşıyıcısı herhangi bir kabin bagajını;
 • Mal veya kişilere karşı tehlikeli olması ihtimali var ise,
 • Hava taşımacılığı esnasında hasara uğrama ihtimali var ise,
 • Uygunsuz paketleme yapılmış ise,
 • Seyahatin başlangıç ve bitiş noktaları ile hava sahası kullanılan ülkelerin yasalarına göre taşınması suç teşkil ediyor ise,
 • Ağırlık, boyut veya yapısı itibariyle hava taşımacılığına uygun değil ise,
 • Koltuk altına veya baş üstü dolaplarına yerleştirilemiyor ve/veya koltuğa emniyetli bir şekilde bağlanamıyor ise, kabul etmeme hakkına sahiptir. Kabinde ve güvenlik tahditli alanda tehdit oluşturabileceği düşünülen nesneler yasaklı madde olarak değerlendirildiği için kabin bagajında veya güvenlik tahditli alanlarda bulundurulmasına izin verilmez.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Kabinde Taşınabilen Sıvılar


Kabinde Sıvı Taşıyabilir Miyim?

Kabin bagajında taşınacak tüm sıvılar, jeller, aerosoller vb maddelerle ilgili havacılık kuralları gereği bazı kısıtlamalar uygulanmaktadır. Koşullar:

 • Kabin bagajlarında taşınacak sıvıların her biri en fazla 100ml olmalıdır.
 • Bu sıvılar maksimum 1 (bir) litrelik 20 cm x 20 cm şeffaf kilitli poşetlerin içerisinde ayrı olarak taşınmalıdır.
 • Her yolcu sadece 1 (bir) adet poşet taşıyabilecektir.
 • Son güvenlik kontrol noktasında sıvılarınızın içinde olduğu kilitli poşeti çantanızdan çıkararak, x-ray cihazına ayrı olarak koymanız gerekmektedir.

İstisnalar:
 • İlaçlar (Yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olmak veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporunun/belgesinin ibrazı ile ve orijinal ambalajında olmak koşuluyla),
 • Bebek mamaları (Bebeğin de uçakta seyahat ediyor olması koşuluyla ve yalnızca yolculuk süresince ihtiyaç duyulabilecek miktar kadar) kabin bagajında taşınabilir.
 • Kontrol noktasında güvenlik görevlileri istisnai durumu belgelemenizi veya ilacı/mamayı/sıvıyı tatmanızı talep edebilir.

Kısıtlamaya Dahil Sıvılar Nelerdir?

 • Su, şurup, içecekler dahil her türlü sıvı
 • Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil), kolonya, parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç)
 • Tıraş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler,
 • Reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler ve jeller
 • Kontak lens sıvıları, şampuanlar, sprey ve aerosoller ve yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Özelliği Olan Yolcular


Özelliği Olan Yolcular Kimlerdir?

Yaşlı, lisan problemi olan, fobisi olan, görme ve işitme engelli ya da genç yolculara check in işleminin yapılmasını takiben, uçağa alınma işlemlerinde ve uçak varışında talep edilmesi halinde refakat hizmeti hava yolu şartlarına göre değişebilmektedir. Bu tip talepleriniz için 444 87 87 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Hamile Yolculara Uygulanan Prosedürler Nelerdir?

 • Yirmi sekiz hafta (yedi ay) doldurmamış olan hamile yolculardan rapor istenmez.
 • Tek bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 36 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur.” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 36 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.
 • İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 32 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 32 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.
 • Doktor raporunun tarihi, yedi günden eski olamaz.
 • Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka olmalıdır.


Görme Engelli Yolculara Uygulanan Prosedürler Nelerdir?

Görme engelli yolcularımız, tek başlarına veya yardımcı köpekleriyle seyahat edebilirler. Bu tip talepleriniz için rezervasyon şartı hava yolu kurallarına göre değişiklik gösterebilir. Talepleriniz için 444 87 87 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Duyma Engelli Yolculara Uygulanan Prosedürler Nelerdir?

Duyma engelli yolcular tek başlarına seyahat edebilirler.

Hem Görme Hem De Duyma Engelli Yolculara Uygulanan Prosedürler Nelerdir?

