Ets Ersoy Turizm Seyahat Acentesi Belge No: 2242
 • Uçak BiletiUçak Bileti
 • OtelOtel
 • Araç KiralamaAraç Kiralama
  Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Sıkça Sorulan Sorular

  İptal / İade


  • Biletimi iptal etmek istiyorum.
  • Biletimi iade etmek istiyorum.
  • İptal ettiğim biletimin parasal iadesi ne zaman yapılır?

  Değişiklik


  • Biletimde tarih ve/ veya parkur değişikliği yapabilir miyim?
  • Değişiklik işlemlerinde hava yolu kuralları nelerdir?
  • Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

  Bagaj İşlemleri


  • Bagaj hakkım ne kadar?
  • El bagajı hakkım ne kadar?
  • Ekstra bagaj satın almak istiyorum? Ne yapmalıyım?

  Fatura


  • Satın alma işlemim sırasında fatura talebimi nasıl iletebilirim?
  • Şirket adına nasıl fatura alabilirim?
  • Üyelik şifremi nasıl değiştirebilirim?

  İptal / İade

  Ucuzabilet.com ve Mobil uygulamalarda yer alan ‘Bilet İptal’ alanına tıklayın.

  Satın alma sırasında tarafınıza iletmiş olduğumuz PNR No alanına işlem yapmak istediğiniz PNR No ve Soyadınızı yazarak, ilgili biletinizi görüntüleyin.

  Tarafınıza biletin iptal edilebilme seçenekleri sunulacaktır. 

  İptal et butonu ile tarafınıza iade miktarı gösterilecektir. 

  Ucuzabilet.com ve Mobil uygulamalarda yer alan ‘Bilet İptal’ alanına tıklayın.
  Satın alma sırasında tarafınıza iletmiş olduğumuz PNR No alanına işlem yapmak istediğiniz PNR No ve Soyadınızı yazarak, ilgili biletinizi görüntüleyin.
  Tarafınıza biletin iptal edilebilme seçenekleri sunulacaktır. 
  İptal et butonu ile tarafınıza iade miktarı gösterilecektir.


  İptal ettiğiniz ücretin iadesi tarafımızca aynı gün bankaya iletilecek olup, banka tarafından yapılacaktır.
  Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 7 (yedi) iş günü arasında değişiklik gösterebilir.
  Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, ilgili bankaların iade prosedürlerden göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

  Değişiklik

  Web sayfamız üzerinden bilet satın alındıktan sonra, söz konusu bilette tarih ve parkur değişikliği, web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

  Bilet ile ilgili tüm değişikliklerin, yine hava yolu kuralları doğrultusunda, tarafımızdan yapılabilmesi için 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih veya parkur değişikliği talepleri doğrultusunda, hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa olası fiyat farkı dahilinde işlemler gerçekleştirilmektedir.

  Söz konusu rezervasyon değişikliğinde iç hatlar için 40 TL, dış hatlar için Sun Express ve Pegasus Hava Yolları'na ait biletlerde 100 TL, diğer havayollarına ait biletlerde 250 TL değişiklik ücreti tahsil edilecektir. Değişikliğin iade talebinde ise bu hizmet bedelleri iade edilmeyecektir.

  Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında, tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.

  Her hava yolunun, satışa sunduğu fiyatlar için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan, biletinizi satın almadan önce, bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz. Özellikle promosyon sınıfındaki biletlerde, ilgili hava yolunun belirlediği kısıtlı kurallar sebebiyle değişiklik ve/veya iade izni olmamaktadır

  Rezervasyon veya satın alınmış olan biletlerde isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devredilmesi mümkün değildir.

  Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, bilgilerinizi kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  Bilet iptal sekmesinden, biletinizin iptal/iade kurallarını kontrol etmenizi önemle rica ederiz.


  Hava yolu kuralı gereği, satın alınmış biletler üzerinde isim-soyisim hanesine ne yazık ki herhangi bir müdahale yapılamamaktadır.

  Bilet üzerinde yazan isim, soy isim hanesi; kimlik/pasaport bilgileriniz ile birebir aynı olmak zorundadır. Bu zorunluluk, hava yolu tarafından uçuş güvenliğiniz için oluşturulmuş bir kuraldır.

  Hatalı bilgiler ile düzenlenen biletlerde, hava yolu veya acente, uçuşunuz ile ilgili herhangi bir garanti verememektedir.

  Bilet iptal sekmesinden, biletinizin iptal/iade kurallarını kontrol etmenizi önemle rica ederiz

  Bagaj İşlemleri

  Havayolu satış politikalarına göre pek çok havayolunda bagajlı ve bagajsız biletler satışa sunulabilmektedir. Biletinizi satın alma öncesinde uçuş bilgileri altında ‘Detay’ bölümünü veya 'Uçuş Kuralları' alanını tıklayarak, bagaj bilgilerini ve taşıma hakkınızı kontrol ederek işleminizi yapabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirmişseniz, tarafınıza göndermiş olduğumuz, uçuş detayı bilgilendirme bölümünde, “E-bilet” detayına tıklayarak, bagaj bilgileriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  El bagajı hakkı, hava yolu uygulamalarına göre değişkenlik göstermektedir. El bagajı hakkı ile ilgili güncel bilgileri ve el bagajı olarak kabinde yolcu beraberinde ücretsiz taşınmasına müsaade edilen diğer eşyaların listesi ilgili hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  Kabinde yer olmaması durumunda bu eşyalar kayıtlı bagaj olarak taşınır.

  El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır.

  Ekstra bagaj ile ilgili bilgi için, 444 87 87 ya da 0850 737 8 737 destek hattımızdan yardım talep edebilirsiniz.

  Fatura

  Satın alma işleminiz sırasında ‘İletişim Bilgileri’ altında ‘Fatura İstiyorum’ sekmesini seçerek, Şahıs veya Şirket faturası olarak talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

  E-Fatura mükellefi iseniz,  e-faturanız portalınıza otomatik olarak düşecektir.

  E-Fatura mükellefi değil iseniz faturanız e-arşiv olarak düzenlenecek ve fatura bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir. 

