Ets Ersoy Turizm Seyahat Acentası Belge No: 2242
 • UçakUçak Bileti
 • OtelOtel
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Sıkça Sorulan Sorular

  İptal / İade


  • Biletimi iptal etmek istiyorum.
  • Biletimi iade etmek istiyorum.
  • İptal ettiğimi biletimin parasal iadesi ne zaman yapılır?

  Değişiklik


  • Biletimde tarih ve/ veya parkur değişikliği yapabilir miyim?
  • Değişiklik işlemlerinde hava yolu kuralları nelerdir?
  • Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

  HES Kodu Hakkında


  • HES kodu nedir?
  • HES Kodu Nasıl Alınır?
  • HES kodu alırken belirtilen Paylaşım Süresi nedir?

  Bagaj İşlemleri


  • Bagaj hakkım ne kadar?
  • El bagajı hakkım ne kadar?
  • Ekstra bagaj satın almak istiyorum? Ne yapmalıyım?

  İptal / İade

  Ucuzabilet.com ve Mobil uygulamalarda yer alan ‘Bilet İptal’ alanına tıklayın.

  Satın alma sırasında tarafınıza iletmiş olduğumuz PNR No alanına işlem yapmak istediğiniz PNR No ve Soyadınızı yazarak, ilgili biletinizi görüntüleyin.

  Tarafınıza biletin iptal edilebilme seçenekleri sunulacaktır. 

  İptal et butonu ile tarafınıza iade miktarı gösterilecektir. 

  Ucuzabilet.com ve Mobil uygulamalarda yer alan ‘Bilet İptal’ alanına tıklayın.
  Satın alma sırasında tarafınıza iletmiş olduğumuz PNR No alanına işlem yapmak istediğiniz PNR No ve Soyadınızı yazarak, ilgili biletinizi görüntüleyin.
  Tarafınıza biletin iptal edilebilme seçenekleri sunulacaktır. 
  İptal et butonu ile tarafınıza iade miktarı gösterilecektir.


  İptal ettiğiniz ücretin iadesi tarafımızca aynı gün bankaya iletilecek olup, banka tarafından yapılacaktır.
  Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 7 (yedi) iş günü arasında değişiklik gösterebilir.
  Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, bankalar arası prosedürlerden dolayı 7 (yedi) iş gününe kadar uzayabilir. 

  Değişiklik

  Web sayfamız üzerinden bilet satın alındıktan sonra, söz konusu bilette tarih ve parkur değişikliği, web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

  Bilet ile ilgili tüm değişikliklerin, hava yolu kuralları doğrultusunda, yapılabilmesi için 444 87 87 ve 0850 737 8 737  numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda, hava yollarının belirlediği kurallar dahilinde, değişiklik cezası ve varsa olası fiyat farkı ile birlikte, dış hat biletleriniz için 15 €, iç hat biletleriniz için 15 TL hizmet bedeli tahsil edilecektir.


  Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında, tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.

  Her hava yolunun, satışa sunduğu fiyatlar için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan, biletinizi satın almadan önce, bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz. Özellikle promosyon sınıfındaki biletlerde, ilgili hava yolunun belirlediği kısıtlı kurallar sebebiyle değişiklik ve/veya iade izni olmamaktadır

  Rezervasyon veya satın alınmış olan biletlerde isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devredilmesi mümkün değildir.

  Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, bilgilerinizi kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  Bilet iptal sekmesinden, biletinizin iptal/iade kurallarını kontrol etmenizi önemle rica ederiz.


  Hava yolu kuralı gereği, satın alınmış biletler üzerinde isim-soyisim hanesine ne yazık ki herhangi bir müdahale yapılamamaktadır.

  Bilet üzerinde yazan isim, soy isim hanesi; kimlik/pasaport bilgileriniz ile birebir aynı olmak zorundadır. Bu zorunluluk, hava yolu tarafından uçuş güvenliğiniz için oluşturulmuş bir kuraldır.

  Hatalı bilgiler ile düzenlenen biletlerde, hava yolu veya acente, uçuşunuz ile ilgili herhangi bir garanti verememektedir.

  Bilet iptal sekmesinden, biletinizin iptal/iade kurallarını kontrol etmenizi önemle rica ederiz

  HES Kodu Hakkında

  Tüm yurt içi uçuşlarda güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

  Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kurallara göre; tüm yurt içi uçuşlarda seyahat edecek yolcuların uçuşlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için HES Kodu ile kontroller sağlanacak ve uçuşa 24 saat kala tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacaktır.

  1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir.

  "HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

  HES uygulamasını AppStore’dan indirmek için tıklayın.

  HES uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın.

  2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

  Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

  Örnek; HES 12345678901 1234 17

  Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır.

  3-  e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

  e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

  -Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.

  -Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, iletişim bilgilerinizin eksik veya hatalı olması, doğum tarihi vb. kişisel bilgilerinizdeki hatalar nedeniyle seyahatinize izin verilmeyebilir.

  Paylaşım Süresi, talep ettiğiniz HES kodunuzun aktiflik süresini belirler. HES kodunuzu uçak bileti alımlarında kullanabilmeniz için, Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresi ile bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

  Uygulama üzerinden Paylaşım Süresi'ni sınırsız olarak da belirleyebilirsiniz. SMS'le HES kodu talep etmeniz durumunda da en son girilen gün sayısı Paylaşım Süresi'ni ifade eder.

  SMS'le HES boşluk T.C. Kimlik No boşluk Kimlik Seri No son 4 hanesini girdikten sonra bu alanı boş bıraktığınızda Paylaşım Süreniz 1 yıl olacaktır.

  • HES kodu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tüm yurt içi uçuşlarda zorunludur.

  • HES kodunuzun süresi seyahatinizin toplam süresi kadar olmalıdır. Gidiş-dönüş bir bilet almak istiyorsanız ya da gidiş-dönüş bir biletiniz varsa HES kodunuz dönüş tarihinizi de kapsamalıdır.

  • Eğer ilk uçuşa 25 saatten az kalmış ise HES kodu üzerinden yolcunun sağlık durumu kontrol edilecektir.

  • HES kodu 0-2 yaş aralığında olan bebek yolcular için zorunlu değildir.

  • Bu işlem her yolcu için ayrı ayrı uygulanacaktır.

  HES Kodu ile kişinin Sağlık Bakanlığı sistemleri üzerinden, sağlık durumu sorgulanır, risk varsa seyahati onaylanmaz. Yapılan bu sorgulamalarda Corona sebebiyle uçmanıza engel bir durum belirlenirse uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

  Seyahat sırasında herhangi bir risk taşımayan ancak, sonradan risk durumu oluşan kişiler olursa, temas mesafesinde kabul edilen kişilerle iletişime geçilerek sağlık ve rehberlik hizmeti sağlanır.

  HES kodunuz ile ilgili aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda, seyahatiniz onaylanmayacaktır.

  • COVID-19 pozitif olma ya da karantina sürecinde olma durumu,

  • Yeterli süreli HES koduna sahip olmama durumu,

  • Hatalı T.C. Kimlik Numarası girilmesi durumu.

  • Seyahat öncesinde, kişiye özel üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

  • HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır. HES kodu ile birlikte yolcu kimlik numarası (TCKN, Pasaport vb.), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi gibi alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

  * Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden, bilet satın alımı sırasında, yolcu bilgileri sayfasında bulunan, kişisel bilgilerinizin hemen altında HES Kodu girişi ile ilgili alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.  

  * HES kodunuzu check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in esnasında HES kodunuz tekrar kontrol edilecektir.

  * Check-in kontrolleri sonrasnda sağlık durumunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilemezsiniz.


  Satın alınmış biletler için HES kodu online check-in işlemleri aşamasında ilgili alana  girilecektir.

  Uçuşunuz online check-in'e açıldığında, HES kodunuzu, online check-in yolcu bilgileri sayfasında bulunan, HES kodu giriş alanına girebilirsiniz.

  Check-in işleminizden önce mutlaka HES kodunuzu almanız gerekmektedir. En geç check-in işleminiz süresince, online check-in veya check-in kontuarında, HES kodunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi halde, uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

  Alınan önlemler kapsamında, HES kodunuz olmadan;

  • Bilet satın alamazsınız,

  • Online ya da havalimanında check-in yapamazsınız,

  • Seyahatlerinizi gerçekleştiremezsiniz

  a- Seyahat öncesinde, kişiye özel üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

  HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır. HES kodu ile birlikte yolcu kimlik numarası (TCKN), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi gibi alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

  Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden, bilet satın alımı sırasında, yolcu bilgileri sayfasında bulunan, kişisel bilgilerinizin hemen altında HES Kodu girişi ile ilgili alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.  

  HES kodunuzu check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in esnasında HES kodunuz tekrar kontrol edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasnda sağlık durumunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilemezsiniz.

  b- Uçuş gününüze kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

  Check-in işlemleri sırasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.HES kodunuz check-in işlemleri esnasında kontrol edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı'nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, sağlık durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız! 

  HES kodunuzu havalimanında check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir!