Hem görme hem duyma engelli yolcuların, refakatçi ile seyahat etmesi zorunludur.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Çocuk ve Bebek Yolcular


Çocuk ve Bebek Yolculara Uygulanan Prosedürler Nelerdir?

Bebek yolcu ikinci yaş gününü kutlamamış bebek yolcudur (0-24 ay dahil). Bir ebeveyn en fazla bir bebeğe refakat edebilir. İkinci bebek için mutlaka ayrı refakatçi olması, refakatçi olmaması durumunda ikinci bebek için çocuk bileti satın alınması ve refakat kabin memuru talep edilmesi gerekir. Çocuk bileti satın alınması durumunda araba tipi bebek puseti getirilmesi zorunludur. Ebeveyn dışındaki refakatçinin yaşı 18’den büyük olmalıdır. Bebek yolcular doğumlarından itibaren ilk 48 saat içerisinde özel bir durum olmadığı sürece uçağa kabul edilmez. 2-7 günlük bebekler "Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur.” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilirler. Sekiz günlük ile iki yaşını bitirmemiş bebek yolcu sadece ebeveyn/yetkili ile refakatli olarak seyahat edebilir. Refakat hostesi tahsis edilmez. Sekiz günlük dahil ve yedi yaşından gün almamış bebek ve çocuk yolcular refakatsiz kabul edilmez

Çocuk yolcu refakatli sınıfına giren yolcular, ikinci yaş gününü kutlamış ancak yedinci yaş gününü kutlamamış olan (2-6), ebeveyni veya ebeveyni tarafından yetkili kılınan kişinin talebi ile uçuşu sırasında refakat kabin memuru görevlendirilerek seyahat etmesine izin verilen çocuk yolcudur. Refakatli çocuk yolcularımızın rezervasyonunun uçuştan minimum 48 saat önce yapılması gerekmektedir. Talepte refakatli çocuk yolcunun konuştuğu lisan kesinlikle belirtilmelidir. Refakat kabin memuruna ilişkin tüm masraflar yolcuya aittir. Refakatli çocuk taşıma yetki belgesi karşılıklı olarak doldurulur ve imzalanır. Çocuk yolcunun ebeveyn/yetkilisi, uçak kalkana kadar havalimanında beklemek zorundadır. Refakatli seyahat eden çocuk yolcu için mutlaka bir koltuk tahsis edilir.

Varış esnasında; refakatli çocuk yolcu sadece ebeveyni veya ebeveyn tarafından yetkili kılınan kişi/kişilerce teslim alınır veya teslim edilir. Refakatli çocuk yolcuyu hava yoluna teslim eden kişi; çocuk yolcunun ebeveyni veya kanuni temsilcisi değil ise, ebeveyninin veya kanuni temsilcisinin noterde yetkili kılacağı kişinin ilgili “Yetki Belgesi”ni uçuş günü ilgili hava yollarına ibraz etmesi gereklidir.

Çocuk yolcu refakatsiz sınıfına giren yolcular, seyahatin başladığı gün, yedinci yaş gününü kutlamış ancak on ikinci yaş gününü kutlamamış olan (7-11), ebeveyni veya kanuni temsilcisi tarafından yalnız seyahat etmesine izin verilen çocuk yolcudur.

Uçuş öncesinde; refakatsiz çocuk yolcunun refakatsiz seyahat edebilmesi için seyahatinin tüm uçuşlarına ait rezervasyonlarının onaylanmış olması gerekir. Ebeveyn ya da vasileri çocuklarını kalkıştan en az iki saat önce check in'e getirmelidir. Refakatsiz çocuk yolcunun refakatsiz seyahati, ebeveyn veya kanuni temsilcisinin iznine bağlı olup “Yetki Belgesi Formu” doldurularak ebeveyn veya kanuni temsilcisine imzalatılır. Refakatsiz çocuk yolcular için İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ayrı bir check in bankosu bulunmaktadır. Diğer havalimanlarında ise öncelik tanınmaktadır. Refakatsiz seyahat eden çocuklara, uçağa gidene kadar olan güvenlik kontrollerinden geçme, yolcu salonlarına ve uçağa alınma esnasında görevli personel eşlik edecektir. Refakatsiz çocuk yolcu, uçağın kalkış saatinde yetkili personel tarafından uçağa götürülerek kabin amirine teslim edilir.