  Fatura muteviyatınıza 8 gün içinde itiraz edilmediği takdirde aynen kabul edilmiş sayılır.

  Satın alma sonrasında KVKK gereği faturalar ,  ilgilisi dışındaki kişilere iletilmeyecektir, bu nedenle faturalarınızı saklamanızı önemle rica ederiz. 


  Uçuşunuzu seçtikten sonra ‘İletişim Bilgileri’ altında ‘Fatura İstiyorum’ sekmesini seçerek, Şirket fatura talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz. 

  E-Fatura mükellefi iseniz, e-faturanız portalınıza otomatik olarak düşecektir.

  E-Fatura mükellefi değil iseniz faturanız e-arşiv olarak düzenlenecek ve fatura bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir. 

  Fatura muhteviyatınıza 8 gün içinde itiraz edilmediği takdirde aynen kabul edilmiş sayılır.

  Satın alma sonrasında KVKK gereği faturalar, ilgilisi dışındaki kişilere iletilmeyecektir, bu nedenle faturalarınızı saklamanızı önemle rica ederiz. 


  Üyelik hesabınızda, ayarlar kısmına girerek, işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E arşiv faturalarında; bir sonraki ayın 7 sinden sonra, bir önceki ayın fatura iptal veya değişikliği yapılamamaktadır.

  Şahıs faturalarında yukarıdaki koşula uyan değişiklikler için, fatura altındaki "Mal İade Edilen “-  "İade Edilen Malın"   alanlarının doldurulup, iade nedeninin kısaca açıklanması ile işlem gerçekleştirilecektir. Şirkete düzenlenen faturalarda, mevcut fatura için iade faturası talep edilir, bu işlemin sonrasında yeni fatura düzenlenir.


  Faturanız 7-10 gün içerisinde e-posta adresinize gönderilecektir.

  Üyelik bilginiz içinde bulunan rezervasyonlarım sekmesi içinde, detay kısmında fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Satın alma işleminizden 7-10 gün sonra  fatura bilginize ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.


  Satın alma işleminiz sırasında kullanmış olduğunuz, iletişim adresinizi kontrol etmenizi rica ederiz.

  Üyelik bilginiz içinde bulunan rezervasyonlarım sekmesi içinde, detay kısmında fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Satın alma işleminizden 7-10 gün sonra  fatura bilginize ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.


  Check-In İşlemleri

  İlgili havayolundan biletini satın almış yolcuların, havaalanına gitmeden önce, işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde online olarak yapmalarını sağlayan bir hizmettir. Online check-in işlemi yaptığınızda, havalimanında check-in işleminiz için sıra beklemek zorunda kalmazsınız. 

  İlgili havayolu sayfası üzerinden, online check-in adımlarını takip ederek koltuk numarası seçiminizi de gerçekleştirebilirsiniz. 

  Birçok havayolunda online check-in için bir ücret talep edilmezken, bazı havayollarında özel olarak tercih edilen koltuklar için ücret talep edilebilmektedir.

  Online check-in işlemine açılma süreleri havayoluna göre değişiklik gösterebilir. Genellikle uçuş saatinden 24 saat öncesinden başlayarak, uçuşa 90 dakika kalana kadar internet üzerinden online check-in yapılabilir. Check-in işleminin uçuştan 24 saat önce açılması, son dakikaya kadar uçak tipinin değişme ihtimalinden kaynaklanmaktadır. 


  İç hat uçuşlarda tarafınıza sms ve e-mail olarak gönderilen pnr numarasını, dış hat uçuşlarda tarafınıza e-mail olarak gönderilen havayolu pnr numarasını kullanarak check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Uçuşunuzun gerçekleşeceği havayolunu ve havayolu pnr numaranızı bilmiyorsanız, üyelik bilgileriniz içerisindeki “Seyahatlerim” alanından detayları görüntüleyebilirsiniz. 


  Online check-in işlemi, ilgili hava yolunun sayfası üzerinden yapılabilmektedir.
  İnternet sitesinde yer alan online check-in alanında yer alan "check-in/rezervasyon" bölümüne; bilet numarası ya da rezervasyon kodunu (PNR) ve soyadınızı girerek online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  Online check-in işlemi web sitemizin hizmeti olmayıp, hava yollarının kendi web sitelerinin üzerinden yapılabilmektedir.
  https://www.ucuzabilet.com/online-checkin linkine tıklayarak ilgili hava yolu ile ilgili online check-in sayfasına hızlıca ulaşabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mobil biniş kartı (barkod), ilgili hava yolu web sitesi ya da mobil platformlardan yapılan check-in işlemlerinde temin edilebilir.

  Mobil cihazlardan check-in işlemi yapılırken, biniş kartı yerine QR (kare kodu) verilir. Kayıtlı iletişim numaranız ve e-posta adresinize uçuş bilgileriniz ve mobil biniş kartı (barkod) linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta) gönderilir.

  Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılabilecek olan mobil biniş kartı (barkod) açılır.

  Bagajı olmayan yolcular, bu mobil biniş kartını (barkodu) güvenlik geçişlerindeki görevlilere ve uçağa binmeden önce boarding işlemi yapan görevlilere göstererek hızlı ve kolayca geçiş yapabilirler.


  • İlgili hava yolunun check-in sayfası üzerinden PNR/e-bilet no ve soyadınız ile ilgili bilgileri doğru karakterler kullanarak boşluk bırakmadan girdiğinize emin olunuz.
  • Yurt dışı uçuşlarda, hava yolu PNR numarası ile işlem yaptığınıza emin olunuz. 
  • Hava yolu check-in işlemi başlama süresi henüz başlamamış olabilir. İlgili hava yolu check-in süresini kontrol ediniz.


  Mobil biniş kartı (barkodu) bulunan yolcular, havaalanlarında biniş kapılarındaki akıllı cihazlara/mobil biniş kartı (barkod) okuyuculara barkodlarını okutup bagajlarını teslim ederek uçuşlarını gerçekleştirebilirler.

  Havalimanı girişlerinde yer alan cihazlara bu kodu okutarak uçuş kartınızı alabilirsiniz.