  Uçuştan önce;

  Uçuştan önce rezervasyonunuza girmiş olduğunuz HES kodunuz Check-in esnasında tekrar kontrol edilecektir. Eğer gerçekleştirilen bu kontrol sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

  Havalimanında Check-in'de ;

  Uçuş tarihinize kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

  Check-in işlemleri sırasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.Hes kodunuz check-in işlemleri esnasında kontrol edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı'nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, sağlık durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

  Uçuşunuzdan 14 gün önce düzenli olarak T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan HES kodunuzu kontrol etmeye başlayacaktır. Durumunuzda bir değişiklik olması halinde, konuyla ilgili olarak hava yolu tarafından en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecek ve bilgilendirme yapılacaktır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız!

  HES Kodu ile kişinin sağlık durumu sorgulanır, risk varsa seyahati onaylanmaz. Yapılan bu sorgulamalarda Korona sebebiyle uçmanıza engel bir durum belirlenirse uçuşa kabul edilemezsiniz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız

  1- Genel Bilgiler;

  • Tüm yurt içi uçuşlarda HES kodu zorunludur.

  • HES kodunuzun süresi seyahatinizin toplam süresi kadar olmalıdır. Gidiş-dönüş bir bilet almak istiyorsanız ya da gidiş-dönüş bir biletiniz varsa HES kodunuz dönüş tarihinizi de kapsamalıdır.

  • Eğer ilk uçuşa 25 saatten az kalmış ise HES kodu üzerinden yolcunun sağlık durumu, Sağlık Bakanlığı sitemleri üzerinden kontrol edilecektir.

  • HES kodu 0-2 yaş aralığında olan bebek yolcular için zorunlu değildir.

  • Kıbrıs (Ercan Havalimanı) uçuşlarında HES kodu zorunlu değildir

  • Bu işlem her yolcu için ayrı ayrı uygulanacaktır.

  Seyahat sırasında herhangi bir risk taşımayan ancak, sonradan risk durumu oluşan kişiler olursa, temas mesafesinde kabul edilen kişilerle iletişime geçilerek sağlık ve rehberlik hizmeti sağlanır.

  2- HES Kodu Sorgulama;

  • Seyahat öncesinde, kişiye özel üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

  • HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır

  . HES kodu ile birlikte yolcu kimlik numarası (TCKN), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi gibi alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

  • Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden, bilet satın alımı sırasında, yolcu bilgileri sayfasında bulunan, kişisel bilgilerinizin hemen altında HES Kodu girişi ile ilgili alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.

  • HES Kodu ile kontroller sağlanacak ve uçuşa 24 saat kala tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacaktır.

  • HES kodunuzu check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in esnasında HES kodunuz tekrar kontrol edilecektir.

  Eğer gerçekleştirilen bu kontrol sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgusu ve yönlendirmeleri doğrultusunda, uçuşa elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

  3- HES Kodunun Onaylanmadığı Durumlar;

  HES kodunuz ile ilgili aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda, seyahatiniz onaylanmayacaktır.

  • COVID-19 pozitif olma ya da karantina sürecinde olma durumu,

  • Yeterli süreli (Paylaşım Süresi) HES koduna sahip olmama durumu, Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

  • Hatalı T.C. Kimlik Numarası bilgisi girilmesi durumu.

  Uçuş gününüze kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

  Check-in işlemleri sırasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.HES kodunuz check-in işlemleri esnasında kontrol edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı'nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, sağlık durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız! 

  Tüm yurt içi uçuşlarda uçuşlarda zorunludur.

  Kıbrıs (Ercan) Hes Code zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda ECN uçuşlarında (aktarmalı/aktarmasız tüm iç hat parkurlarda) HES kod bilgisi girilmelidir.


  Sağlık Bakanlığı talimatları uyarınca, yurt içi ve seyahat başlangıcı Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlarda, yabancı uyruklu yolcularımız için Hes Kodu zorunlu hale getirilmiştir.

  06 Haziran 2020 tarihinden itibaren Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk (Örneğin; TUR - Pasaportta belirtildiği gibi), Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atıp HES kodu alınabilecektir.

  Böyle bir durumda, Paylaşım Süresi'nin seyahat sürenizi kapsadığı yeni bir kod almanız gerekiyor.

  Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

  HES kodunuz belirli bir süreliğine geçerlidir. HES kodunuzun geçerlilik süresinin uçuş tarihinizi kapsadığından emin olunuz.

  HES kodunun bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Kod temini sırasında belirlenmekte olan bu sürenin dönüş uçuşunun tarihinden itibaren en az 7 gün boyunca daha geçerli olması gerekmektedir, aksi durumda rezervasyonunuz onaylanmayacaktır.

  Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Örneğin; uçuşunuz bugünden 10 gün sonra ise, seyahatten sonra 7 gün daha kodunuzun geçerli olması gerektiğinden, paylaşım süresi için belirtilen gün sayısına en az 17 yazmalısınız.

  Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde HES kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır.

  Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

  Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, iletişim bilgilerinizin eksik veya hatalı olması, doğum tarihi vb. kişisel bilgilerinizdeki hatalar nedeniyle seyahatinize izin verilmeyebilir.


  Evet, HES kodu edinme işlemini tekrar gerçekleştirerek kodu yeniden temin edebilirsiniz.

  Uçuş yasakları kaldırılıp uçuşlar başladıktan sonra, seyahatinizin başladığı veya bittiği şehirde giriş-çıkış kısıtlaması bulunmuyorsa, kısıtlama uygulanan yaş veya sağlık durumu grubunda değilseniz, HES Kodu haricinde seyahat izini almanız gerekmiyor.

  Yalnızca, giriş çıkış yasağı olan şehirler için ve 65 yaş üstü (henüz sokağa çıkma yasakları kalkmadığı için ) yolcular için seyahat izin belgesi istenmektedir.

  Bu istisnalar dışında kalan durumlarda, HES kodu dışında seyahat izin belgesi, sağlık raporu vb. başka bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır.

  HES kodunuzu isterseniz her yolculuk için ayrı ayrı, isterseniz tüm yolculuklarınızı kapsayacak şekilde tek kod olarak alabilirsiniz.

  Tüm seyahatleriniz için tek bir HES kodu ile almak istediğinizde, HES kodu taleplerinizde, paylaşım sürenizi tüm seyahatlerinizi kapsayacak şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

  Uçuş yasakları kaldırılıp uçuşlar başladıktan sonra, seyahatinizin başladığı veya bittiği şehirde giriş-çıkış kısıtlaması bulunmuyorsa, kısıtlama uygulanan yaş veya sağlık durumu grubunda değilseniz, HES Kodu haricinde seyahat izini almanız gerekmiyor.


  65 yaş ve üzeri tüm yolcular, aşağıda belirtilen detaylar üzerinden HES kodunu alabilirler.

  1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümünden,

  2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

  Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

  Örnek; HES 12345678901 1234 17

  Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır.

  3- e-Devlet sistemi üzerinden;

  e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

  Uçuş öncesi 2-20 yaş aralığındaki tüm yolcularımızın da yetişkin yolcularımız gibi geçerli bir HES koduna sahip olması gerekmektedir.

  20 yaş altı yolcular, aşağıda belirtilen detaylar üzerinden HES kodunu alabilirler.

  1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümünden,

  2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

  Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

  Örnek; HES 12345678901 1234 17

  Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır.

  3- e-Devlet sistemi üzerinden;

  e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

  HES kodu alırken uçuş tarihinizi kapsayacak şekilde bilgi girdiğiniz için ileri tarihli uçuşlarınız için de kod alabilirsiniz.

  Paylaşım Süresi’nin geçerli olması için gün sayısının, uçuş tarihinizden en az 7 gün sonrasını da kapsaması gerekiyor. Örneğin; 15 gün sonra seyahat edecekseniz kod alırken uçuş tarihinizi en az 21 gün sonrası için seçmeniz yeterli.

  Bagaj İşlemleri

  Havayolu satış politikalarına göre pek çok havayolunda bagajlı ve bagajsız biletler satışa sunulabilmektedir. Biletinizi satın alma öncesinde uçuş bilgileri altında ‘Detay’ bölümünü veya 'Uçuş Kuralları' alanını tıklayarak, bagaj bilgilerini ve taşıma hakkınızı kontrol ederek işleminizi yapabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirmişseniz, tarafınıza göndermiş olduğumuz, uçuş detayı bilgilendirme bölümünde, “E-bilet” detayına tıklayarak, bagaj bilgileriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  El bagajı hakkı, hava yolu uygulamalarına göre değişkenlik göstermektedir. El bagajı hakkı ile ilgili güncel bilgileri ve el bagajı olarak kabinde yolcu beraberinde ücretsiz taşınmasına müsaade edilen diğer eşyaların listesi ilgili hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  Kabinde yer olmaması durumunda bu eşyalar kayıtlı bagaj olarak taşınır.

  El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır.

  Ekstra bagaj ile ilgili bilgi için, 444 87 87 ya da 0850 737 8 737 destek hattımızdan yardım talep edebilirsiniz.

  Check-In İşlemleri

  İlgili havayolundan biletini satın almış yolcuların, havaalanına gitmeden önce, işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde online olarak yapmalarını sağlayan bir hizmettir. Online check-in işlemi yaptığınızda, havalimanında check-in işleminiz için sıra beklemek zorunda kalmazsınız. 

  İlgili hava yolu sayfası üzerinden, online check-in adımlarını takip ederek koltuk numarası seçiminizi de gerçekleştirebilirsiniz. 

  Birçok havayolunda online check-in için bir ücret talep edilmezken, bazı havayollarında özel olarak tercih edilen koltuklar için ücret talep edilebilmektedir.

