Online Bilet İptal ve İade İşlemleri:

Bilet iptal ve iade işlemlerinizi PNR no ve soyad bilgisini girerek online yapabilirsiniz.

6 Eylül İtibarı İle Yurt İçi Seyahatlerde Uygulanacak Kurallar

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye göre, 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren, şehirlerarası seyahatlerde HES kodu üzerinden kişilerin Covid-19 geçirip geçirmediği, aşı bilgisi veya PCR test sonucu sorgulaması yapılacaktır.

Covid-19 hastalığını daha önce geçirmiş olan (bilimsel olarak bağışık kabul edilen süre içerisinde) ya da aşı kartı olan yolcular, herhangi bir test zorunluluğu olmadan yurt içi uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Aşısız yolcuları ise uçuştan en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Hastalığı geçirmemiş, aşı olmamış ve negatif PCR testi sunmayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.

Uygulama Detayları

1- Uygulama sadece iç hat uçuşları, dış hattan iç hatta doğrudan yapılan uçuşları, iç hattan dış hatta aktarmalı uçuşları ve dış hattan iç hatta aktarmalı uçuşları kapsar.

 *Yurt içi seyahat uygulama kuralları aşağıdaki uçuşlarda yapılacak;

. İç hattan- iç hatta doğrudan yapılan uçuşlar

. İç hattan- iç hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

* Yurt dışı seyahat uygulamalarına dair kurallar aşağıdaki uçuşlarda geçerli olacaktır;

. Dış hattan- iç hatta doğrudan yapılan uçuşlar

. İç hattan- Dış hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

. Dış hattan- iç hatta aktarmalı yapılan uçuşlar

2- 18 yaş atı (18 yaşından gün almamış) çocuk yolcular uygulamadan muaftır. 17 yaşını tamamlamış ve 18 yaşından gün almış olan çocuk yolcuların, aşı veya bağışıklık şartını sağlamıyorsa, PCR testi sunması gerekiyor. 

3- Yolcuların uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid-19 aşı kartına (Johnson& Johnson aşısı için tek toz) sahip olması gerekiyor.  (Bir yolcununaşılı kabul edilebilmesi için en az 2 doz aşılı olması ve ikinci aşısındanitibaren en az 14 gün geçmiş olması )(Johnsson&Johnsson aşısı için 1 doz +14 gün yeterli kabul edilmektedir.)

4- En fazla 6 ay önce düzenlenmiş (180 gün olarak kontrol edilir) Covid-19 PCR test sonucu “pozitif” olan veya son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “iyileşme sertifikası” sahibi olan yolcular, hastalığı geçirmiş olarak kabul edilir. Yolcunun hastalık sonrası karantinasının bitmiş ve HES kodunun risksiz statüsüne geçmiş olması gerekiyor. 

5- Süreye bakılmaksızın hastalığı geçirmiş ve uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş tek doz Covid-19 aşı kartına sahip yolcular yurt içi uçuşlarını gerçekleştirebilirler.  

6- 3, 4 ve 5. maddelerde açıklanan aşı veya bağışıklık şartlarından herhangi birini sağlayamayan yolculardan, negatif PCR testi sonucu talep edilir. 

7- PCR testi için uçağın kalkış saatinden önceki son 48 saat içerisinde numunenin verilmiş olması gerekiyor. 

8- Seyahat için sadece PCR testi kabul edilmektedir. Antijen veya hızlı test gibi alternatif testler kabul edilmemektedir. 

9- Uçuş öncesinde; yolcular tarafından negatif PCR test sonucunun e-Nabız sistemine yansıyıp yansımadığının kontrol edilmesi, test yaptırılan sağlık kuruluşundan sonucun e-Nabız sistemine kaydedilmesinin talep edilmesi ve ek olarak yolcuların test sonuçlarını fiziki çıktı şeklinde yanlarında bulundurması tavsiye edilir. 

10. Sağlık otoriteleri tarafından aşı olması uygun görülmeyen tüm misafirler, PCR testi uygulamasına tabidirler. 

11- Yurt dışında aşı olan ve aşı bilgileri henüz Sağlık Bakanlığı sistemlerine yansımamış olan T.C. vatandaşları, aşı kartlarını göstererek uçuşa katılabilirler. Bu yolcuların aşı kartı, Health Pass uygulaması üzerinden QR okutarak kontrol edilecektir. 