  Bagajım yoksa;

  Online check-in yapmış yolcuların, kontuara teslim edilecek bagajları yoksa, iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekir. 

  Bagajı olmayan yolcular, online check-in işleminden sonra biniş kartını / barkodu e-posta yolu ile veya cep telefonuna mesaj olarak gönderebilir veya biniş kartının çıktısı veya mobil barkod görüntüsü ile güvenlik kontrolünden geçerek uçağın kalkış yapacağı kapı numarasına geçiş yaparak doğrudan uçağa binebilirler.

  Bagajım varsa;

  Online check-in işlemini tamamlamış, bagajı olan yolcular ise, iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 120 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekir. Havalimanında biniş kartını almak ve bagajlarını teslim etmek için Bagaj Teslim” ya da “Online Check-in” bankolarına başvurarak bagajlarını teslim edebilirler. 

  Ekstra bagajınız varsa, yapacağınız ödeme işlemlerinin süresini de göz önünde bulundurarak havalimanında bulunmaya dikkat ediniz

  Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcularımızın iç hat için uçuş saatinden en az 120 dakika, dış hat ve Lefkoşe için uçuş saatinden en az 180 dakika önce terminalde olmaları önerilmektedir.

  Aynı zamanda bayram, yılbaşı, resmi tatiller ve havalimanında yoğunluk oluşturabilecek diğer umumi tatil günlerinde, belirlenen sürelerden daha erken saatte havalimanında olunması tavsiye edilir.


  Rezervasyon (PNR) numarasındaki her bir uçuşa check-in yapılabilir. Her uçuşun biniş kartları ayrı ayrı basılabilmektedir. Bağlantılı uçuşu olan yolcuların havaalimanına gelmeden önce bağlantı noktasında zaman kaybetmemek için check-in yaptıkları bağlantılı uçuşların biniş kartlarını basmaları önerilir.


  Aynı rezervasyon kaydında (PNR) olan her bir yolcu (en fazla 9 yolcu) için online check-in yapabilirsiniz.

  Koltuk seçimi yapmak, ücretli koltuk satın almak, check-in işlemi değildir. 

  Online check-in işlemi sırasında, uçuşun koltuk planını görüntüleyerek istediğiniz müsait koltuğu seçebilirsiniz.

  Birçok havayolunda online check-in için bir ücret talep edilmezken, bazı havayollarında özel olarak tercih edilen koltuklar için ücret talep edilebilmektedir.

  Teknik problemlerden dolayı online check-in işleminizi tamamlayıp koltuğunu aldığınız hava yolu firması, koltuk numaranızı değiştirebilme yetkisine sahiptir.

  Check-in işleminizi gerçekleştirdikten ve biniş kartınızı oluşturduktan sonra rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik olduğu durumda oluşturduğunuz biniş kartı geçerli olmaz ve yeni bir check-in işlemi yapıp yeni biniş kartı oluşturmanız gerekmektedir.


  • Hava yolu uygulamaları nedeni ile artık check-in işlemleriniz sırasında, koltuk seçiminiz hava yolu tarafından otomatik olarak verilmektedir. 
  • Hava yolu tarafından otomatik verilen koltuklar dışında, özel olarak tercih edilen bir koltuk seçmek istediğinizde, hava yolu tarafından belirlenen ücretler doğrultusunda satın alma işleminizi yapabilirsiniz. 
  • Exit koltukların satışı, satın olmuş bilet tipine veya hava yolu uygulamalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Online check-in işlemi web sitemizin hizmeti olmayıp, hava yollarının kendi web sitelerinin üzerinden yapılabilmektedir.

  https://www.ucuzabilet.com/online-checkin linkine tıklayarak ilgili hava yolu ile ilgili online check-in sayfasına hızlıca ulaşabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz


  Üyelik

  Üyelik hesabında e-posta adresiniz KVKK ve güvenliğiniz için değiştirilememektedir. Güncel e-posta adresiniz ile yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz.

  Web sitemizden üyeliğinizi iptal edebilmek için, üyeliğiniz ile giriş yaparak ayarlar kısmından “üyeliğimi sil” butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.

  Kampanyalar ile ilgili bilgilendirme almak istemiyorsanız; farklı mecralar için şu yöntemleri izleyebilirsiniz. 

  • Ucuzabilet’ten SMS almak istemiyorsanız UB RET yazıp 7889'a gönderebilirsiniz. 
  • Ucuzabilet’ten ticari elektronik posta almak istemiyorsanız bilet@ucuzabilet.com’a mail yoluyla talebinizi iletebilir veya size ulaşan mailde alt bölümde bulunan tıklanabilir alandan verdiğiniz izni iptal edebilir ya da 444 87 87 veya 0 850 737 8 737'yi arayabilirsiniz. 
  • Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. 
  • Ucuzabilet mobil aplikasyonundan bildirim almamak için ise cihazınızdaki ayarlar bölümünden, uygulamanın bildirim ayarlarını değiştirerek bildirim alımına engel olabilirsiniz.


  Kampanyalar ve İndirimler

  Ucuzabilet’e üye olup bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi ve mobil uygulama üzerinden bildirimlere izin verdiğiniz takdirde, (ayarlar bölümünden bildirim ayarları izinleri), indirimlerden haberdar olabilirsiniz
  Kampanya ve indirimleri Ucuzabilet e-bülten üyeliği ile takip edebilirsiniz.
  Aynı zamanda web sayfamız ve mobil uygulamamız üzerinde yer alan kampanyalar bölümüne girerek ilgilendiğiniz kampanya ile ilgili tüm kampanya detaylarına ulaşabilirsiniz.

  İndirim kuponunuzu kullanabilmek için, kampanya katılım koşullarına uygun bir uçuş seçerek satın alma ekranına ilerleyebilirsiniz.

  Ödeme alanında yer alan “indirim kuponu kullan” kısmına kupon kodunuzu tanımlayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Kampanya kullanım koşullarına uygun bir uçuş seçtiğinizden veya uygulamaya üyeliğiniz ile giriş yaptığınızdan emin olmanızı öneririz.

  Uygulamaya üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra ödeme alanını kontrol etmenizi rica ederiz. Uygulamaya üyeliğiniz ile giriş yapmadığınızda kupon kullanım alanı aktif olmamaktadır.