  Online check-in işlemine açılma süreleri havayoluna göre değişiklik gösterebilir. Genellikle uçuş saatinden 24 saat öncesinden başlayarak, uçuşa 90 dakika kalana kadar internet üzerinden online check-in yapılabilir. Check-in işleminin uçuştan 24 saat önce açılması, son dakikaya kadar uçak tipinin değişme ihtimalinden kaynaklanmaktadır. 


  İç hat uçuşlarda tarafınıza sms ve e-mail olarak gönderilen pnr numarasını, dış hat uçuşlarda tarafınıza e-mail olarak gönderilen havayolu pnr numarasını kullanarak check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Uçuşunuzun gerçekleşeceği havayolunu ve havayolu pnr numaranızı bilmiyorsanız, üyelik bilgileriniz içerisindeki “Seyahatlerim” alanından detayları görüntüleyebilirsiniz. 


  Online check-in işlemi, ilgili havayolunun sayfası üzerinden yapılabilmektedir.
  İnternet sitesinde yer alan online check-in alanında yer alan "check-in/rezervasyon" bölümüne; bilet numarası ya da rezervasyon kodunu (PNR) ve soyadınızı girerek online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  Online check-in işlemi web sitemizin hizmeti olmayıp, hava yollarının kendi web sitelerinin üzerinden yapılabilmektedir.
  https://www.ucuzabilet.com/online-checkin linkine tıklayarak ilgili hava yolu ile ilgili online check-in sayfasına hızlıca ulaşabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mobil biniş kartı (barkod), ilgili hava yolu web sitesi ya da mobil platformlardan yapılan check-in işlemlerinde temin edilebilir.

  Mobil cihazlardan check-in işlemi yapılırken, biniş kartı yerine QR (kare kodu) verilir. Kayıtlı iletişim numaranız ve e-posta adresinize uçuş bilgileriniz ve mobil biniş kartı (barkod) linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta) gönderilir.

  Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılabilecek olan mobil biniş kartı (barkod) açılır.

  Bagajı olmayan yolcular, bu mobil biniş kartını (barkodu) güvenlik geçişlerindeki görevlilere ve uçağa binmeden önce boarding işlemi yapan görevlilere göstererek hızlı ve kolayca geçiş yapabilirler.


  • İlgili hava yolunun check-in sayfası üzerinden PNR/e-bilet no ve soyadınız ile ilgili bilgileri doğru karakterler kullanarak boşluk bırakmadan girdiğinize emin olunuz.
  • Yurt dışı uçuşlarda, hava yolu PNR numarası ile işlem yaptığınıza emin olunuz. 
  • Hava yolu check-in işlemi başlama süresi henüz başlamamış olabilir. İlgili hava yolu check-in süresini kontrol ediniz.


  Mobil biniş kartı (barkodu) bulunan yolcular, havaalanlarında biniş kapılarındaki akıllı cihazlara/mobil biniş kartı (barkod) okuyuculara barkodlarını okutup bagajlarını teslim ederek uçuşlarını gerçekleştirebilirler.

  Havalimanı girişlerinde yer alan cihazlara bu kodu okutarak uçuş kartınızı alabilirsiniz.

  Bagajım yoksa;

  Online check-in yapmış yolcuların, kontuara teslim edilecek bagajları yoksa, iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekir. 

  Bagajı olmayan yolcular, online check-in işleminden sonra biniş kartını / barkodu e-posta yolu ile veya cep telefonuna mesaj olarak gönderebilir veya biniş kartının çıktısı veya mobil barkod görüntüsü ile güvenlik kontrolünden geçerek uçağın kalkış yapacağı kapı numarasına geçiş yaparak doğrudan uçağa binebilirler.

  Bagajım varsa;

  Online check-in işlemini tamamlamış, bagajı olan yolcular ise, iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 120 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekir. Havalimanında biniş kartını almak ve bagajlarını teslim etmek için Bagaj Teslim” ya da “Online Check-in” bankolarına başvurarak bagajlarını teslim edebilirler. 

  Ekstra bagajınız varsa, yapacağınız ödeme işlemlerinin süresini de göz önünde bulundurarak havalimanında bulunmaya dikkat ediniz

  Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcularımızın iç hat için uçuş saatinden en az 120 dakika, dış hat ve Lefkoşe için uçuş saatinden en az 180 dakika önce terminalde olmaları önerilmektedir.

  Aynı zamanda bayram, yılbaşı, resmi tatiller ve havalimanında yoğunluk oluşturabilecek diğer umumi tatil günlerinde, belirlenen sürelerden daha erken saatte havalimanında olunması tavsiye edilir.


  Rezervasyon (PNR) numarasındaki her bir uçuşa check-in yapılabilir. Her uçuşun biniş kartları ayrı ayrı basılabilmektedir. Bağlantılı uçuşu olan yolcuların havaalimanına gelmeden önce bağlantı noktasında zaman kaybetmemek için check-in yaptıkları bağlantılı uçuşların biniş kartlarını basmaları önerilir.


  Aynı rezervasyon kaydında (PNR) olan her bir yolcu (en fazla 9 yolcu) için online check-in yapabilirsiniz.

  Koltuk seçimi yapmak, ücretli koltuk satın almak, check-in işlemi değildir. 

  Online check-in işlemi sırasında, uçuşun koltuk planını görüntüleyerek istediğiniz müsait koltuğu seçebilirsiniz.

  Birçok havayolunda online check-in için bir ücret talep edilmezken, bazı havayollarında özel olarak tercih edilen koltuklar için ücret talep edilebilmektedir.

  Teknik problemlerden dolayı online check-in işleminizi tamamlayıp koltuğunu aldığınız hava yolu firması, koltuk numaranızı değiştirebilme yetkisine sahiptir.

  Check-in işleminizi gerçekleştirdikten ve biniş kartınızı oluşturduktan sonra rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik olduğu durumda oluşturduğunuz biniş kartı geçerli olmaz ve yeni bir check-in işlemi yapıp yeni biniş kartı oluşturmanız gerekmektedir.


  Online check-in işlemi web sitemizin hizmeti olmayıp, hava yollarının kendi web sitelerinin üzerinden yapılabilmektedir.

  https://www.ucuzabilet.com/online-checkin linkine tıklayarak ilgili hava yolu ile ilgili online check-in sayfasına hızlıca ulaşabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

  https://www.ucuzabilet.com/online-checkin 


  • Hava yolu uygulamaları nedeni ile artık check-in işlemleriniz sırasında, koltuk seçiminiz hava yolu tarafından otomatik olarak verilmektedir. 
  • Hava yolu tarafından otomatik verilen koltuklar dışında, özel olarak tercih edilen bir koltuk seçmek istediğinizde, hava yolu tarafından belirlenen ücretler doğrultusunda satın alma işleminizi yapabilirsiniz. 
  • Exit koltukların satışı, satın olmuş bilet tipine veya hava yolu uygulamalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Fatura

  Satın alma işleminiz sırasında ‘İletişim Bilgileri’ altında ‘Fatura İstiyorum’ sekmesini seçerek, Şahıs veya Şirket faturası olarak talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz.

  E-Fatura mükellefi iseniz,  e-faturanız portalınıza otomatik olarak düşecektir.

  E-Fatura mükellefi değil iseniz faturanız e-arşiv olarak düzenlenecek ve fatura bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir. 

  Fatura muteviyatınıza 8 gün içinde itiraz edilmediği takdirde aynen kabul edilmiş sayılır.

  Satın alma sonrasında KVKK gereği faturalar ,  ilgilisi dışındaki kişilere iletilmeyecektir, bu nedenle faturalarınızı saklamanızı önemle rica ederiz. 


  Uçuşunuzu seçtikten sonra ‘İletişim Bilgileri’ altında ‘Fatura İstiyorum’ sekmesini seçerek, Şirket fatura talebinizi tarafımıza iletebilirsiniz. 

  E-Fatura mükellefi iseniz, e-faturanız portalınıza otomatik olarak düşecektir.

  E-Fatura mükellefi değil iseniz faturanız e-arşiv olarak düzenlenecek ve fatura bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir. 

  Fatura muhteviyatınıza 8 gün içinde itiraz edilmediği takdirde aynen kabul edilmiş sayılır.

  Satın alma sonrasında KVKK gereği faturalar, ilgilisi dışındaki kişilere iletilmeyecektir, bu nedenle faturalarınızı saklamanızı önemle rica ederiz. 


  E arşiv faturalarında; bir sonraki ayın 7 sinden sonra, bir önceki ayın fatura iptal veya   değişikliği yapılamamaktadır.

  Şahıs faturalarında yukarıdaki koşula uyan değişiklikler için, fatura altındaki "Mal İade Edilen “-  "İade Edilen Malın"   alanlarının doldurulup, iade nedeninin kısaca açıklanması ile işlem gerçekleştirilecektir. Şirkete düzenlenen faturalarda, mevcut fatura için iade faturası talep edilir, bu işlemin sonrasında yeni fatura düzenlenir.

  E faturalarda, mevcut fatura için iade faturası talep edilir veya firma isterse KEP adresinden   kendisi de iptal edebilir. Bu işlemin sonrasında yeni fatura düzenlenir.


  Faturanız 7-10 gün içerisinde e-posta adresinize gönderilecektir.

