Online Bilet İptal ve İade İşlemleri:

Bilet iptal ve iade işlemlerinizi PNR no ve soyad bilgisini girerek online yapabilirsiniz.

Uçuşumun iptal olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgilere hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden ulaşabilir ya da https://www.dhmi.gov.tr/Sayfalar/default.aspx sayfası üzerinden uçuşlarınız ile ilgili anlık durumları takip edebilirsiniz.

Uçuşum iptal olduğunda satın aldığım fazla bagaj hakkı için nasıl bir işlem yapılıyor?

Biletiniz ile ilgili iade talebinizde, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmeti ile ilgili ödemiş olduğunuz tutar tarafınıza iade edilecektir.

Uçuş iptali nedeniyle, biletiniz ile ilgili değişiklik talebinize istinaden, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmetiniz, değişiklik işleminden sonra yeni biletinize yansıtılacaktır.

İşlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlamanızı rica ederiz.

Diğer Talepler

Öğrenmek istediğiniz diğer konular ile ilgili taleplerinizi, web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

Gidiş-dönüş biletimde tek yön için sefer iptali varsa ne yapmalıyım?

Gidiş uçuşunda sefer iptali olması durumda, dönüş uçuşu da etkileneceğinden, gidiş-dönüş olarak düzenlenmiş biletlerde, sefer iptali durumunda, dönüş uçuşları da aynı kapsamda değerlendirilecek olup ilgili hava yollarının uyguladığı kurallar ve sağladığı haklar geçerli olacaktır.

Gidiş ve dönüş ayrı şekilde düzenlenmiş biletler bu kapsamda değerlendirilmemektedir.

Sefer iptalinde, İlgili hava yolu kuralları ile ilgili uygulamalara, yukarıda belirtmiş olduğumuz detaylar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı uçuşlar hangi tarihe kadar durduruldu?

Türk Hava Yolları;

Yurt dışı uçuşları 10 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Pegasus;

Yurt dışı uçuşları, 15 Haziran 2020 (dahil değil) tarihine kadar durdurulmuştur.

Sun Express;

Yurt dışı uçuşları, 14 Haziran tarihine kadar durdurulmuştur.

 Lübnan ve Irak uçuşları 11 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Yunanistan uçuşları 30 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

65 Yaş Üstü Yolcular İçin Seyahat İzin Belgesi Gerekli midir?

22 Mart tarihli genelge ile sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımıza (üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği olanlar ile böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar hariç) seyahat izin belgesi almak ve gittikleri yerlerde en az 30 gün kalmak şartı ile istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Bu kapsamda, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza seyahatlerinde bir kişi refakat edebilecek.

Başvuru sırasında başvuranın ve beraberindekilerin; Covid-19 evde izolasyon sorgusunun yanı sıra belirtilen hastalıklarının olup/olmadığı hususu da sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanacak.

Vatandaşlarımızın bahse konu belgeyi almak üzere herhangi bir sağlık kuruşuna ya da kaymakamlık/valiliklere gitmelerine gerek bulunmayacak. Seyahat İzin Belgesi başvuruları otomatik olarak değerlendirilecek ve sonuçlandırılacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar; Seyahat İzin Belgesi taleplerini, 21 Mayıs Perşembe günü, saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.

E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle TC kimlik no ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru?yeni=basvuru

İzin başvurusu kabul edilenlere SMS yolu ile bilgilendirme yapılacak olup ayrıca E-Devlet üzerinden başvuru onay belgesi çıktısı da alınabilecek.

Düzenlenen Seyahat İzin Belgesi tek yön geçerli olacak ve seyahat izin belgesi olan;

 • Beraberinde eşiniz hariç en fazla iki kişi seyahat edebilir.
 • Refakatçiler, 3 gün yani 72 saat içerisinde yine bulundukları şehre geri dönebilir.
 • 65 yaş ve üzeri vatandaşların, en az 30 gün boyunca gittikleri yerleşim yerinde kalmaları esas olacak.(65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza seyahatlerinde refakat eden kişiler 72 saat içinde geri dönebileceklerdir.)

Detaylı bilgi için tıklayınız!
 

(COVID-19) Kapsamında Bagajlar ile İlgili Yeni Uygulamalar Nelerdir?