  Kampanyamızdan kazanmış olduğunuz indirim kodunuza, üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesabım kısmında yer alan indirim kuponları sekmesinden erişebilirsiniz.

  Kampanyamızdan kazanmış olduğunuz indirim kuponunuzu, indirim kuponu alanına 1 kez tanımladıktan sonra işlemi tamamlamadan çıkış yapmanız halinde indirim kuponunuz 15 dakika süre boyunca bloke olmaktadır.

  İşlemi 15 dakika sonra tekrar denediğinizde indirim kuponunuz aktif olacaktır ve kupon tutarı bilet bedeli üzerinden düşürülerek bilet satın alma işlemi tamamlanacaktır.  İndirim kampanyalarımız, farklı günlerde, farklı indirim tutarları ile güncellenmekte ve o güne özel farklı indirim kodları ile yayına alınmaktadır.

  İndirim kampanyamızdan yararlanmak isterseniz, Ucuzabilet IOS ve Ucuzabilet Android uygulamalarımızı telefonunuza indirilebilir ve üyelik oluşturarak günlük indirim kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Telefon ayarlarınızdan uygulama bildirimlerinizi aktif hale getirmeniz halinde, kampanya ve promosyonlardan anında haberdar olabilirsiniz.

  Ucuzabilet’i tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  Koronavirüs Bilgilendirme

  Covid-19 tedbirleri kapsamında seyahat edilecek ülke ile ilgili kurallar ve uygulamalar, ülkelere göre farklılık göstermekte olup, uçuşların gerçekleştiriliyor olması, seyahat etmek için yeterli değildir.  Bu nedenle, yurt dışı seyahatinizden önce, gidilecek ülkenin seyahat kuralları ile ilgili güncel bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

  Ülkeler ile ilgili seyahat kuralları, sıklıkla değiştiğinden, seyahatinize engel bir durum ve risk teşkil etmemesi açısından;  gideceğiniz ülkedeki kural ve uygulamalar ile ilgili güncel bilgileri, resmi yayın organlarından, ilgili konsolosluklardan veya hava yollarından kontrol etmenizi önemle  tavsiye ederiz.

  Transit veya varış noktasındaki ülkelere göre; seyahat edilecek ülke ile birlikte, aktarmalı uçuşlarda, transit geçilecek ülkeye giriş çıkış kısıtlamaları ile ilgili güncel bilgilere ve uygulamalara, IATA tarafından yayınlanan sayfa https://www.iatatravelcentre.com linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Kısıtlamalar, herhangi bir özel statüsü bulunmayan Türk vatandaşları için geçerlidir. Özel statüdeki (öğrenci, sağlık, diplomatik görev vb. amaçlarla seyahat ediyorsanız) Türk vatandaşları için güncel bilgileri bu sayfa üzerinden kontrol etmenizi öneririz.

  Seyahat için zorunlu tutulan form/evrak ve Covid-19 testi (vatandaşlık, oturma izni, çalışma izni, PCR Test, vb...) gibi belgelerin eksik veya hatalı ibraz edilmesi durumunda, yolcular uçuşa kabul edilmemektedir.

  Şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olup olmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm,

  Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup içinde bulunduğumuz dönem itibari ile ülkeler ile ilgili seyahat uygulamaları sıklıkla değiştiğinden, bilgilerin güncelliği konusunda herhangi bir teyit oluşturmamakta ve uçuş garantisi verilememektedir.

  Gideceğiniz ülke ile ilgili seyahat uygulamaları ve kısıtlamaları hakkındaki güncel bilgilere; aktarma ve varış noktasındaki ülkelerin resmi yayın organlarından ve resmi otoritelerden (konsolosluklardan) ulaşmanız gerektiğini önemle hatırlatır, söz konusu kurallar ile ilgili  güncel bilgilerin edinilmesi ve seyahate uygun prosedürlerin yerine getirilmesinin, yolcuların sorumluluğunda olduğunu belirtmek isteriz.

  Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurt dışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
   


  İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilendirmeye göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile KKTC'ye çıkş yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartalrına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartları ile çıkış yapılacaktır.

  Bu şartı sağlayamayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.


  T.C. İçişleri Bakanlığı’ndan tarafından yapılan açıklamaya istinaden,


  Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’ya yapılacak seyahatlerde, 


  • 18 yaşından küçük yolcuların  (çocuklar ve bebekler dahil) yeni tip, çipli kimliklerini seyahat belgesi olarak kullanabilmeleri için fotoğraflı kimlik belgesi ibrazı zorunluluğu getirilmiştir. Fotoğrafsız kimlik kartı ile yapılacak seyahatlere izin verilmeyecektir.


  • Çocuk yolcuların anne, babasıyla ya da herhangi biri ile seyahatlerinde ek evraklar (muvafakatname) talep edilebilir.

  Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
   

  Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girişlerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle, uçuştan önce check-in işlemlerinizi tamamlamanızı ve havalimanında yaşanacak yoğunluktan dolayı, yurt içi uçuşlarınızdan 3 saat, yurt dışı uçuşlarınızdan 4 saat önce havalimanında olmanızı öneririz


  T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye istinaden; yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES Kodu ve PCR testi uygulamaları kaldırılmıştır.

  Uçuş süresince maske kullanım koşulu ise devam etmektedir.

  Genelge detayları ile ilgili tıklayınız.

  İşlemlerinizi, linke tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

  Web sayfamız üzerinden gerçekleştiremediğiniz işlemler ile ilgili 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilir ya da taleplerinizi web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız.

  Açığa alma ve değişiklik işlemleri, sigorta kapsamı dışındadır. Sigorta hakkından yararlandırılamamaktadır.

  Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgilere hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden ulaşabilir ya da link üzerinden uçuşlarınız ile ilgili anlık durumları takip edebilirsiniz.

  Gidiş uçuşunda sefer iptali olması durumda, dönüş uçuşu da etkileneceğinden, gidiş-dönüş olarak düzenlenmiş biletlerde, sefer iptali durumunda, dönüş uçuşları da aynı kapsamda değerlendirilecek olup ilgili hava yollarının uyguladığı kurallar ve sağladığı haklar geçerli olacaktır.