  Üyelik bilginiz içinde bulunan rezervasyonlarım sekmesi içinde, detay kısmında fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Satın alma işleminizden 7-10 gün sonra  fatura bilginize ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.


  Satın alma işleminiz sırasında kullanmış olduğunuz, iletişim adresinizi kontrol etmenizi rica ederiz.

  Üyelik bilginiz içinde bulunan rezervasyonlarım sekmesi içinde, detay kısmında fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Satın alma işleminizden 7-10 gün sonra  fatura bilginize ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.


  Üyelik

  Üyelik hesabında e-posta adresiniz KVKK ve güvenliğiniz için değiştirilememektedir. Güncel e-posta adresiniz ile yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz.

  Üyelik hesabınızda, ayarlar kısmına girerek, işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Web sitemizden üyeliğinizi iptal edebilmek için, üyeliğiniz ile giriş yaparak ayarlar kısmından “üyeliğimi sil” butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.

  Kampanyalar ile ilgili bilgilendirme almak istemiyorsanız; farklı mecralar için şu yöntemleri izleyebilirsiniz. 

  • Ucuzabilet’ten SMS almak istemiyorsanız UB RET yazıp 7889'a gönderebilirsiniz. 
  • Ucuzabilet’ten ticari elektronik posta almak istemiyorsanız bilet@ucuzabilet.com’a mail yoluyla talebinizi iletebilir veya size ulaşan mailde alt bölümde bulunan tıklanabilir alandan verdiğiniz izni iptal edebilir ya da 444 87 87 veya 0 850 737 8 737'yi arayabilirsiniz. 
  • Bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi üzerinden push bildirimlerini almamak için internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden bildirim izinlerinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. 
  • Ucuzabilet mobil aplikasyonundan bildirim almamak için ise cihazınızdaki ayarlar bölümünden, uygulamanın bildirim ayarlarını değiştirerek bildirim alımına engel olabilirsiniz.


  Kampanyalar ve İndirimler

  Ucuzabilet’e üye olup bilgisayarınız, cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığıyla web sitesi ve mobil uygulama üzerinden bildirimlere izin verdiğiniz takdirde, (ayarlar bölümünden bildirim ayarları izinleri), indirimlerden haberdar olabilirsiniz
  Kampanya ve indirimleri Ucuzabilet e-bülten üyeliği ile takip edebilirsiniz.
  Aynı zamanda web sayfamız ve mobil uygulamamız üzerinde yer alan kampanyalar bölümüne girerek ilgilendiğiniz kampanya ile ilgili tüm kampanya detaylarına ulaşabilirsiniz.

  İndirim kuponunuzu kullanabilmek için, kampanya katılım koşullarına uygun bir uçuş seçerek satın alma ekranına ilerleyebilirsiniz.

  Ödeme alanında yer alan “indirim kuponu kullan” kısmına kupon kodunuzu tanımlayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Kampanyakullanım koşullarına uygun bir uçuş seçtiğinizden veya uygulamaya üyeliğinizile giriş yaptığınızdan emin olmanızı öneririz.

  Uygulamaya üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra ödeme alanını kontrol etmenizi rica ederiz. Uygulamaya üyeliğiniz ile giriş yapmadığınızda kupon kullanım alanı aktif olmamaktadır.

  Kampanyamızdan kazanmış olduğunuz indirim kodunuza, üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesabım kısmında yer alan indirim kuponları sekmesinden erişebilirsiniz.

  Kampanyamızdan kazanmış olduğunuz indirim kodunuza, üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesabım kısmında yer alan indirim kuponları sekmesinden erişebilirsiniz.

  Kampanyamızdan kazanmış olduğunuz indirim kuponunuzu, indirim kuponu alanına 1 kez tanımladıktan sonra işlemi tamamlamadan çıkış yapmanız halinde indirim kuponunuz 15 dakika süre boyunca bloke olmaktadır.

  İşlemi 15 dakika sonra tekrar denediğinizde indirim kuponunuz aktif olacaktır ve kupon tutarı bilet bedeli üzerinden düşürülerek bilet satın alma işlemi tamamlanacaktır.  İndirim kampanyalarımız, farklı günlerde, farklı indirim tutarları ile güncellenmekte ve o güne özel farklı indirim kodları ile yayına alınmaktadır.

  İndirim kampanyamızdan yararlanmak isterseniz, Ucuzabilet ios ve Ucuzabilet Android uygulamalarımızı telefonunuza indirilebilir ve üyelik oluşturarak günlük indirim kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

  Telefon ayarlarınızdan uygulama bildirimlerinizi aktif hale getirmeniz halinde, kampanya ve promosyonlardan anında haberdar olabilirsiniz.

  Ucuzabilet’i tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  Koronavirüs Bilgilendirme

  Yurt içi uçuşlarda aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin yurt içinde uçakla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi ibrazı ile ilgili uygulamaya devam edilecek olup; şehirlerarası seyahatlerde, HES kodu üzerinden kişilerin hastalığı geçirip geçirmediği, aşı bilgisi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucu sorgulaması yapılacaktır.

  Uygulama Detayları

  1- Uygulama sadece iç hat uçuşları, dış hattan iç hatta doğrudan yapılan uçuşları, iç hattan dış hatta aktarmalı uçuşları ve dış hattan iç hatta aktarmalı uçuşları kapsar.

   *Yurt içi seyahat uygulama kuralları aşağıdaki uçuşlarda yapılacak;

  . İç hattan- iç hatta doğrudan yapılan uçuşlar

  . İç hattan- iç hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

  * Yurt dışı seyahat uygulamalarına dair kurallar aşağıdaki uçuşlarda geçerli olacaktır;

  . Dış hattan- iç hatta doğrudan yapılan uçuşlar

  . İç hattan- Dış hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

  . Dış hattan- iç hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

  2- 18 yaş atı (18 yaşından gün almamış) çocuk yolcular uygulamadan muaftır. 17 yaşını tamamlamış ve 18 yaşından gün almış olan çocuk yolcuların, aşı veya bağışıklık şartını sağlamıyorsa, PCR testi sunması gerekiyor. 

  3- Yolcuların uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid-19 aşı kartına (Johnson& Johnson aşısı için tek toz) sahip olması gerekiyor.  (Bir yolcunun aşılı kabul edilebilmesi için en az 2 doz aşılı olması ve ikinci aşısından itibaren en az 14 gün geçmiş olması )(Johnsson&Johnsson aşısı için 1 doz +14 gün yeterli kabul edilmektedir.)

  4- En fazla 6 ay önce düzenlenmiş (180 gün olarak kontrol edilir) Covid-19 PCR test sonucu “pozitif” olan veya son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “iyileşme sertifikası” sahibi olan yolcular, hastalığı geçirmiş olarak kabul edilir. Yolcunun hastalık sonrası karantinasının bitmiş ve HES kodunun risksiz statüsüne geçmiş olması gerekiyor. 

  5- Süreye bakılmaksızın hastalığı geçirmiş ve uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş tek doz Covid-19 aşı kartına sahip yolcular yurt içi uçuşlarını gerçekleştirebilirler.  

  6- 3, 4 ve 5. maddelerde açıklanan aşı veya bağışıklık şartlarından herhangi birini sağlayamayan yolculardan, negatif PCR testi sonucu talep edilir. 

  7- PCR testi için uçağın kalkış saatinden önceki son 48 saat içerisinde numunenin verilmiş olması gerekiyor. 

  8- Seyahat için sadece PCR testi kabul edilmektedir. Antijen veya hızlı test gibi alternatif testler kabul edilmemektedir. 

  9- Uçuş öncesinde; yolcular tarafından negatif PCR test sonucunun e-Nabız sistemine yansıyıp yansımadığının kontrol edilmesi, test yaptırılan sağlık kuruluşundan sonucun e-Nabız sistemine kaydedilmesinin talep edilmesi ve ek olarak yolcuların test sonuçlarını fiziki çıktı şeklinde yanlarında bulundurması tavsiye edilir. 

  10. Sağlık otoriteleri tarafından aşı olması uygun görülmeyen tüm misafirler, PCR testi uygulamasına tabidirler. 

  11- Yurt dışında aşı olan ve aşı bilgileri henüz Sağlık Bakanlığı sistemlerine yansımamış olan T.C. vatandaşları, aşı kartlarını göstererek uçuşa katılabilirler. Bu yolcuların aşı kartı, Health Pass uygulaması üzerinden QR okutarak kontrol edilecektir. 

  12- Yurt içinden alınmış PCR test sonuçları HES uygulamasına aktarılmamış ise yolcunun elindeki test sonuçları kabul edilmeyecektir. Yolcunun PCR test sonucu yeni çıktığı için henüz HES uygulamasına yansımamış olursa; test, e-Nabız veya HES uygulamasından QR kod okutularak kontrol edilecektir.  

  13- PCR testini yurt dışında yaptırmış olanlar yolcular için manuel kontrol yapılacaktır. 

  14- 11, 12 ve 13. maddelerde yer alan istisnalar dışında uçuşa kabul sırasında yapılacak HES uygulamasından sorgulama sonucu dikkate alınıp, onay verilmeyen yolcular manuel evrak kontrolüyle uçuşa kabul edilmeyecektir. 

