• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Bagaj İşlemleri

Check-In İşlemleri

Koronavirüs Bilgilendirme

Bunları Biliyor Musunuz?

Havaalanında

Ödeme

Rezervasyon

Bilet Kuralları

Online Bilet Satışı

Vize İşlemleri

Özel talepleri nasıl yapabilirim?

Tekerlekli sandalye talebi ile ilgili prosedürler

İlk uçuşlarınıza (iç ve dış) 24 saat kalana kadar tıbbi bir rahatsızlığı olmayan ancak tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan yolculara, yolcunun durumuna göre hava yolu tarafından, 3 farklı tipte tekerlekli sandalye hizmeti verilebilir.
Apron: Merdiven inip çıkabilen ancak uzun yol yürüyemeyen yolcular için, uçağa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu yoktur. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
Basamaklar: Merdiven inip çıkamayan ancak yürüyebilen yolcular için, uçak kapısına kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu, tekerlekli sandalyeyi uçaktan yolcu salonuna veya yolcu salonundan uçağa taşınmak amacıyla talep eder. Merdiven çıkıp inmede sorunu vardır. Kabindeki koltuğuna yürüyebilir.
Kabin: Yürüyemeyen yolcular için, kabinde koltuğa kadar temin edilen tekerlekli sandalyedir. Yolcu tamamen hareketsizdir ve yerinden kımıldayamamaktadır. Uçağın basamakları için yardıma ihtiyacı vardır. Uçak kapısından kabin koltuğuna, kabin koltuğundan uçak kapısına taşınma zorunluluğu vardır.

Evcil hayvan bulundurulması ile ilgili prosedürler

·         Evcil hayvan tanımına sadece köpek ve kedi girer. Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir.

·         Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir. Ağırlığı 6 kg’ı geçen ve kutu ölçüsü 45x35x23 cm’den fazla olan evcil hayvanlar (köpek ve kedi) uçağın kargo bölümünde taşınabilirler.

·         Kutusu ile birlikte toplam ağırlığı 6 kg’ı aşmayan ve farklı ırklardan da olabilen aynı türden iki evcil hayvan (iki köpek veya iki kedi) birbirlerine alışık olmaları kaydı ile aynı kafeste/kutuda taşınabilir.

·         Serbest bagaj taşıma hakkınız göze alınmaksızın, evcil hayvan kutusu/kafesi ile birlikte tartılır ve fazla bagaj olarak tahsil edilir. Amerika ve Kanada uçuşları için belirli olan ücret tahsil edilir.

NOT: Kabinde evcil hayvan taşımacılığı, ülkelerin evcil hayvan giriş, çıkış ve transit geçişi ile ilgili kanunların hükmü altındadır. Uçuşu yapan hava yoluna mutlaka danışılmalıdır.

Evcil hayvan seyahat koşulları nelerdir, nasıl yapılır?

·         Evcil hayvan tanımına sadece kuş, köpek ve kedi girer ve kabin içinde yolcularımızın temin ettiği özel kafeslerde taşınabilirler.

 

·         Yolcu, evcil hayvanın sağlık belgesini, aşı kağıdını ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. (AB ülkelerine seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında taşımayı planladıkları evcil hayvan için yanlarında evcil hayvan pasaportu bulundurmaları gerekmektedir.)

·         Kuş taşımacılığı sadece iç hat uçuşlarımızda yapılır. Aynı kafeste maksimum 2 kuş, (anne ve yavrusu), 2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir.

·         Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 3 tanedir.

Evcil hayvan sadece kuş, köpek ve kedi ile sınırlı olup yolcularımızın temin ettiği kutularda ve kafes ile birlikte toplam en fazla 8 Kg ağırlığında olması halinde ücret karşılığında taşınabilir. 8 kg'ın üstündeki evcil hayvanlar kargo ambarında seyahat edebilmektedirler.  Beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar yurt dışından canlı hayvan kabul edilmemesi nedeniyle evcil hayvanların bu ülkelere seyahatleri gerçekleştirilememektedir.