  Gidiş ve dönüş ayrı şekilde düzenlenmiş biletler bu kapsamda değerlendirilmemektedir.


  Sefer iptali olmaması durumunda, biletin kullanılmayan kısmı ile ilgili uygulamalar, hava yolu bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

  Hava yoluna göre bilet kural ve uygulamaları değişkenlik gösterebileceğinden, işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

  Uçuşunuzda herhangi bir tarife değişikliği söz konusu ise, hava yolunun sunmuş olduğu alternatif uçuşlar üzerinden ücretsiz değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

  Tarife değişikliği nedeniyle sunulan alternatifler, seyahat planınıza uymadığı takdirde, ilgili hava yolunun sunmuş olduğu iade kuralları ve uygulamaları doğrultusunda iade işleminiz gerçekleştirilebilir.

  Tarife değişikliğine istinaden biletiniz ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

  Biletiniz ile ilgili iade talebinizde, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmeti ile ilgili ödemiş olduğunuz tutar tarafınıza iade edilecektir.

  Uçuş iptali nedeniyle, biletiniz ile ilgili değişiklik talebinize istinaden, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmetiniz, değişiklik işleminden sonra yeni biletinize yansıtılacaktır.

  İşlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlamanızı rica ederiz.

  Açığa alınan biletlerin kullanım koşulları, hava yoluna göre değişkenlik göstermektedir.

  Açık biletinizi kullanmak üzere yeni bir seyahat tarihi belirlediğiniz takdirde, biletiniz ile ilgili değişiklik işlemlerini yaptırmak için 444 87 87 numaralı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Öğrenmek istediğiniz diğer konular ile ilgili taleplerinizi, web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

  Diğer

  Ucuzabilet web sitemiz veya mobil uygulamalarımız üzerinden yapmış olduğunuz işlemlerinizde, ödeme hatası alıyorsanız:

  Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan ve kart limitinizin yeterli olduğunu bankanızdan kontrol etmenizi rica ederiz.

  Kartınızın 3D secure işlemlerine açık olduğunu, bankanızdan kontrol etmenizi rica ederiz.

  Kart onay işlemleriniz bankaların sayfaları üzerinden tamamlandığı için, kullanmış olduğunuz tarayıcılar uygun alt yapıda olmayabilir. Farklı bir tarayıcı kullanarak işleminizi tekrar denemenizi rica ederiz.


  Bilet satın alma işleminiz sırasında, hava yolu kaynaklı hatalar nedeniyle işleminiz gerçekleşmemiş olabilir.

  İşleminiz sonucunda tarafınıza hata bilgisi gösterilmekte olup, iadenizin yapıldığı bilgisi paylaşılmaktadır.

  Bu tip durumlarda satın alma işleminiz gerçekleşmemiş olup, biletiniz kesilememiştir. Çekilen tutar aynı dakika iptal edilerek kartınıza iadesi gerçekleştirilmiştir.


  Online Bilet Satışı

  Seyahat planı yaparken ucuzabilet.com’un ana sayfasında bulunan arama ekranına havaalanı, yolculuk tarihi, yolcu sayısı gibi temel bilgileri girerek pratik bir şekilde ilgili sonuçlara ulaşabilir, fiyat ve tarih açısından sizin için en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

  Sizi aradığınız bilete götürecek adımlar için lütfen tıklayınız.

  Rezervasyon

  Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekiyor. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmiyor.

  Güvenlik kuralları gereği, yolcu kimlik kontrolünde sadece aşağıdaki belirtilen evraklar kabul edilebilir:

  Nüfus cüzdanı
  Ehliyet
  Pasaport ve pasaport yerine geçen belgeler
  Evlilik cüzdanı
  Doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi, (ebeveyn kimliğiyle beraber olması koşuluyla)
  Dış hat uçuşlarında ayrıca vize ve/veya pasaport

  İnternet sitemizden uçuş saatine 2 saat kalaya kadar bilet satın alabilirsiniz.

  Çocuk,öğrenci, genç, bebek, asker, 65+ yolcularda indirim için aranan şartlar nelerdir?

   Çocuk sınıfında 2 yaşını bitirmiş, 13 yaşından gün almamış yolcular yer alıyor.İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

  Öğrenci sınıfında 13 yaşından gün almış, 25 yaşından gün almamış yolcular yer alıyor. İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Yolcuların, havalimanında check-in esnasında geçerli öğrenci kimlik belgesi ibraz etmesi gerekiyor.

  Genç yolcu sınıfında
  12-24 (25 yaşından gün almamış) yaş arasıyolcularımız yer alıyor.

  Bebek sınıfında 0-2 yaş koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır. Uçuş tarihinde 3 yaşından gün almamış(0-24 ay) yolcularımız bebek yolcu olarak kabul edilir. 2 yaşından küçük bebekler kucakta seyahat edebilirler.Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

  65+ sınıfında 65 yaş üzeri yolcular yer alıyor. İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur. İndirimler,ücret seviyeleri ve ülkelere göre değişiklik gösterebileceği için seyahat planınız kesinleştiğinde 444 87 87 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  Asker Yolcu sadece Kıbrıs çıkışlı uçuşlarda uygulanıyor. TSK ücretleri sadece Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Mensupları ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde askerlik yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kullanılabilir ve Ercan (Kıbrıs) Havalimanı’nda check-in esnasında askeri kimlik belgesi ibraz edilmelidir.

  PNR (Passenger Name Record) kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir.Opsiyonlu bir rezervasyon yaptığınızda ve/veya bilet satın aldığınızda size verilir. PNR kodu rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile biletinizin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  PNR kodu, uçuş bilgilerinize ulaşabilmek için en kolay yoldur. Bilgilerinize ulaşabilmek için PNR kaydı veya bilet numaranızı bilmeniz gerekmektedir. PNR kodu internetten bilet aldığınızda e-mail yoluyla size gönderilir.Aynı kod basılı bilet üzerinde de yer alır.

  Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve detaylarına ulaşılmasını istemediğiniz kişiler için uçuş bilgilerinizi gizli tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

  Biletinizi alırken kişisel bilgilerinizi ve cep telefonunuzu doğru kaydettiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde tüm bu bilgiler tarafınıza mail ve SMS yolu ile gönderilemeyecektir.

  a. Özel durumu olan yolcular için verdiğiniz hizmetler nelerdir?

  Yaşlı, lisan problemi olan, fobisi olan, görme ve işitme engelli ya da genç yolculara check-in işleminin yapılmasını takiben, uçağa alınma işlemlerinde ve uçak varışında talep edilmesi halinde refakat hizmeti hava yolu şartlarına göre değişebilmektedir. Bu tip talepleriniz için 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  b. Hamile yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Yirmi sekiz hafta (yedi ay) doldurmamış olan hamile yolculardan rapor istenmez.

  Tek bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 36 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 36 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.

  İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 32 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 32 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.

  Doktor raporunun tarihi, yedi günden eski olamaz.

  Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı, soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka olmalıdır.

  c.Görme engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Görme engelli yolcular, tek başlarına veya yardımcı köpekleriyle seyahat edebilirler.

  Yolcunun rehber köpeğine ait eğitim sertifikasını ve aşılarının eksiksiz olduğuna dair veteriner cüzdanını ibraz etmesi gerekmektedir.

  Acil durumlarda uçuş ekibi tarafından verilen direktifleri takip edemeyecek durumda olan engelli yolcular refakatçisi olmadan uçuş gerçekleştiremezler.

  Bu tip talepleriniz için rezervasyon şartı hava yolu kurallarına göre değişiklik gösterebilir. Talepleriniz için 444 87 87 veya 0850 787 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  d.Duyma engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Duyma engelli yolcular tek başlarına seyahat edebilirler.

  e. Hem görme hem de duyma engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Hem görme hem duyma engelli yolcuların, refakatçi ile seyahat etmesi zorunludur.

  f. Evcil hayvan taşınması

  Hava yolu şartlarına göre değişebilmektedir. Bu tip talepleriniz için 44487 87 ve 0850 737 8 737  numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz. Bu tip durumlar için rezervasyon esnasında ilgili rezervasyonunuzdaki hava yoluna mesaj çekilmesi ve kabulü gerekmektedir. Ek ücrete tabi olabilir.

  Hizmet bedeli, Türkiye'deki hava yolları ve seyahat acentelerinin 01.04.2007 itibariyle yasa gereği uygulamaya koyduğu, bilet başına tahsil edilen bedeldir.

  Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih değişikliği veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa oluşan fiyat farkı haricinde, tarafımızdan 15 Usd hizmet bedeli alınmaktadır. 

  İptal veya iadesi talep edilen biletlerin, hava yolu kuralları doğrultusunda yapılabilen iadelerinde, söz konusu hizmet bedelinin iadesi bulunmamaktadır. Hizmet bedeli, bilet üzerinde “Service Fee” adı ile belirtilmektedir. 
  Online rezervasyon nasıl yapılır?

  Web sitemizden rezervasyon yapmak ve bilet kesmek isterseniz, ilk uçuşunuza en az 1 veya daha fazla, dönüş uçuşunuza ise en fazla 355 gün süre olması gerekmektedir. Bulunduğumuz tarih ile dönüş yapmak istediğiniz tarih arasında 355 günden fazla zaman var ise işlem yapılamamaktadır.

  Web sitemizi kullanarak ön rezervasyon oluşturabilir ve size otomatik olarak verilen opsiyona ya da daha sonra tarafınıza bildirilen yeni bir opsiyona kadar biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem sırasında tarafınıza verilen opsiyon, rezervasyonun oluşması için sistem tarafından verilmiş olup, hava yolları sisteminin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir.

  Böyle durumlarda yeni opsiyon süreniz ucuzabilet.com’a vermiş olduğunuz iletişim bilgilerine göre yazılı ve/veya sözlü olarak tarafınıza bildirilecek ve yeni opsiyon sürenizi dikkate almanız istenecektir.

  Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl görüntüleyebilirim?

  Ana sayfa üzerinde bulunan “Rezervasyonlarım” ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak görüntüleyebilirsiniz.

  Rezervasyon şartları nelerdir?

  Genel kural olarak Pegasus,ve SunExpress, iç ve dış hat uçuşlarına opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.

  Türk Hava Yolları’nın iç hat promosyonlu uçuşlarında opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.
  Dış hat uçuşlarınızda, uçuşa 48 saat kalana kadar opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemekte olup direkt bilet satın alma işlemi yapabilirsiniz.

  Tüm dış hat uçuşlarında en fazla 7 yolcu (çocuk ve yetişkin dahil) için rezervasyon yapılabilir.

  Tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Çocuk yolcu için mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
  Bebek yolcu (0-2 yaş) seçeneğinde koltuk ayrılmamakta ve bilet düzenlenmektedir.

  18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini uçuş sırasında yanlarında getirmeleri zorunludur.

  Tüm hava yollarını kapsayan genel bir kural olarak, işlem sırasında aynı kişi için aynı veya yakın tarih aralığında, aynı hava yolu ile birden fazla rezervasyon yapılmasına bir engelleme bulunmamaktadır. Daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın, fazla yer işgal etmek sebebiyle rezervasyonların iptali söz konusu olabileceğinden aynı kişi adına mükerrer rezervasyonlar yapmamanız önerilmektedir. Bu tarz rezervasyonların iptalinden ucuzabilet.com sorumlu olmayacaktır.

  Bilet Kuralları

  Opsiyonlu rezervasyon nedir?

  Rezervasyon tipi olarak opsiyonlu rezervasyon seçildiğinde, seçmiş olduğunuz rezervasyon bilgilerinin, onayladığınız fiyat ve detaylarda, size verilen opsiyon tarihine kadar ön rezervasyon olarak durması ve opsiyon süresinin aşıldığı durumlarda otomatik olarak iptalinin gerçekleşmesi sağlanır. Rezervasyon süresi aşılmadığı sürece, opsiyon süresine kadar ana sayfa üzerinde yer alan “Rezervasyonlarım” ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

  Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl satın alabilirim?