  15- Seyahat kontrol uygulaması TC Kimliği ibraz eden kişiler için değil uyruk fark etmeksizin tüm yolcuları kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

  16- Yurt dışında aşı olan kişilerin aşılamaları kabul edilecektir. Ülkemiz vatandaşı olan ve Yurt dışında aşı yaptıran kişilerin aşı kayıtları HSYS (Halk Sağlığı Yönetim Sistemi) Vaka Takip Modülüne kayıt edilmesi durumunda HES uygulamasında gösterilebilecektir.

  17-  İkili anlaşma kapsamında kabul edilen veya DSÖ Sertifikasyon kapsamında olan aşılar geçerli olup, uygulanan ülkelerdeki aşı şemasında yer alan doz sayısına göre değerlendirilecektir.

  18- HES uygulamasına aktarımı yapılamayan PCR test sonucu ve aşı sertifikaları için Latin alfabesi ile düzenlenmiş olma şartı aranacaktır.


  1 Ekim 2021 tarihi itibariyle KKTC`ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılmış ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartlarıyla girişlerine izin verilecektir.

  6 yaşından büyük tüm yolcuların uçuştan önce Dijital Seyahat Belgelerini doldurmaları gerekmektedir. 29.11.2021 tarihinden itibaren Dijital Seyahat Belgeleri seyahatten önceki son 72 saat içinde doldurması gerekmektedir.

  AppleStore veya Android marketten Güvende Kal uygulamasından Dijital Seyahat Belgesini doldurmaları gerekmektedir.

  Akıllı cihazı olmayan yolcular Dijital Seyahat Belgesini doldurup formun çıktısını almalıdır. Dijital Seyahat Belgesi formu için tıklayın.

  29.11.2021tarihinden itibaren Türkiye’den Kıbrıs’a yapılacak olan seyahatlerde tüm yolcuların numune veriliş tarihi yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde olan negatif PCR test sonucu sunması gerekmektedir.

  Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den KKTC’ye çıkışlarına izin verilecektir.

  Seyahat koşulları ile ilgili detaylar;

  ⦁ KKTC vatandaşları hariç Angola, Botsvana, Esvatini, Lesotho, Malavi,Mozambik, Namibya, Güney Afrika, Zambiya ve Zimbabve'den gelen yolcular KKTC'ye seyahat edemez. Son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan KKTC vatandaşları varışta merkezi karantinalara gireceklerdir. 

  Ülkeye giriş kriterlerine göre Türkiye, turuncu risk grubundaki ülkelerarasında değerlendirilmektedir.

  TURUNCU;

  Aşı sertifikalı veya Hastalığı Geçirmiş;

  ⦁ Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu.

  ⦁ Karantinasız giriş

  Aşısız;

  ⦁ Yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu.

  ⦁ 5 Gün karantina.

  Karantina sonunda Covid-19 testi yapılacaktır.

  Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;

  ⦁ Seyahat öncesi 180 gün içinde pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.

  04.01.2022 tarihinden itibaren : Seyahat öncesi 90 gün içinde pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir

  ⦁ Hastalığı geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişiler, bir doz takviye aşı olmaları halinde, tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.

  Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;

  ⦁ Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir.

  ⦁ Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde, yolcular tam aşılı olarak değerlendirilecektir.

  ⦁ 18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebeveynleri ile seyahat edebilir.

  Kabul edilen aşılar;

  -Sinovac Biotech (2 Doz),

  -Sinapham (2 Doz),

  -Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),

  -Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),

  -Janssen (Johnson & Johnson için tek doz)

  -Sputnik V (2 doz),

  -Moderna (2 Doz),

  -Novavax (2 Doz)

  -Covaxin (2 Doz)

  -Covishield (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz)

  -Cansınobio (2 Doz)

  ⦁ 18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile gelmiş olduklarını ülke kategorisine göre belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultsunda ülkeye giriş yapabilirler.

  ⦁ Charter seferlerde seyahat edecek yolcular geldikleri ülke kategorilerine göre değerlendirileceklerdir. KKTC vatandaşları eğer çift uyruklu ve ikameti KKTC değilse seyahat edebilirler.

  ⦁ Aşılıya da aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.

  COVID-19 Test: 

  ⦁ KKTC’ye seyahat edecek bütün misafirlerin numune veriliş tarihi 0-3 gün(0-72 saat) içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.

  ⦁ Testlerin fiziki çıktısının alınarak ibraz edilmesi gerekir.

  ⦁ İngilizce, Fransızca veya Türkçe dil zorunluluğu bulunmaktadır.

  ⦁ PCR test üzerinde “Yurt Dışı Seyahat Amaçlı Kullanılmaz” ibaresi bulunan testler kabul edilmeyecektir.

  PCR testten muaf yolcular;

  - 0-5yaş için test zorunluluğu yoktur. (5 yaş dâhil)

  - Yeşil ülkelerden gelen son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.

  ⦁ Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 5 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.

  ⦁ KKTC-ECN varışlı uçuşlarda, Türkiye'de yapılmış olan PCR testlerinde QR kodu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir. QR kodlu testi bulunmayan misafirler, E-NABIZ sistemi üzerinden QR kodlu test sonuçlarına ulaşıp çıktı alabilmektedir.

  ⦁ Yurt dışından aktarmalı olarak seyahat eden misafirlerde QR kod şartı aranmamaktadır.

  ⦁ Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden misafirler için HES kodu kontrolü zorunlu hale gelmiştir. Temaslı misafirlerin seyahate kabul edilmemesi gerekmektedir.

  ⦁ Test ve karantina ücretlerinin (KKTC vatandaşları dâhil) belirtilen hesap numaralarına yatırılmış olması ve işlem yapılan personel tarafından kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dekontlarını ibraz edemeyen yolcular kabul edilmeyeceklerdir.

  ⦁ Birleşik Krallık’ta yapılmış ‘NHS’ testler sms olsa dahi kabul edilecektir. İngiltere’den KKTC’ye seyahat edecek yolcuların seyahat tarihlerinden 0-3 gün (0-72) arasında alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Bu yolculara ikinci PCR testi yapılacak ve 7 günlük karantinada kalacaklardır. İngiltere’de eğitim gören KKTC uyruklu öğrenciler kendi üniversiteleri tarafından yapılan tüm COVID-19 testleri geçerlidir. Uygulama sadece Birleşik Krallık ile sınırlıdır.

  Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

  T.C. İçişleri Bakanlığı’ndan tarafından yapılan açıklamaya istinaden,


  Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’ya yapılacak seyahatlerde, 


  • 18 yaşından küçük yolcuların  (çocuklar ve bebekler dahil) yeni tip, çipli kimliklerini seyahat belgesi olarak kullanabilmeleri için fotoğraflı kimlik belgesi ibrazı zorunluluğu getirilmiştir. Fotoğrafsız kimlik kartı ile yapılacak seyahatlere izin verilmeyecektir.


  • Çocuk yolcuların anne, babasıyla ya da herhangi biri ile seyahatlerinde ek evraklar (muvafakatname) talep edilebilir.


  • KKTC  gerçekleştirilecek seyahatler için  1 Ekim 2021 ‘e kadar bu şart aranmayacaktır

  Covid-19 tedbirleri kapsamında seyahat edilecek ülke ile ilgili kurallar ve uygulamalar,ülkelere göre farklılık göstermekte olup, uçuşların gerçekleştiriliyor olması,seyahat etmek için yeterli değildir.  Bunedenle, yurt dışı seyahatinizden önce, gidilecek ülkenin seyahat kuralları ileilgili güncel bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

  Ülkeler ile ilgili seyahat kuralları, sıklıkla değiştiğinden,seyahatinize engel bir durum ve risk teşkil etmemesi açısından;  gideceğiniz ülkedeki kural ve uygulamalar ileilgili güncel bilgileri, resmi yayın organlarından, ilgili konsolosluklardanveya hava yollarından  kontrol etmenizi önemle  tavsiye ederiz.

  Transit veya varış noktasındaki ülkelere göre; seyahat edilecek ülke ilebirlikte, aktarmalı uçuşlarda, transit geçilecek ülkeye giriş çıkışkısıtlamaları ile ilgili güncel bilgilere ve uygulamalara, IATA tarafındanyayınlanan sayfa https://www.iatatravelcentre.com/ linki üzerindenulaşabilirsiniz. Kısıtlamalar, herhangi bir özel statüsü bulunmayan Türkvatandaşları için geçerlidir. Özel statüdeki (öğrenci, sağlık, diplomatik görevvb. amaçlarla seyahat ediyorsanız) Türk vatandaşları için güncel bilgileri busayfa üzerinden kontrol etmenizi öneririz.

  Seyahat için zorunlu tutulan form/evrak ve Covid-19 testi (vatandaşlık, oturma izni, çalışma izni, PCR Test, vb...) gibi belgelerin eksik veyahatalı ibraz edilmesi durumunda, yolcular uçuşa kabuledilmemektedir.

  Şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olupolmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaretedebilirsiniz. https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm,

  Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup içinde bulunduğumuz dönemitibari ile ülkeler ile ilgili seyahat uygulamaları sıklıkla değiştiğinden,bilgilerin güncelliği konusunda herhangi bir teyit oluşturmamakta ve uçuşgarantisi verilememektedir.