Uçuş esnasında; refakatsiz çocuk yolcuların yer numaraları kabin görevlilerine yakın olan koltuklardan seçilir. Böylece uçuş esnasında kabin görevlilerinin gözetimi altında seyahat ederler. Varış esnasında; refakatsiz çocuk yolcular, kabin amiri tarafından varış istasyonunda seferi karşılayan görevliye, “Yetki Belgesi Formu” imzalattırılarak teslim edilir. Görevli personel varış istasyonundaki pasaport, gümrük ve bagaj teslimi ile ilgili tüm işlemleri tamamlar. Refakatsiz çocuk yolcuyu karşılayacak kişinin tespitini “Yetki Belgesi Formu”nda belirtilen isim, soyad ve kimlik eşlemesi yaparak ilgili kişiye imza karşılığı teslim eder.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Özel Talepler


Tekerlekli Sandalye Talebi ile İlgili Prosedürler Nelerdir?

İlk uçuşlarınıza (iç ve dış ) 24 saat kalana kadar tıbbi bir rahatsızlığı olmayan ancak tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan yolculara, yolcunun durumuna göre hava yolu tarafından, 3 farklı tipte tekerlekli sandalye hizmeti verilebilir.
Apron: Merdiven inip çıkabilen ancak uzun yol yürüyemeyen yolcular için, uçağa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu yoktur. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
Basamaklar: Merdiven inip çıkamayan ancak yürüyebilen yolcular için, uçak kapısına kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu vardır. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
Kabin: Yürüyemeyen yolcular için, kabinde koltuğa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu tamamen hareketsizdir ve yerinden kımıldayamamaktadır. Uçağın basamakları için yardıma ihtiyacı vardır. Uçak kapısından kabin koltuğuna, kabin koltuğundan uçak kapısına taşınma zorunluluğu vardır

Evcil Hayvan Bulundurulması ile İlgili Prosedürler Nelerdir?

 • Evcil hayvan tanımına sadece köpek ve kedi girer. Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir.
 • Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir. Ağırlığı 6 kg’ı geçen ve kutu ölçüsü 45x35x23 cm’den fazla olan evcil hayvanlar (köpek ve kedi) uçağın kargo bölümünde taşınabilirler.
 • Kutusu ile birlikte toplam ağırlığı 6 kg’ı aşmayan ve farklı ırklardan da olabilen aynı türden iki evcil hayvan (iki köpek veya iki kedi) birbirlerine alışık olmaları kaydı ile aynı kafeste/kutuda taşınabilir.
 • Serbest bagaj taşıma hakkınız göze alınmaksızın, evcil hayvan kutusu/kafesi ile birlikte tartılır ve fazla bagaj olarak tahsil edilir. Amerika ve Kanada uçuşları için belirli olan ücret tahsil edilir.
NOT: Kabinde evcil hayvan taşımacılığı, ülkelerin evcil hayvan giriş, çıkış ve transit geçişi ile ilgili kanunların hükmü altındadır. Uçuşu yapan hava yoluna mutlaka danışılmalıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yasaklı Maddeler


Uçuş Esnasında Yolcunun Yanında veya Bagajında Bulunması Yasak Olan Maddeler Nelerdir?


Silah ve Ateşli Silahlar

 • Her türlü çaptaki ateşli yivli silahlar
 • Her türlü yivsiz av tüfekleri ve pompalı tüfekler
 • Ateşli silahların taklit ve benzerleri ile imitasyonları
 • Havalı silahlar
 • Her türlü oyuncak silahlar
 • Gizli ve kamufle edilmiş silahlar (Çakmak ve kalem silahlar vb.)
 • Başlatma silahları
 • Silah parçaları (Teleskopik nişangahlar ve nişangahlar hariç)
 • Bilye atan silahlar (plastik ve metal)
 • İşaret tabancaları
 • Mancınık ve sapanlar
 • Elektrikli şok aletleri
 • Silah şeklideki çakmaklar
 • Endüstriyel cıvata, çivi ve zıpkın tabancaları
 • Yay ve oklar
 • Hayvan bayıltma araçları
 • Boya atan silahlar
 • Mantar tabancası ve kapsülleri