12- Yurt içinden alınmış PCR test sonuçları HES uygulamasına aktarılmamış ise yolcunun elindeki test sonuçları kabul edilmeyecektir. Yolcunun PCR test sonucu yeni çıktığı için henüz HES uygulamasına yansımamış olursa; test, e-Nabız veya HES uygulamasından QR kod okutularak kontrol edilecektir.  

13- PCR testini yurt dışında yaptırmış olanlar yolcular için manuel kontrol yapılacaktır. 

14- 11, 12 ve 13. maddelerde yer alan istisnalar dışında uçuşa kabul sırasında yapılacak HES uygulamasından sorgulama sonucu dikkate alınıp, onay verilmeyen yolcular manuel evrak kontrolüyle uçuşa kabul edilmeyecektir. 

15- Seyahat kontrol uygulaması TC Kimliği ibraz eden kişiler için değil uyruk fark etmeksizin tüm yolcuları kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

16- Yurt dışında aşı olan kişilerin aşılamaları kabul edilecektir. Ülkemiz vatandaşı olan ve Yurt dışında aşı yaptıran kişilerin aşı kayıtları HSYS (Halk Sağlığı Yönetim Sistemi) Vaka Takip Modülüne kayıt edilmesi durumunda HES uygulamasında gösterilebilecektir.

17-  İkili anlaşma kapsamında kabul edilen veya DSÖ Sertifikasyon kapsamında olan aşılar geçerli olup, uygulanan ülkelerdeki aşı şemasında yer alan doz sayısına göre değerlendirilecektir.

18- HES uygulamasına aktarımı yapılamayan PCR test sonucu ve aşı sertifikaları için Latin alfabesi ile düzenlenmiş olma şartı aranacaktır.

Detaylı bilgiye; T.C. İçişleri Bakanlığı’nın web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla


Kıbrıs Seyahat Uygulamaları

1 Ekim 2021 tarihi itibariyle KKTC`ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılmış ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartlarıyla girişlerine izin verilecektir.

27.09.2021 tarihi itibariyle, tüm yolcuların uçuştan önce https://adapass.gov.ct.tr/

adresinden Yolcu Formu doldurup QR Kodlu çıktı alması gerekmektedir. QR Kodlu formu ibraz etmeyen yolcuların girişine izin verilmeyecektir. (18 yaş altı yolcular muaftır)

Türkiye'den KKTC'ye yapılacak olan seyahatlerde son 6 ay içerisinde alınmış aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular, uçuştan 72 saat önce negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri halinde karantinaya girmeden seyahatlerini gerçekleştirebilir. 11.10.2021 tarihinden itibaren gelecek yolcular, ülkeye girişte son 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz etmeden ülkeye giriş yapılabileceklerdir. Ancak bu kişilere ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacaktır

Aşı olmamış ve daha önce hastalığı geçirmemiş yolcular, seyahat öncesinde son 72 saatlik negatif PCR testi ibrazı ile birlikte 5 günlük karantina süresine tabi tutulacaklardır.

Bu şartı sağlayamayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.


Seyahat koşulları ile ilgili detaylar;

Yolcular son 10 gün içinde ayak bastıkları / bulundukları ülkeler arasından en yüksek risk grubundaki ülkeye göre değerlendirilecektir.https://saglik.gov.ct.tr/COVID-19/%C3%9CLKELERE-G%C3%96RE-RENK-KODLARI

Ülkeye giriş kriterlerine göre Türkiye, turuncu risk grubundaki ülkeler arasında değerlendirilmektedir.

TURUNCU;

Aşı sertifikalı veya Hastalığı Geçirmiş;

Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu.

Karantinasız giriş

11.10.2021 tarihinden itibaren gelecek yolcular, ülkeye girişte son 72 saatlik negatif PCR test sonucunu ibraz etmeden ülkeye giriş yapılabileceklerdir. Ancak bu kişilere ülkeye girişte PCR/Antijen testi yapılacaktır.

Aşısız;

Yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu.

5 Gün karantina.

Bu ülkelerden gelecek yolculardan, sadece aşısız olanlara tüm giriş kapılarında Covid-19 testleri uygulanacaktır


Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;

Seyahat öncesi 30 - 180 gün arasında pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.

Hastalığı geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişiler, bir doz takviye aşı olmaları halinde, tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.


Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;

Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir.

Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.

18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebevyleri ile seyahat edebilir.


Kabul edilen aşılar;

- Sinovac Biotech (2 Doz),

- Sinapham (2 Doz),

- Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),

- Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),

- Covid-19 Vaccine Janssen-Johnson (Johnson) (1 Doz),

- Sputnik V (2 doz),

- Moderna (2 Doz),

18 yaş altı çocuklar aşılı ebeveynleri ile gelmiş olduklarını ülke kategorisine göre belirtilen PCR test kuralları (6 yaşını doldurmuş çocuklar) doğrultsunda ülkeye giriş yapabilirler.