Değerli Yolcumuz, Koronavirüs (COVID-19) önlemleri çerçevesinde, yolcularımızın güvenliği için uçak içerisine kabin bagajı alınmayacaktır.

Yolcuların, kabin bagajlarını check-in’de teslim etmesi gerekmektedir. 

Uçak içerisine aşağıdakilerden sadece birini alabilirsiniz;

Bay/Bayan el çantası, küçük kamera veya fotoğraf makinesi, tablet, diz üstü bilgisayar-laptop, evrak çantası, bebek malzeme çantası, bebek puseti, şemsiye (sivri uçlu olanlar hariç) alınabilecektir.

Bu uygulama doğrultusunda, ilgili hava yolunun sağlamış olduğu bagaj taşıma hakkına, kabin bagajı hakkı da dahil edilerek belirlenmiş toplam bagaj hakkıdır. Standart bagaj taşıma hakkına ek, ayrıca bir el bagajı hakkı bulunmamaktadır.

Yurt Dışı Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgilendirme

Koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, tüm dış hat uçuşları geçici olarak durdurulmuştur.

Türk Hava Yolları;

Yurt dışı uçuşları 10 Haziran 2020 (dahil) tarihine kadar durdurulmuştur.

Pegasus;

Yurt dışı uçuşları ve Kıbrıs uçuşları, 15 Haziran 2020 (dahil değil) tarihine kadar durdurulmuştur.

Sun Express;

Yurt dışı uçuşları, 15 Haziran 2020 (dahil değil) tarihine kadar durdurulmuştur.

Sadece, Lübnan ve Irak uçuşları 11 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Yakın tarihli uçuşlarınızın iptal, açığa alma ve değişiklik işlemleri ile ilgili talepleriniz, öncelikli olup, en kısa sürede tarafımızdan geri dönüş sağlanacaktır.

İleri tarihli uçuşlarınıza ilişkin iptal, açığa alma ve değişiklik işlemleri ile ilgili taleplerinizi ise daha sonra değerlendirmeye alacağımızı bilgilerinize sunarız.

Açığa alma talepleriniz için tıklayınız.

Seyahat Kısıtlamaları:

Uçuş yasağı getirilen ülkeler ile ilgili güncel bilgi almak için tıklayınız.
Uçuş kısıtlamaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Biletim ile ilgili işlemleri nereden yaptırabilirim?

İşlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

Web sayfamız üzerinden gerçekleştiremediğiniz işlemler ile ilgili 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilir ya da taleplerinizi web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

Uçuş iptali nedeniyle biletimin iadesini istiyorum. Ne yapmalıyım?

Biletiniz ile ilgili işlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ve Pegasus;

Uçuşunuzda herhangi bir sefer iptali söz konusu ise, hava yolu uygulamaları doğrultusunda biletiniz ile ilgili açığa alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; açığa alınıp kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız

Sun Express;

İptal-iade işlemleri hava yolunun bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. İade süreçleri hava yolu onayı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

İadeniz hava yolu tarafından onaylandıktan sonra, parasal iadeniz, en geç 7 iş günü içerinde ödeme yaptığınız kredi kartınıza yansıtılacaktır.

Açığa alınan biletimi iade ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Türk Hava Yolları;

Açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki 2 ayın sonunda, hava yolu onaylandıktan sonra alabilirsiniz.

Pegasus;

Açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki 2 ayın sonunda, hava yolu onaylandıktan sonra alabilirsiniz.

Sun Express;

Açığa alınan biletler, hava yolu uygulamaları gereği, iade prosedürleri kapsamında değerlendirilmediği için biletiniz ile ilgili iade işlemi gerçekleştirilemeyecek olup, ücretsiz değişiklik hakkından yararlandırılabilecektir.

Uçuş iptalinde, sigortalı biletim ile ilgili haklarım nelerdir?

Türk Hava Yolları;

Türk Hava Yolları’nın sefer iptali durumunda, biletiniz ile ilgili kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Buna istinaden, biletinizin sigorta kapsamında değerlendirilmeden, kesintisiz iade hakkından yararlanabilirsiniz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; uçuşu iptal edilen yolcuların, biletlerinin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolu onayladıktan sonra alınabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız

Sigorta kapsamında değerlendirilen biletlerde, bilet tutarının %90’ı kadar iade hakkınız bulunmaktadır.