  Gideceğiniz ülke ile ilgili seyahat uygulamaları ve kısıtlamalarıhakkındaki güncel bilgilere; aktarma ve varış noktasındaki ülkelerin resmiyayın organlarından ve resmi otoritelerden (konsolosluklardan) ulaşmanızgerektiğini önemle hatırlatır, söz konusu kurallar ile ilgili  güncel bilgilerin edinilmesi ve seyahate uygun prosedürlerin yerinegetirilmesinin, yolcuların sorumluluğunda olduğunu belirtmek isteriz.

  Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
   


  İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilendirmeye göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile KKTC'ye çıkş yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartalrına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartları ile çıkış yapılacaktır.

  Bu şartı sağlayamayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.


  Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girişlerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle, uçuştan önce check-in işlemlerinizi tamamlamanızı ve havalimanında yaşanacak yoğunluktan dolayı, yurt içi uçuşlarınızdan 3 saat, yurt dışı uçuşlarınızdan 4 saat önce havalimanında olmanızı öneririz

  HES kodunuzu havalimanında check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir!

  Uçuştan önce;

  Uçuştan önce rezervasyonunuza girmiş olduğunuz HES kodunuz Check-in esnasında tekrar kontrol edilecektir. Eğer gerçekleştirilen bu kontrol sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

  Detaylı bilgi için tıklayınız! 

  Check-in'de ;

  Uçuş tarihinize kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

  Check-in işlemleri sırasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.Hes kodunuz check-in işlemleri esnasında kontrol edilecektir.

  Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı'nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, sağlık durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

  15 Mart 2021 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye'ye seyahat edecek Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden ''Türkiye'ye Giriş Formu''nu elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir. 

  Check-in işlemleri esnasında negatif PCR test sonucu ile beraber önceden doldurulmuş olan bu formun bir çıktısının veya mobil cihaz ekran görüntüsünün havayolu yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Formun ibraz edilmemesi durumunda yolcular uçuşa kabul edilmeyeceklerdir.

  Form doldurulduğunda her kişi için HES kodu oluşturulacak ve bu kişiler ülkemizde seyahatleri ve konaklamaları sırasında bu kodu kullanabileceklerdir.

  Formu doldurmayan yolculardan uçuş öncesinde kontuarda doldurmaları istenecektir.

  Yurt dışına yapılacak seyahatlerde, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tanı laboratuvarından alınan PCR testleri ile yolcular uçuşa kabul edilecektir.

  Yetkilendirilmiş Covid-19 Tanı Laboratuvarları için tıklayınız!
   

  Detaylı bilgi için tıklayınız! 

  Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
   

  İşlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

  Web sayfamız üzerinden gerçekleştiremediğiniz işlemler ile ilgili 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilir ya da taleplerinizi web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

  Açığa alma ve değişiklik işlemleri, sigorta kapsamı dışındadır. Sigorta hakkından yararlandırılamamaktadır.

  Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgilere hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden ulaşabilir ya da https://www.dhmi.gov.tr/Sayfalar/AnaSayfa.aspx# sayfası üzerinden uçuşlarınız ile ilgili anlık durumları takip edebilirsiniz.

  Gidiş uçuşunda sefer iptali olması durumda, dönüş uçuşu da etkileneceğinden, gidiş-dönüş olarak düzenlenmiş biletlerde, sefer iptali durumunda, dönüş uçuşları da aynı kapsamda değerlendirilecek olup ilgili hava yollarının uyguladığı kurallar ve sağladığı haklar geçerli olacaktır.

  Gidiş ve dönüş ayrı şekilde düzenlenmiş biletler bu kapsamda değerlendirilmemektedir.


  Sefer iptali olmaması durumunda, biletin kullanılmayan kısmı ile ilgili uygulamalar, hava yolu bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

  Hava yoluna göre bilet kural ve uygulamaları değişkenlik gösterebileceğinden, işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

  Uçuşunuzda herhangi bir tarife değişikliği söz konusu ise, hava yolunun sunmuş olduğu alternatif uçuşlar üzerinden ücretsiz değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

  Tarife değişikliği nedeniyle sunulan alternatifler, seyahat planınıza uymadığı takdirde, ilgili hava yolunun sunmuş olduğu iade kuralları ve uygulamaları doğrultusunda iade işleminiz gerçekleştirilebilir.

  Tarife değişikliğine istinaden biletiniz ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

  Biletiniz ile ilgili iade talebinizde, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmeti ile ilgili ödemiş olduğunuz tutar tarafınıza iade edilecektir.

  Uçuş iptali nedeniyle, biletiniz ile ilgili değişiklik talebinize istinaden, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmetiniz, değişiklik işleminden sonra yeni biletinize yansıtılacaktır.

  İşlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlamanızı rica ederiz.

  Açığa alınan biletlerin kullanım koşulları, hava yoluna göre değişkenlik göstermektedir.

  Açık biletinizi kullanmak üzere yeni bir seyahat tarihi belirlediğiniz takdirde, biletiniz ile ilgili değişiklik işlemlerini yaptırmak için 444 87 87 numaralı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Öğrenmek istediğiniz diğer konular ile ilgili taleplerinizi, web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

  Diğer

  Ucuzabilet web sitemiz veya mobil uygulamalarımız üzerinden yapmış olduğunuz işlemlerinizde, ödeme hatası alıyorsanız:

  Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan ve kart limitinizin yeterli olduğunu bankanızdan kontrol etmenizi rica ederiz.

  Kartınızın 3D secure işlemlerine açık olduğunu, bankanızdan kontrol etmenizi rica ederiz.

  Kart onay işlemleriniz bankaların sayfaları üzerinden tamamlandığı için, kullanmış olduğunuz tarayıcılar uygun alt yapıda olmayabilir. Farklı bir tarayıcı kullanarak işleminizi tekrar denemenizi rica ederiz.


  Bilet satın alma işleminiz sırasında, hava yolu kaynaklı hatalar nedeniyle işleminiz gerçekleşmemiş olabilir.

  İşleminiz sonucunda tarafınıza hata bilgisi gösterilmekte olup, iadenizin yapıldığı bilgisi paylaşılmaktadır.

  Bu tip durumlarda satın alma işleminiz gerçekleşmemiş olup, biletiniz kesilememiştir. Çekilen tutar aynı dakika iptal edilerek kartınıza iadesi gerçekleştirilmiştir.


  Online Bilet Satışı

  Seyahat planı yaparken ucuzabilet.com’un ana sayfasında bulunan arama ekranına havaalanı, yolculuk tarihi, yolcu sayısı gibi temel bilgileri girerek pratik bir şekilde ilgili sonuçlara ulaşabilir, fiyat ve tarih açısından sizin için en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

  Sizi aradığınız bilete götürecek adımlar için lütfen tıklayınız.

  Rezervasyon

  Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekiyor. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmiyor.

  Güvenlik kuralları gereği, yolcu kimlik kontrolünde sadece aşağıdaki belirtilen evraklar kabul edilebilir:

  Nüfus cüzdanı
  Ehliyet
  Pasaport ve pasaport yerine geçen belgeler
  Evlilik cüzdanı
  Doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi, (ebeveyn kimliğiyle beraber olması koşuluyla)
  Dış hat uçuşlarında ayrıca vize ve/veya pasaport

  İnternet sitemizden uçuş saatine 2 saat kalaya kadar bilet satın alabilirsiniz.

  Çocuk,öğrenci, genç, bebek, asker, 65+ yolcularda indirim için aranan şartlar nelerdir?

   Çocuk sınıfında 2 yaşını bitirmiş, 13 yaşından gün almamış yolcular yer alıyor.İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

  Öğrenci sınıfında 13 yaşından gün almış, 25 yaşından gün almamış yolcular yer alıyor. İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Yolcuların, havalimanında check-in esnasında geçerli öğrenci kimlik belgesi ibraz etmesi gerekiyor.

  Genç yolcu sınıfında
  12-24 (25 yaşından gün almamış) yaş arasıyolcularımız yer alıyor.

  Bebek sınıfında 0-2 yaş koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır. Uçuş tarihinde 3 yaşından gün almamış(0-24 ay) yolcularımız bebek yolcu olarak kabul edilir. 2 yaşından küçük bebekler kucakta seyahat edebilirler.Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

  65+ sınıfında 65 yaş üzeri yolcular yer alıyor. İndirim işaretlenmiş olmasına rağmen indirim alınamayan ücretler promosyonel ücretlerdir. Alanda kimlik ibraz edilmesi zorunludur. İndirimler,ücret seviyeleri ve ülkelere göre değişiklik gösterebileceği için seyahat planınız kesinleştiğinde 444 87 87 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  Asker Yolcu sadece Kıbrıs çıkışlı uçuşlarda uygulanıyor. TSK ücretleri sadece Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Mensupları ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde askerlik yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kullanılabilir ve Ercan (Kıbrıs) Havalimanı’nda check-in esnasında askeri kimlik belgesi ibraz edilmelidir.

  PNR (Passenger Name Record) kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir.Opsiyonlu bir rezervasyon yaptığınızda ve/veya bilet satın aldığınızda size verilir. PNR kodu rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile biletinizin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  PNR kodu, uçuş bilgilerinize ulaşabilmek için en kolay yoldur. Bilgilerinize ulaşabilmek için PNR kaydı veya bilet numaranızı bilmeniz gerekmektedir. PNR kodu internetten bilet aldığınızda e-mail yoluyla size gönderilir.Aynı kod basılı bilet üzerinde de yer alır.

  Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve detaylarına ulaşılmasını istemediğiniz kişiler için uçuş bilgilerinizi gizli tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

  Biletinizi alırken kişisel bilgilerinizi ve cep telefonunuzu doğru kaydettiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde tüm bu bilgiler tarafınıza mail ve SMS yolu ile gönderilemeyecektir.

  a. Özel durumu olan yolcular için verdiğiniz hizmetler nelerdir?

  Yaşlı, lisan problemi olan, fobisi olan, görme ve işitme engelli ya da genç yolculara check-in işleminin yapılmasını takiben, uçağa alınma işlemlerinde ve uçak varışında talep edilmesi halinde refakat hizmeti hava yolu şartlarına göre değişebilmektedir. Bu tip talepleriniz için 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  b. Hamile yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Yirmi sekiz hafta (yedi ay) doldurmamış olan hamile yolculardan rapor istenmez.

  Tek bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 36 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 36 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.

  İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcuların 28 haftadan - 32 haftaya kadar kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan raporu ile seyahatine izin verilir. 32 haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.

  Doktor raporunun tarihi, yedi günden eski olamaz.

  Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı, soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka olmalıdır.

  c.Görme engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Görme engelli yolcular, tek başlarına veya yardımcı köpekleriyle seyahat edebilirler.

  Yolcunun rehber köpeğine ait eğitim sertifikasını ve aşılarının eksiksiz olduğuna dair veteriner cüzdanını ibraz etmesi gerekmektedir.

  Acil durumlarda uçuş ekibi tarafından verilen direktifleri takip edemeyecek durumda olan engelli yolcular refakatçisi olmadan uçuş gerçekleştiremezler.

  Bu tip talepleriniz için rezervasyon şartı hava yolu kurallarına göre değişiklik gösterebilir. Talepleriniz için 444 87 87 veya 0850 787 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  d.Duyma engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Duyma engelli yolcular tek başlarına seyahat edebilirler.

  e. Hem görme hem de duyma engelli yolculara uygulanan prosedürler nelerdir?

  Hem görme hem duyma engelli yolcuların, refakatçi ile seyahat etmesi zorunludur.

  f. Evcil hayvan taşınması

  Hava yolu şartlarına göre değişebilmektedir. Bu tip talepleriniz için 44487 87 ve 0850 737 8 737  numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz. Bu tip durumlar için rezervasyon esnasında ilgili rezervasyonunuzdaki hava yoluna mesaj çekilmesi ve kabulü gerekmektedir. Ek ücrete tabi olabilir.

  Hizmet bedeli, Türkiye'deki hava yolları ve seyahat acentelerinin 01.04.2007 itibariyle yasa gereği uygulamaya koyduğu, bilet başına tahsil edilen bedeldir.

  Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih değişikliği veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa oluşan fiyat farkı haricinde, tarafımızdan 15 Usd hizmet bedeli alınmaktadır. 

  İptal veya iadesi talep edilen biletlerin, hava yolu kuralları doğrultusunda yapılabilen iadelerinde, söz konusu hizmet bedelinin iadesi bulunmamaktadır. Hizmet bedeli, bilet üzerinde “Service Fee” adı ile belirtilmektedir. 
  Online rezervasyon nasıl yapılır?

  Web sitemizden rezervasyon yapmak ve bilet kesmek isterseniz, ilk uçuşunuza en az 1 veya daha fazla, dönüş uçuşunuza ise en fazla 355 gün süre olması gerekmektedir. Bulunduğumuz tarih ile dönüş yapmak istediğiniz tarih arasında 355 günden fazla zaman var ise işlem yapılamamaktadır.

  Web sitemizi kullanarak ön rezervasyon oluşturabilir ve size otomatik olarak verilen opsiyona ya da daha sonra tarafınıza bildirilen yeni bir opsiyona kadar biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem sırasında tarafınıza verilen opsiyon, rezervasyonun oluşması için sistem tarafından verilmiş olup, hava yolları sisteminin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir.

  Böyle durumlarda yeni opsiyon süreniz ucuzabilet.com’a vermiş olduğunuz iletişim bilgilerine göre yazılı ve/veya sözlü olarak tarafınıza bildirilecek ve yeni opsiyon sürenizi dikkate almanız istenecektir.

  Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl görüntüleyebilirim?

  Ana sayfa üzerinde bulunan “Rezervasyonlarım” ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak görüntüleyebilirsiniz.

  Rezervasyon şartları nelerdir?

  Genel kural olarak Pegasus,ve SunExpress, iç ve dış hat uçuşlarına opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.

  Türk Hava Yolları’nın iç hat promosyonlu uçuşlarında opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemektedir.
  Dış hat uçuşlarınızda, uçuşa 48 saat kalana kadar opsiyonlu rezervasyon yapılmasına izin verilmemekte olup direkt bilet satın alma işlemi yapabilirsiniz.

  Tüm dış hat uçuşlarında en fazla 7 yolcu (çocuk ve yetişkin dahil) için rezervasyon yapılabilir.

  Tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Çocuk yolcu için mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
  Bebek yolcu (0-2 yaş) seçeneğinde koltuk ayrılmamakta ve bilet düzenlenmektedir.

  18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini uçuş sırasında yanlarında getirmeleri zorunludur.

  Tüm hava yollarını kapsayan genel bir kural olarak, işlem sırasında aynı kişi için aynı veya yakın tarih aralığında, aynı hava yolu ile birden fazla rezervasyon yapılmasına bir engelleme bulunmamaktadır. Daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın, fazla yer işgal etmek sebebiyle rezervasyonların iptali söz konusu olabileceğinden aynı kişi adına mükerrer rezervasyonlar yapmamanız önerilmektedir. Bu tarz rezervasyonların iptalinden ucuzabilet.com sorumlu olmayacaktır.

  Bilet Kuralları

  Opsiyonlu rezervasyon nedir?

  Rezervasyon tipi olarak opsiyonlu rezervasyon seçildiğinde, seçmiş olduğunuz rezervasyon bilgilerinin, onayladığınız fiyat ve detaylarda, size verilen opsiyon tarihine kadar ön rezervasyon olarak durması ve opsiyon süresinin aşıldığı durumlarda otomatik olarak iptalinin gerçekleşmesi sağlanır. Rezervasyon süresi aşılmadığı sürece, opsiyon süresine kadar ana sayfa üzerinde yer alan “Rezervasyonlarım” ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

  Opsiyonlu rezervasyonumu nasıl satın alabilirim?

  Web sayfamızı kullanarak opsiyonlu rezervasyon yaptıysanız, biletinizi satın almak için ana sayfa üzerinde yer alan “Rezervasyonlarım'' ekranına PNR ve soyadı bilgilerinizi yazarak rezervasyon kaydınıza ulaşabilirsiniz. Ödemenizi tamamlamak üzere kredikartı numaranızı 3D Secure güvenliği ile girerek biletinizi satın alabilirsiniz.

  Web sitemiz üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi yapıldıktan ve bilet numarası oluşup onaylandıktan sonra tamamlanmış kabul edilmektedir. Ucuzabilet.com her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

  Bilet satış adımında neler yapmak gerekiyor?

  Rezervasyonda "BiletSatış" adımına geldiğinizde, seçmiş olduğunuz rezervasyonun, ekranda gördüğünüz uçuş detaylarını, acente kurallarını ve fiyatını onayladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde bir bilet numarası elde etmiş olacaksınız. İşlem ve ödemenin başarılı olmadığı durumlarda bir bilet numarası oluşmayacaktır.

  Biletimi web sitesi dışında, güvenli nasıl alabilirim?

  İsterseniz 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızı arayarak, telefonda kart bilgilerinizi verebilir, yine 3D Secure güvenliği ile biletinizi cüzi bir hizmet bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

  Oluşturmuş olduğunuz rezervasyon detayınız ve/veya PNR numaranız ile ucuzabilet.com yetkili acentelerimize giderek bilet satın alma işlemleri konusunda yardım alabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz. Acenteden alınan biletlerde farklı hizmet bedeli uygulanmaktadır.

  Bilet sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?

  İadesiz bilet sınıfı, promosyon sınıfıdır. Bu sınıfta iptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Ekonomi bilet sınıfı, seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Business bilet sınıfı,seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.

  Biletimi web sitesi dışında, güvenli olarak nasıl alabilirim?

  İsterseniz 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızı arayarak, telefonda kart bilgilerinizi verebilir, yine 3D Secure güvenliği ile biletinizi cüzi bir hizmet bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

  Oluşturmuş olduğunuz rezervasyon detayınız ve/veya PNR numaranız ileucuzabilet.com yetkili acentelerimize giderek bilet satın alma işlemleri konusunda yardım alabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz. Acenteden alınanbiletlerde farklı hizmet bedeli uygulanmaktadır.

  Biletimin kullanım süresi nedir?

  Biletinizin kullanım süresi, satın almış olduğunuz biletin ücret kurallarına göre farklılık gösterebilir. Kullanım süresi, bileti satın almış olduğunuz sırada maksimum kalış süresi olarak belirtilmektedir.Kullanım süresinin uzatılması veya diğer tüm kurallar ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan rezervasyonunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

  Biletlerin kullanım süresi, tarih ve/veya parkur bilgilerini değiştirme ya da bilet ücretini iade alma gibi tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Bilet üzerinde isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

  Biletimin iptali durumunda ceza kuralları nelerdir?

  Bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için sitemizde yer alan “Uçuş kuralları” bölümünde iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.
  Her hava yolunun, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.

  Önemli Uyarı!
  Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde, güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden ucuzabilet.com sitesi sorumlu olmamaktadır.

  Biletimi nasıl iptal edebilirim?

  Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, ana sayfa üzerinde bulunan ''Bilet İptal'' kısmından ya da 444 87 87,  0850 737 8 737 numaralı çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

  Bilet iadesini nasıl geri alabilirim?

  Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırdıysanız, 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı çağrı merkezimizi arayıp e-bilet numaranızı bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.
  İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci Ucuzabilet.com tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımıza başvurmanız gerekiyor. 
  Biletinizin iadesi bizden talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, bize ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile size iade işlemi yapılacaktır:
  • Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade
  • Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade
  Ucuzabilet, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında aracı kurum durumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan size iade yapılması mümkün değildir.

  Hizmet bedelini de geri alabilir miyim?

  İade işlemleri sırasında biletleme esnasında tahsil edilen "Biletleme Hizmet Bedeli" iade edilmeyecek olup, İade işlemi sırasında, tahsil edilen hizmet bedeli iade edilmeyecektir. 

  Biletimde tarih ve/veya parkur değişikliği yapabilir miyim?

  Web sayfamız üzerinden bilet alımı yapıldıktan sonra, söz konusu biletin iptali ya da parkur değişikliği, web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

  Bilet ile ilgili tüm değişikliklerin, yine hava yolu kuralları doğrultusunda, tarafımızdan yapılabilmesi için 444 87 87 veya 0850 737 8 737 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz. Bilet satın alındıktan sonra, ilgili bilet için tarih veya parkur değişikliği söz konusu olduğunda hava yollarının belirlediği değişiklik cezası ve varsa oluşan fiyat farkı haricinde, tarafımızdan dış hat biletleriniz için 15 Usd iç hat biletleriniz için 15 TL hizmet bedeli tahsil edilecektir.

  Değişiklik kurallarını nasıl bulabilirim?

  Web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz tüm bilet alım ve rezervasyon işlemlerinizde seçmiş olduğunuz hava yolunun ücreti ve tüm kuralları, “Uçuş Bilgileri” bölümümüzde detaylı olarak yer almaktadır.

  Rezervasyonunuzun tamamlanma aşamasında ve özellikle biletinizi düzenlemeden önce, bu kuralları mutlaka okumanızı ve sizin için uygunsa işleme devam etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle promosyonlu biletlerde, ilgili hava yolunun belirlediği kısıtlı kurallar sebebiyle değişiklik ve/veya iade izni olmamaktadır.

  Ödeme

  Ucuzabilet.com, tüm bankaların 3D Secure uygulamasını desteklemektedir.

  Uçak bileti satın alma işlemlerinizi tam güvenlikli olarak yapabilirsiniz. Sanal pos işlemlerini desteklememektedir.

  3D Secure sistemi ne kadar güvenli?

  3D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin MasterCard Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “SecureCode”, Visa Kredi Kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “Verified by Visa” isimleri verilmektedir. Bankanız 3D Secure uygulamasını destekliyor ise, ilk ödeme işleminizde ekrana gelecek sayfa aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.

  3D Secure sistemine nasıl kayıt olunur?

  Kartı kullanılan banka 3D Secure uygulamasını destekliyor ise; alışveriş öncesinde bankanın 3D Secure uygulaması ile ilgili web sayfası aracılığıyla, çağrı merkezi aracılığıyla ya da alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3D Secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabiliyor. Yalnızca 3D Secure ile yapılan işlemlerde anlık olarak kullanacağınız bir şifre ve kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekiyor.

  3D Secure sistemi nasıl çalışıyor?

  Sitemizde yer alan online bilet satış bölümünden işlem yapmak üzere gerekli bilgiler her zamanki gibi giriliyor. İşleminizi yapmadan önce, 3D Secure uygulamasına kayıt olunduysa, kartla işlem yaparken ekrana gelen 3D Secure sayfasında daha önceden işlemlerde görüntülenmek üzere belirlenmiş olan kişisel mesaj görünüyor. Bu mesaj, işlemin banka tarafından onaylanmakta olduğunu gösteriyor. Ekrandaki ilgili alana 3D Secure işlemlerde kullanılan şifrenin girilmesi gerekiyor.

  Daha önceden kayıt yapılmadıysa ekrana gelen 3D Secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor ve 3D Secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştiriliyor. Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanıyor.

  Havaalanında

  Uçuş Öncesi Hazırlıklar

  Uçağa binerken herhangi bir sorun yaşamamanız ve güvenli bir yolculuk yapmanız için uçuş öncesinde bu bilgilerden haberdar olmanız oldukça önemli. Bileti satın aldığınız andan uçağa binip koltuğunuza yerleştiğiniz o ana kadar bu bilgiler size ışık tutmuş olacak.

  Her şeyden önce satın aldığınız biletin uçuş gününü ve saatini kontrol edin ve farklı bir destinasyona bilet düzenlenmediğinden emin olun.

  Check-in işlemleri için alana yaklaşık 2 saat önceden gelmiş olmanız gerekir. Dilerseniz online check-in yaparak işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

  Bagaj kısıtlamaları hakkında bilgi sahibi olmak, vize ve pasaport ile ilgili detaylara hakim olmak da güvenlik kontrollerinde size kolaylık sağlar.

  Şimdiden iyi yolculuklar!

  Bunları Biliyor Musunuz?

  Web sitemizden ister kendiniz için isterseniz de bir yakınınız için kredi kartı güvenli ödeme sistemi (3D Secure) ile biletinizi güvenle satın alabilir ve hiç bir problem yaşamadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde kredi kartı bilgileriniz hiç bir koşulda sistemlerimizde saklanmamaktadır.

  Uçuşlarınızda bağlantılı bilet satın aldığınızda, bagajınızın varış yapacağınız son noktaya kadar sorunsuz olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

  Sivil havacılık kurallarına göre kimliği olmayan veya kimliği ile bileti eşleşmeyen yolcular uçuş yapamaz.

  Bu nedenle biletinizdeki kimlik bilgilerini doğrulayacak geçerli bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı,sürücü belgesi veya pasaport) mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

  Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.

  Biletlerin kullanım, rezervasyon veya parkur değiştirme gibi hakları, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazılı olan kişiye aittir. Bu hak hiçbir şekilde devredilemez.

  Dünyanın dört bir yanına en uygun fiyatlarla uçmanın yoluucuzabilet.com’dan geçiyor.

  Belirlediğiniz tarih aralığında, istediğiniz rotayagerçekleşen tüm uçuşları, tek ekran üzerinden karşılaştırabilir, sizin için enuygun olanı seçebilirsiniz.

  Kredi kartına vade farksız 9 taksite varan ödemekolaylıkları sunan ucuzabilet.com’dan doğru ve ucuz bileti almak için birkaçöneri:

  * Yolculuk öncesi uçuş tarihinizi kesinleştirmek ya da gitmek istediğiniztarih aralığını belirlemek uygun uçuşlar bulmanıza yardımcı olur. Bayram,yılbaşı, yaz tatili gibi dönemlerde hava yollarında doluluk oranı yüksekolacağından bu dönemlerde uçmak isterseniz, tarihi önceden kesinleştirerek dahauygun fiyatlarla uçma ve promosyonlu bilet bulma şansınızı artırabilirsiniz.

  * Yurt dışı seyahat planlarınızı yaparken, öncelikle gitmek istediğinizülkenin vize koşullarını öğrenip, vize almanın tahminen ne kadar zaman süreceğikonusunda bilgi sahibi olun. Bu sayede vize işlemleri tamamlanmadığı içinaldığınız biletin yanması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

  * Tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor ancak düşük sezonlarda oldukçaavantajlı fiyatlarla uçmak mümkün. Hattına göre değişmekle birlikte; genellikleyaz sezonu sonrası sonbahar ayları, şubat tatili sonrası ilkbahar ayları,doluluk oranlarının daha düşük olmasıyla daha uygun fiyata uçmak içinelverişli. Uçuş planınızı yaparken bu tarihleri dikkate alın, Ucuzabilet.com’unsunduğu fırsatlara da sıkça göz atmayı unutmayın.

  * En uygun fırsatları ve promosyonları devamlı takip ederek inanılmazfiyatlarla uçma şansına sahipsiniz. Ucuzabilet.com’da yer alan promosyonlufiyatlar; hemen altlarında iade, iptal koşullarını içeriyor. Promosyonlu fiyatyakaladığınızda kuralları dikkatle okumanız, seyahatinizi planlarken sizeyardımcı olur.

  * Promosyonlu bilet satın alırken, uçuşun birden fazla aktarmalı olmasındanendişelenmeyin. Satın alacağınız biletin aktarma noktaları ve bu noktalarınvize koşulları hakkında yeterli bilgiyi edinmek, aktarmalı uçuşları sizin içinavantaja dönüştürebilir. 

  Avrupa Birliği bünyesinden ayrılan İngiltere için artık Türkiye çıkışlı/dönüşlü Almanya aktarmalı olarak seyahat edecek yolcular için Transit/Schengen Vize veya geçerli Amerika, Kanada, Japonya Vizesi gerekmektedir.

  Sadece İngiltere Vizesi veya oturumu artık yeterli olmayacaktır.