Uçuş İçin Gerekli Olan Resmi Evraklar

13 Nisan 2023

Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı yeni tip kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, seyahat tarihinin sonundan itibaren en az 6 ay süreli geçerli olan pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekiyor. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmiyor.

Güvenlik kuralları gereği, yolcu kimlik kontrolünde sadece aşağıdaki belirtilen evraklar kabul edilebilir:

Nüfus cüzdanı, Ehliyet, Evlilik cüzdanı, Doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi, (ebeveyn kimliğiyle beraber olması koşuluyla), Dış hat uçuşlarında ayrıca vize ve/veya seyahat tarihinin sonundan itibaren en az 6 ay süreli geçerli olan pasaport gerekmektedir.

K.K.T.C.'ye Nüfus Cüzdanları ile Yapılan Seyahatler Hakkında

31 Ocak 2023

İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilendirmeye göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile KKTC'ye çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun, biyometrik fotoğraflı yeni tip kimlik kartları ile çıkış yapılacaktır.

Bu şartı sağlayamayan yolcular, uçuşa kabul edilmeyecektir.

Macaristan Vatandaşlarının Kimlik Kartı ile Türkiye Girişleri Hk

02 Aralık 2022
Ekte Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınan yazıda ''Macaristan Vatandaşlarının kimlik kartları ile Türkiye'ye giriş yapabilecekleri'' hususunu bilgilerinize iletiriz.

Yeni Tip Çipli Kimlik İle Seyahat Hakkında

08 Kasım 2022

T.C. İçişleri Bakanlığı’ndan tarafından yapılan açıklamaya istinaden,

Kıbrıs, Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Sırbistan, Bosna Hersek, Ukrayna’ya yapılacak seyahatlerde,

  • 18 yaşından küçük yolcuların (çocuklar ve bebekler dahil) yeni tip, çipli kimliklerini seyahat belgesi olarak kullanabilmeleri için fotoğraflı kimlik belgesi ibrazı zorunluluğu getirilmiştir. Fotoğrafsız kimlik kartı ile yapılacak seyahatlere izin verilmeyecektir.

  • Çocuk yolcuların anne, babasıyla ya da herhangi biri ile seyahatlerinde ek evraklar (muvafakatname) talep edilebilir.

Bahreyn Transit Vize Bilgilendirmesi

28 Ocak 2020

Bahrain Muharraq Uluslararası Havalimanı aktarması olan tüm dünya ülke vatandaşları, bilet tek yön olmadığı ve aktarma süresinin 8 saati aşmadığı sürece, transit alandan çıkmamak koşulu ile transit geçişte vize gerekmeksizin seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Tek yön bilet sahibi yolcuların Bahreyn Konsolosluğu ile iletişime geçmelerinde fayda bulunmaktadır.