Charter seferlerde seyahat edecek yolcular geldikleri ülke kategorilerine göre değerlendirileceklerdir. KKTC vatandaşları eğer çift uyruklu ve ikameti KKTC değilse seyahat edebilirler.

Aşılı ya da aşısız yolcular kapalı otel turizmi için seyahat ediyor ise el bilekliği ile kabul edileceklerdir. 5 günden fazla kapalı otel turizminde kalacak yolculara 5. günde PCR test yapılacaktır.

COVID-19 Test: 

KKTC’ye seyahat edecek bütün misafirlerin numune veriliş tarihi 0-3 gün (0-72 saat) içerisinde olan negatif PCR testi olması gerekmektedir.

Testlerin fiziki çıktısının alınarak ibraz edilmesi gerekir.

İngilizce, Fransızca veya Türkçe dil zorunluluğu bulunmaktadır.

PCR test üzerinde “Yurt Dışı Seyahat Amaçlı Kullanılmaz” ibaresi bulunan testler kabul edilmeyecektir.

0-5 yaş için test zorunluluğu yoktur. (5 yaş dâhil)

Yeşil ülkelerden gelen son dozdan 14 gün sonrasından 6 aya kadar aşı sertifikası veya seyahat öncesi 30-180 gün arasında pozitif PCR testi olan yolcular.

Türkiye’ye kısa süreli ziyaret gerçekleştiren KKTC vatandaşlarının KKTC’ye dönerken, KKTC’den alınan son 3 gün içerisindeki PCR testleri geçerli sayılarak, bu kişiler KKTC’ye girişlerinde 5 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaktır.

KKTC-ECN varışlı uçuşlarda, Türkiye'de yapılmış olan PCR testlerinde QR kodu olmayan misafirler uçuşa kabul edilmeyecektir. QR kodlu testi bulunmayan misafirler, E-NABIZ sistemi üzerinden QR kodlu test sonuçlarına ulaşıp çıktı alabilmektedir.

Yurtdışından aktarmalı olarak seyahat eden misafirlerde QR kod şartı aranmamaktadır.

Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden misafirler için HES kodu kontrolü zorunlu hale gelmiştir. Temaslı misafirlerin seyahate kabul edilmemesi gerekmektedir.

Test ve karantina ücretlerinin (KKTC vatandaşları dâhil) belirtilen hesap numaralarına yatırılmış olması ve işlem yapılan personel tarafından kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Dekontlarını ibraz edemeyen yolcular kabul edilmeyeceklerdir.

Birleşik Krallık’ta yapılmış ‘NHS’ testler sms olsa dahi kabul edilecektir. İngiltere’den KKTC’ye seyahat edecek yolcuların seyahat tarihlerinden 0-3 gün (0-72) arasında alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir. Bu yolculara ikinci PCR testi yapılacak ve 7 günlük karantinada kalacaklardır. İngiltere’de eğitim gören KKTC uyruklu öğrenciler kendi üniversiteleri tarafından yapılan tüm COVID-19 testleri geçerlidir. Uygulama sadece Birleşik Krallık ile sınırlıdır.


Uçuş Öncesi Yapılması Gerekenler:

27.09.2021 tarihi itibariyle, uçuştan önce https://adapass.gov.ct.tr adresinden yolcu formu doldurup QR Kodlu çıktı alması gerekmektedir. QR Kodlu çıktısı olmayan yolcuların girişine izin verilmeyecektir.

KKTC vatandaşları; ‘’AdaPass Kodu’’ butonu

Diğer ülke vatandaşları; ‘’KKTC Yolcusu’’ butonu

18 yaş altı yolcular muaftır.

01 Ekim 2021 tarihi itibariyle KKTC’ye Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı biyometrik kimlik kartları ile girişlerine izin verilecektir.

Havalimanına uçuşunuzdan en az 3 saat önce gelmeniz gerekmektedir.

Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için formları havalimanına gelmeden önce doldurmanızı önemle rica ederiz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

K.K.T.C.'ye Nüfus Cüzdanları ile Yapılan Seyahatler Hakkında

İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilendirmeye göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile KKTC'ye çıkş yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartalrına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartları ile çıkış yapılacaktır.

Bu şartı sağlayamayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.


