• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Bagaj İşlemleri

Check-In İşlemleri

Koronavirüs Bilgilendirme

Bunları Biliyor Musunuz?

Havaalanında

Ödeme

Rezervasyon

Bilet Kuralları

Online Bilet Satışı

Vize İşlemleri

Online rezervasyon

Online rezervasyon nasıl yapılır?

Web sitemizden rezervasyon yapmak ve bilet kesmek isterseniz, ilk uçuşunuza en az 1 veya daha fazla, dönüş uçuşunuza ise en fazla 355 gün süre olması gerekmektedir. Bulunduğumuz tarih ile dönüş yapmak istediğiniz tarih arasında 355 günden fazla zaman var ise işlem yapılamamaktadır.

Web sitemizi kullanarak ön rezervasyon oluşturabilir ve size otomatik olarak verilen opsiyona ya da daha sonra tarafınıza bildirilen yeni bir opsiyona kadar biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem sırasında tarafınıza verilen opsiyon, rezervasyonun oluşması için sistem tarafından verilmiş olup, hava yolları sisteminin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir.

Böyle durumlarda yeni opsiyon süreniz ucuzabilet.com’a vermiş olduğunuz iletişim bilgilerine göre yazılı ve/veya sözlü olarak tarafınıza bildirilecek ve yeni opsiyon sürenizi dikkate almanız istenecektir.

Rezervasyon şartları nelerdir?

Genel kural olarak Atlasglobal, Pegasus, Borajet ve SunExpress, Onur Air iç ve dış hat uçuşlarına opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.

Türk Hava Yolları’nın iç hat promosyonlu uçuşlarında opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.
Dış hat uçuşlarınızda, uçuşa 48 saat kalana kadar opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemekte olup direkt bilet satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Tüm dış hat uçuşlarında en fazla 7 yolcu (çocuk ve yetişkin dahil) için rezervasyon yapılabilir.

Tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Çocuk yolcu için mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
Bebek yolcu (0-2 yaş) seçeneğinde koltuk ayrılmamakta ve bilet düzenlenmektedir.

18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini uçuş sırasında yanlarında getirmeleri zorunludur.

Tüm hava yollarını kapsayan genel bir kural olarak, işlem sırasında aynı kişi için aynı veya yakın tarih aralığında, aynı hava yolu ile birden fazla rezervasyon yapılmasına bir engelleme bulunmamaktadır. Daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın, fazla yer işgal etmek sebebiyle rezervasyonların iptali söz konusu olabileceğinden aynı kişi adına mükerrer rezervasyonlar yapmamanız önerilmektedir. Bu tarz rezervasyonların iptalinden ucuzabilet.com sorumlu olmayacaktır.

Ön rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?

Web sitemizi kullanarak yapmış olduğunuz ön rezervasyonlarınızı, rezervasyon bitiminden sonra sisteme girmiş olduğunuz e-mail adresine göndererek bildirmekteyiz. 444 87 87 numaralı destek hattımızı arayarak, rezervasyon numaranızı (PNR) vererek, henüz biletlenmemiş tüm rezervasyonlarınız için tarih, parkur ya da hava yolu değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl görüntüleyebilirim?

Ana sayfa üzerinde bulunan “Rezervasyon Sorgulama” ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak görüntüleyebilirsiniz.

Uçuşa yedek yazılabilir miyim?

Tercih ettiğiniz fakat dolu olan uçak ya da farklı ücret sınıfları için yedek listeye yazılmak, web sitemiz üzerinden mümkün olmamaktadır. Böyle bir talebiniz olduğu takdirde 444 87 87 numaralı destek hattımızı arayarak, ilgili hava yolu yedek listesini açmış ise yedek listeye yazılma imkanınız bulunmaktadır.