• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

En Ucuz Yurt Dışı Batna Uçak Biletleri

Kalkış Varış Tarih Havayolu Fiyat
Arama kriterlerinize uygun uçuş bulunamamıştır.

Popüler Yurt Dışı Batna Uçak Biletleri

Kalkış Varış Tarih Havayolu Fiyat
Arama kriterlerinize uygun uçuş bulunamamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Afrika’nın En Büyük Ülkesinde Bir Küçük Şehir


Tarih:

Fransız askeri birlikleri tarafından 1844 yılında Batna’ya kurulan kale ile şehrin tarihteki öyküsü başladı. Fransızlar kurdukları bu kale sayesinde, Büyük Sahra Çölü ile Atlas Dağları arasındaki bölgenin denetimini sağlamayı amaçladı. Fransız güçlerinin dağların denetimini elinde tutmasını sağlayan kalenin inşasından dört yıl kadar sonra, bugün Batna şehir merkezinin olduğu yerde, ilk yerleşimin kurulduğu biliniyor.

Batna'da Ne Yenir?

Cezayir’in geleneksel mutfağı, Akdeniz mutfağı özellikleri gösterir. Batna’nın şehir merkezinde yer alan birçok kafe ve restoranda, Kuzey Afrika ve Cezayir’in kendine özgü yemeklerinin yanı sıra Fransız mutfağının çeşitli örneklerini de bulabilirsiniz.

Gezin, görün, tanıyın!

Batna’yı sokaklarında dolaşarak tanımak istiyorsanız
·         Şehrin tam merkezi olarak bilinen l’Indépendance ve la Révolution adlı iki caddenin kesiştiği noktada dikkat çeken Fransız tasarımı apartmanlar ve beton blokları görün.
·         Batna’nın kuzey doğusunda bulunan ve Madghacen ya da Medracen adları ile anılan Berberi Numidya krallarının tapınak biçimli mozolesini ziyaret edin.
·         Belediyeye ait, sanatsal, eğitsel ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Kültür Evi’ni, İslam Kültür Merkezi Binası’nı ve Cite Ennaser’deki Gençlik Evi’ni gezin.
·         Lambaesa’daki Roma kalıntıları ile Markuna ve Verecunda kalıntılarında tarihle buluşun.

Nasıl Gidilir?

Batna’nın Fransız etkileri gösteren taş bloklarını, tarihinden izler barındıran kalıntılarını keşfetmek istiyorsunuz ve en avantajlı Batna uçak biletleriyle şehre giden en uygun yolu arıyorsunuz. O halde en ucuz Batna uçak biletlerini aynı ekran üzerinden karşılaştırmalı olarak listelemek için Ucuzabilet.com’u ziyaret etmeniz yeterli. Yapacağınız bilet sorgulama işlemi sırasında promosyonlu Batna biletlerine ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, tarihlerinizi belirlemek.

Para birimiCezayir Dinarı

Resmi dilArapça, Fransızca, Berberice

Yerel saat10:10:27

Ucuz uçak biletleri mobil uygulamalarımızda!

İletişim bilgilerinizi yalnızca uygulamanın bağlantısını göndermek için kullanacağız.

Şehrine Yakın Havalimanları
Havalimanı Fiyat
Yükleniyor