Yeni Tip Çipli Kimlik İle Seyahat Hakkında

T.C. İçişleri Bakanlığı’ndan tarafından yapılan açıklamaya istinaden,


Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’ya yapılacak seyahatlerde, 


  • 18 yaşından küçük yolcuların  (çocuklar ve bebekler dahil) yeni tip, çipli kimliklerini seyahat belgesi olarak kullanabilmeleri için fotoğraflı kimlik belgesi ibrazı zorunluluğu getirilmiştir. Fotoğrafsız kimlik kartı ile yapılacak seyahatlere izin verilmeyecektir.


  • Çocuk yolcuların anne, babasıyla ya da herhangi biri ile seyahatlerinde ek evraklar (muvafakatname) talep edilebilir.


  • KKTC  gerçekleştirilecek seyahatler için  1 Ekim 2021 ‘e kadar bu şart aranmayacaktır

Ülkeler ile İlgili Seyahat Kısıtlamaları ve Uygulamalar

Covid-19 tedbirleri kapsamında seyahat edilecek ülke ile ilgili kurallar ve uygulamalar,ülkelere göre farklılık göstermekte olup, uçuşların gerçekleştiriliyor olması,seyahat etmek için yeterli değildir.  Bunedenle, yurt dışı seyahatinizden önce, gidilecek ülkenin seyahat kuralları ileilgili güncel bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

Ülkeler ile ilgili seyahat kuralları, sıklıkla değiştiğinden,seyahatinize engel bir durum ve risk teşkil etmemesi açısından;  gideceğiniz ülkedeki kural ve uygulamalar ileilgili güncel bilgileri, resmi yayın organlarından, ilgili konsolosluklardanveya hava yollarından  kontrol etmenizi önemle  tavsiye ederiz.

Transit veya varış noktasındaki ülkelere göre; seyahat edilecek ülke ilebirlikte, aktarmalı uçuşlarda, transit geçilecek ülkeye giriş çıkışkısıtlamaları ile ilgili güncel bilgilere ve uygulamalara, IATA tarafındanyayınlanan sayfa https://www.iatatravelcentre.com/ linki üzerindenulaşabilirsiniz. Kısıtlamalar, herhangi bir özel statüsü bulunmayan Türkvatandaşları için geçerlidir. Özel statüdeki (öğrenci, sağlık, diplomatik görevvb. amaçlarla seyahat ediyorsanız) Türk vatandaşları için güncel bilgileri busayfa üzerinden kontrol etmenizi öneririz.

Seyahat için zorunlu tutulan form/evrak ve Covid-19 testi (vatandaşlık, oturma izni, çalışma izni, PCR Test, vb...) gibi belgelerin eksik veyahatalı ibraz edilmesi durumunda, yolcular uçuşa kabuledilmemektedir.

Şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olupolmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaretedebilirsiniz. https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm,

Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup içinde bulunduğumuz dönemitibari ile ülkeler ile ilgili seyahat uygulamaları sıklıkla değiştiğinden,bilgilerin güncelliği konusunda herhangi bir teyit oluşturmamakta ve uçuşgarantisi verilememektedir.

Gideceğiniz ülke ile ilgili seyahat uygulamaları ve kısıtlamalarıhakkındaki güncel bilgilere; aktarma ve varış noktasındaki ülkelerin resmiyayın organlarından ve resmi otoritelerden (konsolosluklardan) ulaşmanızgerektiğini önemle hatırlatır, söz konusu kurallar ile ilgili  güncel bilgilerin edinilmesi ve seyahate uygun prosedürlerin yerinegetirilmesinin, yolcuların sorumluluğunda olduğunu belirtmek isteriz.

Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
 


Uçuştan önce ve havalimanında alınması gereken önlemler nelerdir?

Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girişlerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle, uçuştan önce check-in işlemlerinizi tamamlamanızı ve havalimanında yaşanacak yoğunluktan dolayı, yurt içi uçuşlarınızdan 3 saat, yurt dışı uçuşlarınızdan 4 saat önce havalimanında olmanızı öneririz

HES kodunuzu havalimanında check-in esnasında da göstermeniz gerekmektedir!

Uçuştan önce;

Uçuştan önce rezervasyonunuza girmiş olduğunuz HES kodunuz Check-in esnasında tekrar kontrol edilecektir. Eğer gerçekleştirilen bu kontrol sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız! 

Check-in'de ;

Uçuş tarihinize kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

Check-in işlemleri sırasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.Hes kodunuz check-in işlemleri esnasında kontrol edilecektir.

Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı'nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, sağlık durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Türkiye'ye Giriş Formu Hakkında Önemli Bilgilendirme!