Pegasus;

Pegasus Hava Yolları’nın sefer iptali durumunda, biletiniz ile ilgili kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Buna istinaden, biletinizin sigorta kapsamında değerlendirilmeden, kesintisiz iade hakkından yararlanabilirsiniz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; uçuşu iptal edilen yolcuların, biletlerinin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolu onayladıktan sonra alınabilecektir. İlgili yönetmelik için
tıklayınız

Sigorta kapsamında değerlendirilen biletlerde, bilet tutarının %90’ı kadar iade hakkınız bulunmaktadır.

Sun Ekspress;

Sefer iptali nedeniyle İlgili hava yolunun iade uygulamalarına istinaden,

İptal işlemleri hava yolunun bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştiriliyorsa, iadeniz, ilgili hava yolu tarafından onaylandığında, ödeme yaptığınız kredi kartına yansıtılacaktır.

Sigorta kapsamındaki hasar tutarınız için ise, bilet iptal işleminizi takiben en geç 15 gün içerisinde sigorta şirketi ile irtibata geçmeniz gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. 15 gün içerisinde başvurusu tamamlanmamış hasarlarda sigorta kapsam dışı kalmaktadır.

Başvurunuz tamamlandıktan ve sigorta şirketine ilettiğiniz evraklar, Ray Sigorta tarafından değerlendirildikten sonra, 15 gün içerisinde sigorta kapsamında parasal iadeniz gerçekleşecektir.

Uçuşum iptal oldu, ne yapmalıyım? Haklarım nelerdir?

Türk Hava Yolları;

Türk Hava Yolları’nın sefer iptali durumunda, biletiniz ile ilgili kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Ancak, Koronavirüs kapsamında yayınlanan uygulamalar doğrultusunda, biletiniz ile ilgili iade işlemleri kısıtlanmış olup, ücretsiz açığa alma hakkından yararlanabilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; bileti açığa alma veya değişiklik yapma hakkı vardır. Açığa alınıp kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız  

Açığa alma işlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Açığa Alma işlemi, biletin ilk uçuş saati öncesinde yapılması gerekmektedir.

Açığa alma işlemleriniz ile ilgili sayfa üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde, açığa alma kural ve uygulamaları okuyarak devam ediniz.

Ücretsiz Açığa Alma hakkınız ile seyahatinizi rahatlıkla planlayabilir ve uçuş yasakları kalktıktan sonra 31 Aralık 2021(son uçuş tarihi) tarihine kadar yeni bir seyahat tarihi ile değiştirerek biletinizi kullanabilirsiniz.

Hava yolu, açığa alınmış biletler ile ilgili kredilendirme işlemi uygulayarak yeni bir seyahat tarihi belirlendiğinde, mevcut bilet için ücretsiz değişiklik hakkı sunmaktadır. Biletiniz ile ilgili 27 Mart 2021 tarihine kadar yeni seyahat tarihinizi belirleyebilirsiniz.

Pegasus;

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz (kesintisiz) iade hakkınız bulunmaktadır.

Ancak;

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; bileti açığa alma veya değişiklik yapma hakkı vardır. Açığa alınıp kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız  

Açığa alma işlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Açığa Alma işlemi, biletin ilk uçuş saati öncesinde yapılması gerekmektedir.

Açığa alma işlemleriniz ile ilgili sayfa üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde, açığa alma kural ve uygulamaları okuyarak devam ediniz.

Ücretsiz Açığa Alma hakkınız ile seyahatinizi rahatlıkla planlayabilir ve uçuş yasakları kalktıktan sonra 27 Mart 2021(son uçuş tarihi) tarihine kadar yeni bir seyahat tarihi ile değiştirerek biletinizi kullanabilirsiniz.

Sun Express;

İptal-iade işlemleri hava yolunun bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Bilet kuralları dahilinde değerlendirilecek biletlerin kesintili iadesi durumunda, herhangi bir kaybınız olmaması için İptal olan uçuşlarınız ile ilgili ücretsiz açığa alma ve değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

Açığa alınan biletler, hava yolu uygulamaları gereği, iade prosedürleri kapsamında değerlendirilmediği için biletiniz ile ilgili iade işlemi gerçekleştirilemeyecek olup, ücretsiz değişiklik hakkından yararlandırılabilecektir.

Açığa alma işlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Açığa Alma işlemi, biletin ilk uçuş saati öncesinde yapılması gerekmektedir.

Açığa alma işlemleriniz ile ilgili sayfa üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde, açığa alma kural ve uygulamaları okuyarak devam ediniz.

Ücretsiz Açığa Alma hakkınız ile seyahatinizi rahatlıkla planlayabilir ve uçuş yasakları kalktıktan sonra 30 Haziran 2021 (son uçuş tarihi) tarihine kadar yeni bir seyahat tarihi ile değiştirerek biletinizi kullanabilirsiniz.

Açığa alınan biletimin iptalinde sigorta hakkımdan yararlanabiliyor muyum?

Açığa alma ve değişiklik işlemleri, sigorta kapsamı dışındadır. Sigorta hakkından yararlandırılamamaktadır.

Uçuşumda sefer iptali yok ancak, saat değişikliği var. Ne yapmalıyım?

Uçuşunuzda herhangi bir tarife değişikliği söz konusu ise, hava yolunun sunmuş olduğu alternatif uçuşlar üzerinden ücretsiz değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

Tarife değişikliği nedeniyle sunulan alternatifler seyahat planınıza uymadığı takdirde, ilgili hava yolunun sunmuş olduğu iade kuralları ve uygulamaları doğrultusunda iade işleminiz gerçekleştirilebilir.

Tarife değişikliğine istinaden biletiniz ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yurt İçi Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgilendirme

a) Türk Havayolları ve Anadolujet :

Türk Hava Yolları ve Anadolujet tüm iç hat seferleri 4 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Türk Havayolları uçuş iptallari ile ilgili güncel bilgileri hava yolunun web sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. 

b) Pegasus

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında, 28.03.2020 saat 20:00 itibari ile, yurt içi uçuşlar geçici bir süre için durdurulmuştur.

Korona virüsü için alınan ilave tedbirler doğrultusunda,  Pegasus Hava Yolları'nın, 4 Haziran 2020 tarihine kadar olan tüm yurt içi seferleri iptal edilmiştir!

Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları hava yolunun web sayfası üzerinden takip etmek için tıklayınız. 

c) Sun Ekspress ve Onur Air

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün talimatı ile Sun Ekspress ve Onur Air'in, 4 Haziran 2020 tarihine kadar olan tüm yurt içi seferleri iptal edilmiştir!

 • KORONAVİRÜS KAPSAMINDA, UÇUŞUNUZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER;

Uçuşunuzun durumu

Yurt içi  ve yurt dışı uçuşunuz ile ilgili güncel bilgilere hava yolunun  web sayfaları üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Uçuşlarınız ile ilgili kontrollerinizi yapmak ve anlık durumlarını takip etmek için tıklayınız.

COVID-19 Nedeniyle İptal Edilen Uçuşlar ile İlgili Yolcu Hakları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Hava Yolu İle Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik gereği;

COVID-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcuların, bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı vardır. Yolcular, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki 2 ayın sonrasında havayolundan alabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız.

Açığa alma talebinizi iletmek için tıklayınız.

 • KORONAVİRÜS KAPSAMINDA, YURT İÇİ UÇUŞLAR İLE İLGİLİ KURALLAR ve UYGULAMALAR;

a) Türk Hava Yolları ve Anadolujet :

- 19 Mart 2020 ve öncesinde alınmış biletler için ve 31 Aralık 2020 tarihinde kadar ( dahil) işlem yaptırmak kaydı ile;

Açığa Alma:

 • Biletiniz ile ilgili ücretsiz açığa alma işleminizi yaptırabilirsiniz. Açığa alma talebinizde, kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir.
 • Ücretsiz açığa alma hakkından yalnızca bir defa yararlanılabilir.
 • Biletinizi 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Açığa alma talebinizi, uçuşunuza 4 saat kalana kadar, bize iletmek için tıklayınız.

- 21 Mart 2020 - 20 Mayıs tarihleri arasında satın alınmış biletler için ve 31 Aralık 2020 tarihinde kadar ( dahil) işlem yaptırmak kaydı ile;

Açığa Alma:

 • Biletiniz ile ilgili ücretsiz açığa alma işleminizi yaptırabilirsiniz. Açığa alma talebinizde, kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir.
 • Ücretsiz açığa alma ve değişiklik hakkından yalnızca bir defa yararlanılabilir.
 • Açığa alınan biletinizi, 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanabilirsiniz.
 • Uçuşunuzda herhangi bir sefer iptali yoksa, bu haklardan yararlanılamaz. Biletiniz ile ilgili işlemler, hava yolu orijinal bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
Açığa alma talebinizi, uçuşunuza 4 saat kalana kadar, bize iletmek için tıklayınız.

b) Pegasus Hava Yolları

Açığa Alma:

 • 26 Mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde, 27 Mart 2021 tarihine kadar işlem yaptırmak kaydı ile biletinizi açığa alabilirsiniz.
 • 26 Mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezası ödemeden sadece varsa yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Açığa alma talebinizi iletmek için tıklayınız.

c) Sun Ekspress

 • Seyahat tarih aralığı 13 Mart – 30 Haziran 2020 arasında olan biletler, 15 Haziran 2020 tarihine kadar işlem yaptırmak kaydıyla, sadece bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak istenilen başka bir tarihe ertelenebilecektir. 
 • Biletinizi 30 Haziran 2021 tarihine kadar kullanabilirsiniz.
 • Yolcularımız ayrıca başka bir destinasyon için de yeniden rezervasyon yapabilecektir. Yeniden rezervasyon ve biletleme işlemi nedeniyle hiçbir ceza uygulanmayacaktır.
 • Eğer değişiklik yapılmak istenen biletin ücreti, tarih veya varış destinasyonu değişikliği nedeniyle daha yüksek olursa aradaki fiyat farkı alınabilir.
 • İade talep edilmesi halinde bilet kuralları uygulanır.
 • Biletiniz ile ilgili ücretsiz açığa alma işleminizi yaptırabilirsiniz
Açığa alma talebinizi iletmek için tıklayınız

d) Onur Air

 • Biletiniz ile ilgili ücretsiz açığa alma veya değişiklik işleminizi yaptırabilirsiniz. Açığa alma talebinizde, kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolundan alınabilecektir.
 • Ücretsiz açığa alma ve değişiklik hakkından yalnızca bir defa yararlanılabilir.
 • İade talep edilmesi halinde hava yolu ücret kuralları uygulanır.
Açığa alma talebinizi iletmek için tıklayınız. 

65 YAŞ VE ÜZERİ YOLCULARIN UÇUŞLARI İLE İLGİLİ HAKLARI:

Yurt içi uçuş talepleriniz için;

65 yaş ve üzeri yolcularımız için sadece açığa alma işlemi yapılabilecektir.

İade talepleriniz, havayolunun iade kuralları çerçevesinde uygulanabilmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Hava Yolu İle Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik gereği; 

COVID-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcuların, bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı vardır. Yolcular, açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktıktan sonraki iki ayın sonrasında havayolundan alabilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız.

Açığa alma talebinizi iletmek için tıklayınız.


 

Uçuşumda sefer iptali yok. Gidiş-dönüş biletimin tek yönü iptal edilebilir mi?

Sefer iptali olmaması durumunda, biletin kullanılmayan kısmı ile ilgili uygulamalar, hava yolu bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Hava yoluna göre bilet kural ve uygulamaları değişkenlik gösterebileceğinden, işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Sefer iptali yoksa, iade hakkım var mı?

Türk Hava Yolları;

Uçuşunuzda sefer iptali yoksa,hava yolu bilet kuralları doğrultusunda iade işlemi gerçekleştirilir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; bileti açığa alma veya değişiklik yapma hakkı vardır. Açığa alınıp kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolu onayı ile gerçekleştirilecektir. İlgili yönetmelik için tıklayınız

Pegasus;

İptal-iade işlemleri hava yolunun bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden, Yolcu Haklarına Dair açıklanan yönetmelik gereği; bileti açığa alma veya değişiklik yapma hakkı vardır. Açığa alınıp kullanılmayan biletinizin iadesi, uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ilgili hava yolu onayından sonra alınabilecektir. İlgili yönetmelik için  tıklayınız 

Sun Express;

İptal-iade işlemleri hava yolunun bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

İade süreçleri havayolu onayı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

30 Haziran ve öncesindeki tüm uçuşlar için ücretsiz açığa alma ve değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

30 Haziran sonrasındaki uçuşlarda herhangi bir sefer iptali olmadığında, değişiklik işlemleri bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Açığa alınan biletler, iade kapsamında değerlendirilmediği için, yalnızca değişiklik işlemi yapılabilecektir.