• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Bagaj İşlemleri

Check-In İşlemleri

Koronavirüs Bilgilendirme

Bunları Biliyor Musunuz?

Havaalanında

Ödeme

Rezervasyon

Bilet Kuralları

Online Bilet Satışı

Vize İşlemleri

İptal ve iade

Biletimin iptali durumunda ceza kuralları nelerdir?
Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.
Her hava yolunun, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.

Önemli Uyarı!
Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde, güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden ucuzabilet.com sitesi sorumlu olmamaktadır.

Biletimi nasıl iptal edebilirim?
Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, 444 87 87 numaralı çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.
Bilet iadesini nasıl geri alabilirim?
Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırdıysanız, 444 87 87 numaralı çağrı merkezimizi arayıp e-bilet numaranızı bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
 
İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci Ucuzabilet.com tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 444 87 87 numaralı destek hattımıza başvurmanız gerekiyor. 

Biletinizin iadesi bizden talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, bize ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile size iade işlemi yapılacaktır:
Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade
Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade

Ucuzabilet, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında aracı kurum durumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan size iade yapılması mümkün değildir.

Hizmet bedelini de geri alabilir miyim?
İade işlemleri sırasında biletleme esnasında tahsil edilen "Biletleme Hizmet Bedeli" iade edilmeyecek olup, İade işlemi sırasında, tahsil edilen hizmet bedeli iade edilmeyecektir.