15 Mart 2021 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye'ye seyahat edecek Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden ''Türkiye'ye Giriş Formu''nu elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir. 

Check-in işlemleri esnasında negatif PCR test sonucu ile beraber önceden doldurulmuş olan bu formun bir çıktısının veya mobil cihaz ekran görüntüsünün havayolu yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Formun ibraz edilmemesi durumunda yolcular uçuşa kabul edilmeyeceklerdir.

Form doldurulduğunda her kişi için HES kodu oluşturulacak ve bu kişiler ülkemizde seyahatleri ve konaklamaları sırasında bu kodu kullanabileceklerdir.

Formu doldurmayan yolculardan uçuş öncesinde kontuarda doldurmaları istenecektir.

PCR Testi İçin Yetkilendirilmiş Tanı Laboratuvarları Hangileridir?

Yurt dışına yapılacak seyahatlerde, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tanı laboratuvarından alınan PCR testleri ile yolcular uçuşa kabul edilecektir.

Yetkilendirilmiş Covid-19 Tanı Laboratuvarları için tıklayınız!
 

Detaylı bilgi için tıklayınız! 

Yurt dışı seyahatlerde ülkelere giriş kuralları nelerdir?

Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
 

Biletim ile ilgili işlemleri nereden yaptırabilirim?

İşlemlerinizi, https://www.ucuzabilet.com/bilet-iptal-iade adresine tıklayarak web sayfamız üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

Web sayfamız üzerinden gerçekleştiremediğiniz işlemler ile ilgili 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilir ya da taleplerinizi web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız 

Uçuşumun iptal olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgilere hava yollarının kendi web sayfaları üzerinden ulaşabilir ya da https://www.dhmi.gov.tr/Sayfalar/AnaSayfa.aspx# sayfası üzerinden uçuşlarınız ile ilgili anlık durumları takip edebilirsiniz.

Gidiş-dönüş biletimde tek yön için sefer iptali varsa ne yapmalıyım?

Gidiş uçuşunda sefer iptali olması durumda, dönüş uçuşu da etkileneceğinden, gidiş-dönüş olarak düzenlenmiş biletlerde, sefer iptali durumunda, dönüş uçuşları da aynı kapsamda değerlendirilecek olup ilgili hava yollarının uyguladığı kurallar ve sağladığı haklar geçerli olacaktır.

Gidiş ve dönüş ayrı şekilde düzenlenmiş biletler bu kapsamda değerlendirilmemektedir.


Uçuşumda sefer iptali yok. Gidiş-dönüş biletimin tek yönü iptal edilebilir mi?

Sefer iptali olmaması durumunda, biletin kullanılmayan kısmı ile ilgili uygulamalar, hava yolu bilet kuralları doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Hava yoluna göre bilet kural ve uygulamaları değişkenlik gösterebileceğinden, işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Uçuşumda sefer iptali yok ancak, saat değişikliği var. Ne yapmalıyım?

Uçuşunuzda herhangi bir tarife değişikliği söz konusu ise, hava yolunun sunmuş olduğu alternatif uçuşlar üzerinden ücretsiz değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

Tarife değişikliği nedeniyle sunulan alternatifler, seyahat planınıza uymadığı takdirde, ilgili hava yolunun sunmuş olduğu iade kuralları ve uygulamaları doğrultusunda iade işleminiz gerçekleştirilebilir.

Tarife değişikliğine istinaden biletiniz ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Uçuşum iptal olduğunda satın aldığım fazla bagaj hakkı için nasıl bir işlem yapılıyor?

Biletiniz ile ilgili iade talebinizde, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmeti ile ilgili ödemiş olduğunuz tutar tarafınıza iade edilecektir.

Uçuş iptali nedeniyle, biletiniz ile ilgili değişiklik talebinize istinaden, satın almış olduğunuz ekstra bagaj hizmetiniz, değişiklik işleminden sonra yeni biletinize yansıtılacaktır.

İşlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden işlem sağlamanızı rica ederiz.

Açığa Alınan Biletimi Nasıl Kullanabilirim?

Açığa alınan biletlerin kullanım koşulları, hava yoluna göre değişkenlik göstermektedir.

Açık biletinizi kullanmak üzere yeni bir seyahat tarihi belirlediğiniz takdirde, biletiniz ile ilgili değişiklik işlemlerini yaptırmak için 444 87 87 numaralı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Talepler

Öğrenmek istediğiniz diğer konular ile ilgili taleplerinizi, web sayfamız üzerindeki iletişim formu alanından bize iletebilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız