Kuzeyin Floransa’sı

Almanya’nın Saksonya Eyaleti’nin başkenti olan Dresden, Elbe Nehri kıyısında nazlı bir kuğu gibi süzülür durur. Rokoko ve Barok tarzdaki mimari eserlerinin çokluğu nedeniyle Mücevher Kutusu adıyla da anılan kent, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan bir masal diyarı…

Tarih:

İlk yerleşimin ne zaman yapıldığı bilinmese de balıkçıların ikamet ettiği bir köy olarak kurulan Dresden, 1270'den itibaren Dresden Meisen Kontluğu’nun başkenti olarak, Orta Çağ’da gelişmeye başlayan bir Alman şehri haline geldi. İlerleyen yüzyıllarda Saksonya Düklüğü’ne ve Saksonya Elektörlüğü’ne başkentlik yaptı. Katolik-Protestan çatışmalarının en yüksek seviyede yaşandığı 30 Yıl Savaşları ve II. Dünya Savaşı bombardımanı ardından ağır yaralar alan şehir, restorasyon ve rekonstrüksiyon çalışmalarıyla günümüzde geçmişin görkemini birebir yansıtıyor.

Dresden’de Ne Yenir?

Almanya’nın en önemli turistik şehirleri arasında yer alan Dresden’de dünya mutfaklarından sayısız lezzet tadabilirsiniz ancak Alman mutfağının kendine has damak zevkini denemek için Currywurst ya da Bratwurst olarak tanınan meşhur sosislerin tadına bakmalısınız.

Gezin, görün, tanıyın!

Zarif mimari yapıları, sayısız park ve bahçesi ile Dresden, yaz mevsiminde ziyaret edilmesi gereken keyifli bir destinasyon. 
·         Elbe kıyısındaki Elbwissen, Dresden Hayvanat Bahçesi ve Dresden Botanik Parkı bu durakların en önemlilerinden.
·         En büyük Evangelist kiliselerinden biri olan FrauenkircseSemper Öper (Semper Operası), Zwinger ve Residenzschloss Dresden (Dresden Kraliyet Sarayı) görülmesi gereken mimari yapıların başında geliyor.
·         Her yıl haziran ayında düzenlenen sokak festivali Bunte Republik Neustadt, yılın en önemli etkinliklerinden.

Nasıl Gidilir?

Dresden’in sanat ve kültürle yoğrulmuş sokaklarını keşfetmek isterseniz Dresden uçak biletlerini Ucuzabilet.com’da bulabilirsiniz. Seyahat tarihinizi belirledikten sonra farklı hava yollarına ait seferleri tek bir ekran üzerinden görüntüleyerek Dresden için en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz.

Nevşehir - Dresden Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir - Dresden için 53363 TRY’den ucuz uçak bileti bulabilir miyim?+

Evet, Nevşehir - Dresden için 53363 TRY’nin altında birden fazla uçuş bulunuyor. hemen tıklayın.

Nevşehir - Dresden uçak bileti ne kadar?+

Nevşehir - Dresden uçuşları için en ucuz uçak bileti fiyatı 53362 TRY . Bu, tüm hava yolları arasında bulunan en ucuz fiyat.

Bilet fiyatları artmadan uçak biletinizi hemen almak için tıklayın.

En ucuz Nevşehir - Dresden uçak bileti hangi gün?+

Nevşehir - Dresden arası uçmak için en ucuz gün Pazar günü.Uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayın.

Nevşehir - Dresden için hangi hava yolu firması en ucuz uçak biletini sunuyor?+

Pegasus, Nevşehir - Dresden için en ucuz uçak biletini sunan firma. tıklayın.

Nevşehir - Dresden rotasında uçan havayolları hangileri?+

Nevşehir - Dresden rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet. Uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için tıklayın.

Nevşehir - Dresden arası uçakla kaç saat sürüyor?+

Nevşehir - Dresden arası uçakla 810 dakika sürüyor.

Nevşehir - Dresden rotasında uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?+

Nevşehir şehrinden Dresden şehrine uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksınız: Nevşehir Havalimanı.Bu havalimanına ineceksiniz: Dresden Havalimanı.

Nevşehir - Dresden arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?+

Nevşehir - Dresden arasında uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.