Sivri /Keskin Uçlu Silah ve Eşyalar

 • Balta ve çeşitleri
 • Ok ve dartlar
 • Mızrak, kargın, zıpkın
 • Kanca
 • Buz baltası
 • Satır
 • Fırlatılan yıldızlar
 • Kama
 • Hançer
 • Saldırma
 • Sustalı ve kelebek bıçakları
 • Pala, kılıç, kasatura,
 • Sivri uçlu ve oklu bıçaklar
 • Dalgıç malzemeleri (Dalgıç bıçağı vb.)
 • Makaslar (Ağzı sivri 6 cm’den büyük)
 • Buz kıracakları
 • Tıraş jileti, bıçak ve usturalar
 • Metal kesici
 • Dikiş iğnesi
 • Çakı, çok amaçlı çakı
 • Tırnak makası (6 cm’den büyük)
 • Tirbuşon
 • Dağcılık ile ilgili olan malzemeler (Krampon, keser, çekiç, buz baltası vs.)
 • Kayak yürüme ve tırmanma bastonları
 • Törpü (6 cm’den büyük)
 • Şiş
 • Ucu sivri şemsiye
 • Maket bıçağı
 • Dövüş sanatında ve salt saldırı ve savunmada kullanılan her türlü malzeme (Uzun sopalar, kılıçlar, teleskopik coplar, muşta, süngü, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zincir, şişli baston vs.)
 • Buz patenleri
 • Kalem bıçaklar
 • Av amaçlı bıçaklar
 • Her türlü marangozluk aletleri (Çekiç, tornavida, matkap, testere, şerit metre vb.)
 • Medikal kesici aletler (neşter, bisturi vb.)
 • Hipodermik iğneler(Tıbbi amaçlı olduğuna dair kanıt gösterildiğinde taşınabilir)
 • Akülü vidalama ve matkaplar ile uçları
 • Elektrikli testere
 • Ucu 6 cm’den büyük her türlü bıçak (Döner bıçakları ve seramik bıçaklar dâhil)


Patlayıcılar ve Parlayıcı Maddeler

 • Patlayıcı ve patlayıcı sistemleri (Bunların taklitleri dâhil)
 • Fünye ve fitiller
 • Dinamit ve gerçeğe uygun taklitler
 • Havai fişekler, maytaplar
 • El bombası ve gerçeğe uygun taklitleri
 • Plastik patlayıcılar
 • Mayın barut ve diğer askeri patlayıcılar
 • Cephane ve mühimmat
 • Parlayıcı sıvılar (Petrol, benzin, mazot, alkol, etanol, gaz yağı vb.)
 • Sprey boyalar
 • Tiner ve terebentin
 • Gazlar ve gaz tüpleri (Fazla oksijen, propan gazı, bütan gazı, asetolon)
 • Çakmak sıvıları ve gazları
 • Meşale alevli çakmaklar (Ssadece ABD uçuşları için)
 • Taklit yanıcı maddeleri
 • Güvenli olmayan her türlü kibrit (Her yüzeyde yanabilen kibrit )
 • Alkol oranı % 70’i geçen içecekler ve sıvılar (Kolonya vb.)
 • Duman çıkartan ürünler (Sis bombası vb.)


Keskin ve Sivri Uçlu Olmayan Maddeler

 • Kalın sopalar (Golf, kriket, beysbol, hokey, lakros sopaları)
 • Kürekler (Kano vb.)
 • Kelepçeler
 • Her türlü ıstakalar (Bilardo)
 • Kaykay
 • Balıkçılık malzemeleri ve olta takımları
 • Her türden cop, sopa (Yolcu profiline göre bu malzemelerin tarandıktan sonra geçişine izin verilir.)
 • Kayaklar
 • Urgan, halat, çelik halat
 • Her türlü sörf tahtaları


Kimyasal Biyolojik Nükleer (NBC) ve Zehirli Maddeler

 • Asitler ve sıvı bataryalar
 • Radyoaktif maddeler (Sağlık hizmetlerinde kullanılanlar hariç)
 • Kuru buz (2 kg’dan fazla )
 • Kendinden parlayan maddeler
 • Yangın söndürücüler
 • Köpek kovucu spreyler
 • Zehirler ve zirai mücadele ilaçları (Haşere ilaçları, fare zehirleri vb.)
 • Bulaşıcı ve biyolojik tehlike içeren maddeler (Mikroplu kan, bakteri ve virüsler)
 • Kimyasal/biyolojik ajanlar (Hardal gazı, sarin, şarbon, çiçek, siyanür, tularemi, botulism, ebola, marburg gibi yüksek ateşe neden olan v.h.f’lar
 • Sakat bırakan ve hareket kısıtlayan spreyler (Biber gazı, göz yaşartıcı gazlar, anahtarlık şeklinde olan cn ve cs gazları.
 • Çözücü, aşındırıcı ve sökücüler (Klor, çamaşır suyu, tuzruhu vb. tahriş ediciler)
 • Basınçlı gaz tüpü
 • Oksijen tüpleri (Kimyasal oksijen üreticiler, dalgıç tüpleri, sıvı oksijen tüpleri)
 • Isı üreten araçlar
 • Her biri, 100 ml veya eşdeğer kapasiteden daha fazla olmayan kaplarda ve bir litrelik şeffaf, açılıp kapanabilen plastik torbaya konulmamış her türlü sıvılar. (jel, dişmacunu, losyon, katı/sıvı karışımları, parfüm, tıraş köpüğü, aerosol, saç jölesi, içecekler, çorbalar, şuruplar vb.) Bu konudaki uygulama sıvılar ile ilgili düzenlemede belirtilmiştir.


Uçak Altı Bagajlarda Taşınması Yasak Olan Maddeler

 • Fünye ve fitiller
 • Her türlü patlayıcı ve patlayıcı sistemleri
 • Havai fişekler
 • İşaretleme fişekleri
 • Mayın ve askeri patlayıcılar
 • El bombaları
 • Maytaplar
 • Yüksek riskli yanıcı ve parlayıcılar
 • Duman çıkartanlar
 • Nbc’ler (tıbbi amaçlı olanlar hariç)


Not: Yukarıda verilen tüm bilgiler farklı hava yollarında çeşitlilikler ve özel istisnalar içerebilir.

KALKIŞ-VARIŞ BİLGİLERİ


Atatürk Havalimanı

Tıklayınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Tıklayınız.

Antalya Havalimanı

Tıklayınız.

SERVİS BİLGİLERİ


Türk Hava Yolları Servis Bilgileri

Tıklayınız.

Atlasglobal Servis Bilgileri

Tıklayınız.

Havaş Servis Saatleri Bilgileri

Tıklayınız.

