• Tek Yön
  • Gidiş-Dönüş
  • Çoklu Uçuş
1 Yolcu
1 Kişi

Bagaj İşlemleri

Check-In İşlemleri

Bunları Biliyor Musunuz?

Havaalanında

Ödeme

Rezervasyon

Bilet Kuralları

Online Bilet Satışı

Vize İşlemleri

Amerika’da vize istemeyen ülkeler

Arjantin

Arjantin denince aklınıza tangoyu getiren ülkeye 90 güne kadar vizesiz seyahat edebiliyorsunuz.

Bahamalar

Tropik bir tatil geçirmek isteyenlerin aklına ilk gelen yer Bahamalar oluyor. Bu ülke Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

Barbados

Palmiyeleri, beyaz kumu ve turkuaz deniziyle size 90 güne kadar cennet gibi bir adada tatilin keyfini çıkarmanıza imkân sunuyor.

Belize

Belize’de 90 güne kadar tatilin keyfini vizesiz olarak çıkarabilirsiniz.

Bolivya

Doğa yönünden zengin ve çeşitliliğe sahip olan Bolivya’da 90 güne kadar bir süreyle bir tuz gölü olan Salar de Uyuni’den yağmur ormanlarına kadar vizesiz gezebilirsiniz.

Brezilya

Futbolu ve festivalleriyle meşhur olan Brezilya’da vizesiz 90 güne kadar seyahat edebilirsiniz.

Dominika

Türk vatandaşlarına 21 güne kadar vizesiz seyahat imkânı sunuyor.

Ekvador

İsminde de anlayacağınız şekilde bu ülke ekvator çizgisinde bulunuyor. Ülke, turistik geziler için 90 güne kadar vizesiz tatil imkânı sağlıyor.

El Salvador

Orta Amerika’da bulunan ülke, küçük olmasına rağmen çok yoğun bir nüfusa sahip... Turistik geziler için 90 güne kadar vizesiz gezi imkânınız bulunuyor.

Guatemala

Kahvesiyle ve Mayalardan günümüze kadar gelen kültürel mirasıyla dikkat çeken Guatemala, Meksika’nın güneyinde yer alıyor. Buraya yapacağınız 90 güne kadar olan gezilerinizde vize almanız gerekmiyor.

Honduras

Guatemala ile benzer özellikleri bulunan Honduras’ta 90 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti

Orta Amerika ve Karayipler’in en gelişmiş ekonomisi olarak bilinenDominik Cumhuriyeti’ne giriş tam olarak vizesiz değil. Havaalanından vize işlevi gören Turist Kart’ını belli bir ücret ödeyerek almanız gerekiyor.

Jamaika

Dingin ve huzurlu bir hayat felsefesine sahip olan Jamaika, turist gezileriniz için size 90 güne kadar vizesiz seyahat imkânı sağlıyor.

Kolombiya

Canlı şehirleri ve hızla ilerleyen ekonomisiyle dikkat çeken Kolombiya’yı 90 güne kadar vizesiz ziyaret edebilirsiniz.

Kosta Rika

Tropik bir iklime sahip olan Kosta Rika, tatiliniz için yıl boyunca harika bir seçenek oluşturuyor. Türk vatandaşı olanlardan vize istemeyen ülke, sanıldığından daha gelişmiş.

Meksika

Amerika kıtalarını birbirine bağlayan Meksika, zengin kültürü, lezzetli yemekleri ve kumsallarıyla kendine hayran bırakıyor. Çok geniş bir yelpazeye sahip ülkede yapılacak birçok şey mevcut. Turizm, iş veya eğitim için havayoluyla Meksika’yı ziyaret ediyorsanız 30 güne kadar tek girişlik vizenizi internet üzerinden alabilirsiniz.

Nikaragua

Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.

Panama

Çılgın gece hayatıyla ünlü olan Panama’da Türk vatandaşıysanız vizesiz 6 aya kadar kalabilirsiniz.

Paraguay

Türk vatandaşlarından vize talep edilmiyor.

Peru

İnka tarihinin en bilinen sembolü Machu Piccihu’ya ev sahipliği yapan Peru’da 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek geziler için vize almanız gerekmiyor.

Saint Christopher (Saint Kitts) veNevis Adaları

Cennet gibi adalarda muhteşem bir tatil yapmak için 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla bulunabilirsiniz.

Saint Lucia

Vize almadan tropikal bir tatil yapabilirsiniz.

Şili

Güney Amerika’nın nerdeyse yarısını kaplayan Şili, birçok iklimi içinde barındırdığı için doğal zenginliğe sahip. Şili’de 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Trinidad ve Tobago

Türk vatandaşıysanız 30 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

Uruguay

Uruguay’da 90 güne kadar vizesiz gezebilirsiniz.

Venezuela

Turistik amaçlı ziyaret ediyorsanız 90 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

Bütün bu bilgiler sadece turistik amaçlı tek giriş vizeleri için geçerlidir. Eğer öğrenim, çalışma, çok girişli vize, uzun süreli ikamet ve benzeri nedenlerden dolayı yapacağınız seyahatleriniz için vize uygulamaları hakkında detaylı bilgiyi gitmek istediğiniz ülkenin temsilciliğinden alabilirsiniz.

 

''Bu yazı 07 Haziran 2018 tarihinde güncellenmiştir ve bu tarihe kadar vizesiz gidilen ülkeler yukarıda listelenmiştir. Bu tarihten sonra değişiklikler gerçekleşmiş olabilir.''