  Web sayfamızı kullanarak opsiyonlu rezervasyon yaptıysanız, biletinizi satın almak için ana sayfa üzerinde yer alan “Rezervasyonlarım'' ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak rezervasyon kaydınıza ulaşabilirsiniz. Ödemenizi tamamlamak üzere kredikartı numaranızı 3D Secure güvenliği ile girerek biletinizi satın alabilirsiniz.

  Web sitemiz üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi yapıldıktan ve bilet numarası oluşup onaylandıktan sonra tamamlanmış kabul edilmektedir. Ucuzabilet.com her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

  Bilet satış adımında neler yapmak gerekiyor?

  Rezervasyonda "BiletSatış" adımına geldiğinizde, seçmiş olduğunuz rezervasyonun, ekranda gördüğünüz uçuş detaylarını, acente kurallarını ve fiyatını onayladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde bir bilet numarası elde etmiş olacaksınız. İşlem ve ödemenin başarılı olmadığı durumlarda bir bilet numarası oluşmayacaktır.

  Biletimi web sitesi dışında, güvenli nasıl alabilirim?

  İsterseniz 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızı arayarak, telefonda kart bilgilerinizi verebilir, yine 3D Secure güvenliği ile biletinizi cüzi bir hizmet bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

  Oluşturmuş olduğunuz rezervasyon detayınız ve/veya PNR numaranız ile ucuzabilet.com yetkili acentelerimize giderek bilet satın alma işlemleri konusunda yardım alabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz. Acenteden alınan biletlerde farklı hizmet bedeli uygulanmaktadır.

  Bilet sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?

  İadesiz bilet sınıfı, promosyon sınıfıdır. Bu sınıfta iptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Ekonomi bilet sınıfı, seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Business bilet sınıfı,seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Biletimi web sitesi dışında, güvenli olarak nasıl alabilirim?

  İsterseniz 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızı arayarak, telefonda kart bilgilerinizi verebilir, yine 3D Secure güvenliği ile biletinizi cüzi bir hizmet bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

  Oluşturmuş olduğunuz rezervasyon detayınız ve/veya PNR numaranız ileucuzabilet.com yetkili acentelerimize giderek bilet satın alma işlemleri konusunda yardım alabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz. Acenteden alınanbiletlerde farklı hizmet bedeli uygulanmaktadır.

  Biletimin kullanım süresi nedir?

  Biletinizin kullanım süresi, satın almış olduğunuz biletin ücret kurallarına göre farklılık gösterebilir. Kullanım süresi, bileti satın almış olduğunuz sırada maksimum kalış süresi olarak belirtilmektedir.Kullanım süresinin uzatılması veya diğer tüm kurallar ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan rezervasyonunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

  Biletlerin kullanım süresi, tarih ve/veya parkur bilgilerini değiştirme ya da bilet ücretini iade alma gibi tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Bilet üzerinde isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

  Biletimin iptali durumunda ceza kuralları nelerdir?

  Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.
  Her hava yolunun, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.

  Önemli Uyarı!
  Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde, güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden ucuzabilet.com sitesi sorumlu olmamaktadır.

  Biletimi nasıl iptal edebilirim?

  Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, ana sayfa üzerinde bulunan ''Bilet İptal'' sekmesinden ya da 444 87 87,  0850 737 8 737 numaralı çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

  Bilet iadesini nasıl geri alabilirim?

  Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırdıysanız, 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı çağrı merkezimizi arayıp e-bilet numaranızı bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
  İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci Ucuzabilet.com tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımıza başvurmanız gerekiyor. 
  Biletinizin iadesi bizden talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, bize ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile size iade işlemi yapılacaktır:
  • Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade
  • Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade
  Ucuzabilet, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında aracı kurum durumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan size iade yapılması mümkün değildir.

  Hizmet bedelini de geri alabilir miyim?

  İade işlemlerinde, biletleme esnasında tahsil edilen "Biletleme Hizmet Bedeli", iade edilmeyecektir. 

  İade işlemlerinde, biletleme esnasında alınan hizmet karşılığında, tahsil edilen "Biletleme Hizmet Bedeli" nin iadesi yoktur.  Çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilen iade işlemlerinde ayrıca, yurt içi biletler için 15 TL, yurt dışı biletler için 25TL işlem bedeli alınacaktır.  Ucuzabilet.com üzerinden gerçekleştirilen online bilet iptal işlemlerinde, söz konusu iptal bedeli alınmayacaktır.


  Biletimde tarih ve/veya parkur değişikliği yapabilir miyim?

  Web sayfamız üzerinden bilet alımı yapıldıktan sonra, söz konusu biletin iptali ya da parkur değişikliği, web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

  Bilet ile ilgili tüm değişikliklerin, yine hava yolu kuralları doğrultusunda, tarafımızdan yapılabilmesi için 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih veya parkur değişikliği Söz konusu rezervasyon değişikliğinde iç hatlar için 40 TL, dış hatlar için Sun Express ve Pegasus Hava Yolları'na ait biletlerde 100 TL, diğer havayollarına ait biletlerde 250 TL değişiklik ücreti tahsil edilecektir. Değişikliğin iade talebinde ise bu hizmet bedelleri iade edilmeyecektir.

  Değişiklik kurallarını nasıl bulabilirim?

  Web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz tüm bilet alım ve rezervasyon işlemlerinizde seçmiş olduğunuz hava yolunun ücreti ve tüm kuralları, “Uçuş Bilgileri” bölümümüzde detaylı olarak yer almaktadır.

  Rezervasyonunuzun tamamlanma aşamasında ve özellikle biletinizi düzenlemeden önce, bu kuralları mutlaka okumanızı ve sizin için uygunsa işleme devam etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle promosyonlu biletlerde, ilgili hava yolunun belirlediği kısıtlı kurallar sebebiyle değişiklik ve/veya iade izni olmamaktadır.

  Ödeme

  Ucuzabilet.com, tüm bankaların 3D Secure uygulamasını desteklemektedir.

  Uçak bileti satın alma işlemlerinizi tam güvenlikli olarak yapabilirsiniz. Sanal pos işlemlerini desteklememektedir.

  3D Secure sistemi ne kadar güvenli?

  3D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin MasterCard Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “SecureCode”, Visa Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “Verified by Visa” isimleri verilmektedir. Bankanız 3D Secure uygulamasını destekliyor ise, ilk ödeme işleminizde ekrana gelecek sayfa aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.

  3D Secure sistemine nasıl kayıt olunur?

  Kartı kullanılan banka 3D Secure uygulamasını destekliyor ise; alışveriş öncesinde bankanın 3D Secure uygulaması ile ilgili web sayfası aracılığıyla, çağrı merkezi aracılığıyla ya da alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3D Secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabiliyor. Yalnızca 3D Secure ile yapılan işlemlerde anlık olarak kullanacağınız bir şifre ve kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekiyor.

  3D Secure sistemi nasıl çalışıyor?

  Sitemizde yer alan online bilet satış bölümünden işlem yapmak üzere gerekli bilgiler her zamanki gibi giriliyor. İşleminizi yapmadan önce, 3D Secure uygulamasına kayıt olunduysa, kartla işlem yaparken ekrana gelen 3D Secure sayfasında daha önceden işlemlerde görüntülenmek üzere belirlenmiş olan kişisel mesaj görünüyor. Bu mesaj, işlemin banka tarafından onaylanmakta olduğunu gösteriyor. Ekrandaki ilgili alana 3D Secure işlemlerde kullanılan şifrenin girilmesi gerekiyor.

  Daha önceden kayıt yapılmadıysa ekrana gelen 3D Secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor ve 3D Secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştiriliyor. Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanıyor.

  Havaalanında

  Uçuş Öncesi Hazırlıklar

  Uçağa binerken herhangi bir sorun yaşamamanız ve güvenli bir yolculuk yapmanız için uçuş öncesinde bu bilgilerden haberdar olmanız oldukça önemli. Bileti satın aldığınız andan uçağa binip koltuğunuza yerleştiğiniz o ana kadar bu bilgiler size ışık tutmuş olacak.

  Her şeyden önce satın aldığınız biletin uçuş gününü ve saatini kontrol edin ve farklı bir destinasyona bilet düzenlenmediğinden emin olun.

  Check-in işlemleri için alana yaklaşık 2 saat önceden gelmiş olmanız gerekir. Dilerseniz online check-in yaparak işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

  Bagaj kısıtlamaları hakkında bilgi sahibi olmak, vize ve pasaport ile ilgili detaylara hakim olmak da güvenlik kontrollerinde size kolaylık sağlar.

  Şimdiden iyi yolculuklar!

  Bunları Biliyor Musunuz?

  Web sitemizden ister kendiniz için isterseniz de bir yakınınız için kredi kartı güvenli ödeme sistemi (3D Secure) ile biletinizi güvenle satın alabilir ve hiç bir problem yaşamadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde kredi kartı bilgileriniz hiç bir koşulda sistemlerimizde saklanmamaktadır.

  Uçuşlarınızda bağlantılı bilet satın aldığınızda, bagajınızın varış yapacağınız son noktaya kadar sorunsuz olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

  Sivil havacılık kurallarına göre kimliği olmayan veya kimliği ile bileti eşleşmeyen yolcular uçuş yapamaz.

  Bu nedenle biletinizdeki kimlik bilgilerini doğrulayacak geçerli bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı,sürücü belgesi veya pasaport) mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

  Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.

  Biletlerin kullanım, rezervasyon veya parkur değiştirme gibi hakları, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazılı olan kişiye aittir. Bu hak hiçbir şekilde devredilemez.

  Dünyanın dört bir yanına en uygun fiyatlarla uçmanın yolu ucuzabilet.com’dan geçiyor.

  Belirlediğiniz tarih aralığında, istediğiniz rotaya gerçekleşen tüm uçuşları, tek ekran üzerinden karşılaştırabilir, sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

  Kredi kartına vade farksız 9 taksite varan ödeme kolaylıkları sunan ucuzabilet.com’dan doğru ve ucuz bileti almak için birkaç öneri:

  * Yolculuk öncesi uçuş tarihinizi kesinleştirmek ya da gitmek istediğiniz tarih aralığını belirlemek uygun uçuşlar bulmanıza yardımcı olur. Bayram, yılbaşı, yaz tatili gibi dönemlerde hava yollarında doluluk oranı yüksek olacağından bu dönemlerde uçmak isterseniz, tarihi önceden kesinleştirerek daha uygun fiyatlarla uçma ve promosyonlu bilet bulma şansınızı artırabilirsiniz.

  * Yurt dışı seyahat planlarınızı yaparken, öncelikle gitmek istediğiniz ülkenin vize koşullarını öğrenip, vize almanın tahminen ne kadar zaman süreceği konusunda bilgi sahibi olun. Bu sayede vize işlemleri tamamlanmadığı için aldığınız biletin yanması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

  * Tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor ancak düşük sezonlarda oldukça avantajlı fiyatlarla uçmak mümkün. Hattına göre değişmekle birlikte; genellikle yaz sezonu sonrası sonbahar ayları, şubat tatili sonrası ilkbahar ayları, doluluk oranlarının daha düşük olmasıyla daha uygun fiyata uçmak için elverişli. Uçuş planınızı yaparken bu tarihleri dikkate alın, Ucuzabilet.com’un sunduğu fırsatlara da sıkça göz atmayı unutmayın.

  * En uygun fırsatları ve promosyonları devamlı takip ederek inanılmaz fiyatlarla uçma şansına sahipsiniz. Ucuzabilet.com’da yer alan promosyonlu fiyatlar; hemen altlarında iade, iptal koşullarını içeriyor. Promosyonlu fiyat yakaladığınızda kuralları dikkatle okumanız, seyahatinizi planlarken size yardımcı olur.

  * Promosyonlu bilet satın alırken, uçuşun birden fazla aktarmalı olmasından endişelenmeyin. Satın alacağınız biletin aktarma noktaları ve bu noktaların vize koşulları hakkında yeterli bilgiyi edinmek, aktarmalı uçuşları sizin için avantaja dönüştürebilir.