Acente Kuralları

1. Gideceğiniz ülke için geçerli vizenizin olup olmadığı ve vizeniz olsa bile pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. 2. Ucuzabilet.com'dan (web sitemizden) yapacak olduğunuz tüm bilet ve rezervasyon işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz havayolunun ücreti ve kuralları uçuş bilgileri bölümümüzde gösterilmektedir. Müşterilerimizin bu kuralları okuyup onaylama işlemi yapmasını talep etmekteyiz.
3. "Acente Kuralları" bölümünü onaylanmadan rezervasyon işlemleri yapılamamaktadır.
4. Uçuştan 4 saat öncesine kadar web sitemizden müsaitlik görüntülenebilir ve e-bilet kesilebilir.
5. Web sitemizde tüm dış hat uçuşları için en fazla 4 yolcu (çocuk + yetişkin dâhil, bebek hariç) için bilet satış işlemleri yapılabilmektedir.
6. Web sitemizde yer alan satış ekranlarından tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
7. Bebek yolcular kucakta seyahat eder, bebek biletleri için koltuk ayrılmamaktadır (0–2 yaş).
8. 18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini yanlarında getirmeleri zorunludur.
9. Web sitemizden sadece kredi kartınızı kullanarak bilet alımı yapabilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri için lütfen 444 8787 numarasından çağrı merkezimize ulaşın.
10. Ad, soyad, kimlik, belge numarası, adres, kredi/ banka kart numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, pasaport numarası tabiyet gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.
11. Yapılmış olan rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.
12. Biletleme esnasında tahsil edilen "Biletleme Hizmet Bedeli" iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır. İade işlemi sırasında, tahsil edilen hizmet bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon değişikliğinde ise 25 Euro değişiklik ücreti tahsil edilecektir.
13. Web sitemiz, müşteri ile hava yolu firmaları arasında aracı kurum durumundadır. Sitemiz üzerinden ilgili bilet için havayolları kurallarına yönlendirme yapılmaktadır. Uçuş bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz rezervasyonun iptal bilgisi, iade yapılıp yapılamayacağı, bilet geçerliliğinin uzatılması, rezervasyon değişiklik bilgileri, v.s. mevcuttur.
14. Bu bilgiler acentemizin uygulamış olduğu kısıtlamalar değil, havayollarının uygulamış olduğu kurallardır. Bu nedenle Ucuzabilet.com acentesi ile havayolu (taşıyıcı) firmaları hilafı, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü Ucuzabilet.com acentesine maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uygulanan bu kuralların Ucuzabilet.com acentesi tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.
15. Rezervasyon yaptırdığınız zaman, size bir rezervasyon kodu ( PNR) verilecektir. Rezervasyon esnasında size verilen bu kod, bilet üzerinde de görünecektir. Bu rezervasyon kodunun her zaman gizli tutulması gereklidir. Bu kod ile başkaları sizin rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir. Ucuzabilet.com acentesine bilgilerinizin erişimi nedeniyle maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez.
16. Web sitemiz üzerinden yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.
17. Havayolları uygulamakta oldukları ücretleri, kimseye haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Rezervasyonunuzu yaptırmış olmanıza rağmen, biletinizin satın alım sürecinden önce olabilecek fiyat artışları ve devletçe vergi oranlarında yapılacak yeni uygulamalar, zamlar ya da yeni kararları veya web sitemizin inisiyatifi dışındaki nedenlerle oluşabilecek farkları, web sitemiz karşılamakla yükümlü değildir.
18. Genel Hava Yolu Kuralı olarak, satın almış olduğunuz bilette bulunan tüm uçuşlar kupon sırası ile kullanılabilir. İlk uçuşunuzu bir nedenle gerçekleştirememişseniz, gidiş biletiniz sistemde no show olacak ve hava yolu sistemi tarafından dönüş yerleriniz iptal edilecektir. Uygulanan bu kuralın ucuzabilet.com acentesi tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.
19. Yapılmış olan rezervasyon(lar)ın iptallerinde uçak (taşıyıcı) firmalarının kendi iptal şartları geçerli olmasından dolayı, iptale bağlı olarak o biletin ve havayolu (taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir.
20. Uluslararası Hava Taşıması'na ilişkin Varşova Konvansiyonu, 12 Ekim 1929 tarihinde bazı kuralların birleştirilmesi hakkındaki konvansiyon ile bu konvansiyonu değiştiren 28 Eylül 1955 tarihli Lahey Protokolü anlamına gelir.
21. Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden sitemiz sorumluluk kabul etmez.
22. Biletlerin iptal işlemleri ilgili havayolundan da yapılabilmektedir ancak bilet iade işlemleri sadece 444 87 87 çağrı merkezimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.
23. Web sitemiz üzerinden yapılan her hangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır. Web sitemiz her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.
24. Web sitemizden bilet alımı yapıldıktan sonra, biletinizin iptali veya parkur değişikliğiniz web sitemiz üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyon ve parkur değişikliği için 444 87 87 numaralı telefondan çağrı merkezimize başvurabilirsiniz.
25. Web sitemizden kullanılan bilet satış sisteminde oluşabilecek teknik arızalar, sistem arızaları ve hatalarından, internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile (uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı web sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.
26. Kullanıcı/ Müşteri, web sitemizden bilet alarak işbu sözleşme şartlarını kabul ve beyan etmiş sayılır.
27. Satın almış olduğunuz uçak biletlerinde ilgili hava yolu tarafından saat, tarife vb değişiklikler yapılabilir. Bu gibi bir durumda bilet satın alma esnasında tarafımızla paylaşmış olduğunuz iletişim bilgisi üzerinden tarafınıza bildirim yapılacaktır. Hava yolunun uyguladığı bahsi geçen değişiklikler bakımından tüm sorumluluk hava yolu firmasına aittir.

Diğer konulardaki tüm sorularınız için destek hattımızı arayabilirsiniz.
444 87 87

Ucuza Bilet Almanın Yolları

Dünyanın dört bir yanına en uygun fiyatlarla uçmanın yolu ucuzabilet.com’dan geçiyor. Belirlediğiniz tarih aralığında, istediğiniz rotaya gerçekleşen tüm uçuşları, tek ekran üzerinden karşılaştırabilir, sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Kredi kartına vade farksız 9 taksite varan ödeme kolaylıkları sunan ucuzabilet.com’dan doğru ve ucuz bileti almak için birkaç öneri:


 • Yolculuk öncesi uçuş tarihinizi kesinleştirmek ya da gitmek istediğiniz tarih aralığını belirlemek uygun uçuşlar bulmanıza yardımcı olur. Bayram, yılbaşı, yaz tatili gibi dönemlerde hava yollarında doluluk oranı yüksek olacağından bu dönemlerde uçmak isterseniz, tarihi önceden kesinleştirerek daha uygun fiyatlarla uçma ve promosyonlu bilet bulma şansınızı artırabilirsiniz.
 • Yurt dışı seyahat planlarınızı yaparken, öncelikle gitmek istediğiniz ülkenin vize koşullarını öğrenip, vize almanın tahminen ne kadar zaman süreceği konusunda bilgi sahibi olun. Bu sayede vize işlemleri tamamlanmadığı için aldığınız biletin yanması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor ancak düşük sezonlarda oldukça avantajlı fiyatlarla uçmak mümkün. Hattına göre değişmekle birlikte; genellikle yaz sezonu sonrası sonbahar ayları, şubat tatili sonrası ilkbahar ayları, doluluk oranlarının daha düşük olmasıyla daha uygun fiyata uçmak için elverişli. Uçuş planınızı yaparken bu tarihleri dikkate alın, Ucuzabilet.com’un sunduğu fırsatlara da sıkça göz atmayı unutmayın.
 • En uygun fırsatları ve promosyonları devamlı takip ederek inanılmaz fiyatlarla uçma şansına sahipsiniz. Ucuzabilet.com’da yer alan promosyonlu fiyatlar; hemen altlarında iade, iptal koşullarını içeriyor. Promosyonlu fiyat yakaladığınızda kuralları dikkatle okumanız, seyahatinizi planlarken size yardımcı olur.
 • Promosyonlu bilet satın alırken, uçuşun birden fazla aktarmalı olmasından endişelenmeyin. Satın alacağınız biletin aktarma noktaları ve bu noktaların vize koşulları hakkında yeterli bilgiyi edinmek, aktarmalı uçuşları sizin için avantaja dönüştürebilir.
Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. "www.ucuzabilet.com" bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları
www.ucuzabilet.com sitesinin tüm hakları Ets-Ersoy Turistik Servisleri A.Ş'ye aittir.

Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere bu sitedeki hiçbir malzeme değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez yada dağıtılamaz.
2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi
www.ucuzabilet.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Ayrıca, www.ucuzabilet.com ve sahibi Ets-Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www. ucuzabilet.com sitesi ve sahibi Ets-Ersoy Turistik Servisleri A.Ş 'ye sorumluluk yüklenemez.
3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair
www.ucuzabilet.com sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde www.ucuzabilet.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, www.ucuzabilet.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca www.ucuzabilet.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.
4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında
www.ucuzabilet.com aracılığı ile vermiş olduğunuz ad, soyad, T.C. kimlik numarası, adres gibi kişisel bilgilerinizin www.ucuzabilet.com ile bağlantılı şirketler, ortaklar ve acenteler ile paylaşılmasını ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Yukarıda sayılan bilgiler haricinde istemiş olduğunuz, hizmetimize göre değişebilen başkaca kişisel bilgilerinizi de vermeniz zorunludur. Bahsedilen bilgiler doğrudan ya da dolaylı ilgili bulunan bir durum söz konusu olduğunda, uygulamadaki kural ve düzenlemelere uygun olarak, www.ucuzabilet.com'un ve/veya sitenin diğer kullanıcılarının hak, ve kazancı gözetilerek veri üçüncü kişilere aktarılabilir
5. Hak ve Sorumluluklar
www.ucuzabilet.com kendi web sitesine veya herhangi bir web site bilgisine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk tarafınıza ait olacaktır. www.ucuzabilet.com Web Sitesi'ne girmeden önce "Site Kullanım Şartları"nı okuduğunuz kabul edilmektedir. Bu hususta herhangi bir anlaşmazlık olduğu takdirde, işbu web sayfasında bulunan kayıtların ve www.ucuzabilet.com'a ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak HUMK madde 287'ye göre ihtilafların çözümünde Kadıköy Mahkelemeleri ve İcra ve İflas dairelerinin münhasıran yetkili olduğu www.ucuzabilet.com ve işbu www.ucuzabilet.com Web Sitesi'ne giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir. www.ucuzabilet.com'un kullanıcının bulunduğu ülkede dava açmak hakkı saklıdır.

www.ucuzabilet.com, sitede bilgileri yer alan 3. kuruluşların,  ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, kesinti, kayıp işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz kayıtlara girilmesi değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluk kabul etmez, garanti veremez.
6. Kullanıcı Güvenliği
www.ucuzabilet.com'un toplamış olduğu tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Kullanıcılar tarafından doldurulan formlar, iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenli ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince saklanmaktadır.

www.ucuzabilet.com sitenin kullanımından doğabilecek doğrudan veya dolaylı hiçbir maddi ve manevi zarardan sorumlu tutulamaz. www.ucuzabilet.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma Ets-Ersoy Turistik Servisleri A.Ş'ye aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.
Bilgilerin Kullanılması ve Korunması
Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketler, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, soy isim, yaş, e-posta, telefon vb…) sizlerden talep etmektedir.

Toplanan bu kişisel bilgilerden elde edilebilecek istatistik veriler (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, v.b.), dönemsel kampanya çalışmaları, e-bülten çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma" çalışmalarında Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketler bünyesinde kullanılmaktadır.

Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketler, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketler, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, misafirlere daha özel ve etkin bir rezervasyon deneyimi yaşatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Ucuzabilet e-bülten listesinden ayrılmak istiyorsanız, e-bültenin en alt bölümünde bulunan "bu bülteni bir daha almak istemiyorsanız buraya tıklayınız." linkine tıklayabilirsiniz.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan misafirlerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla 3D Secure uygulaması ile alınmaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin ucuzabilet.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Ancak buna rağmen güvenlik ile ilgili konularda bir garanti verememektedir.

İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmasına rağmen dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketlerin sorumluluğunda değildir.

Toplanan bilgiler genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanır.
Üçüncü Parti Sitelere Bağlantılarına (Linklere) Dair
Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş veya Etsgroup adı altında varlık gösteren diğer şirketler, web sitesindeki bağlantılar aracılığıyla ulaşacağınız üçüncü kişilere ait web sitelerinin gizlilik ilkeleri hakkında bir garanti vermez, bu nedenle kişisel olarak belirlenebilir herhangi bir bilgi vermeden önce, gittiğiniz sitelerin gizlilik yaklaşımlarını değerlendirmenizi öneririz.
İletişim
Gizlilik sözleşmesiyle ilgili sorularınız için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş

Adres: Bağdat Cad., No: 55, 34725
Kızıltoprak, İstanbul
Tel: 444 87 87
Faks: +90 216 349 86 40
Mail adresi: bilet@ucuzabilet.com
  Peşin 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 6 Taksit 9 Taksit
world*
finans*
paraf*
maximum*
axess*
advantage*
bonus*
smiles*
paypal*
Fiyatlar, Euro karşılığı olarak TL cinsinden yayımlanmaktadır. Opsiyonlu rezervasyon yapmış olsanız bile, satın almayı planladığınız gün geçerli olan Merkez Bankası Döviz Satış Kuru rakamı ile ödeme yapmanız gerekmektedir