Duyurular

Lufthansa 23 Kasım 2016 Pilot Grevi ile ilgili Bilgilendirme

22 Kasım 2016

Almanya Kokpit Sendikası tarafından Lufthansa pilotlarının, 23 Kasım Çarşamba günü greve gideceği açıklanmıştır.

Grev sebebiyle Türkiye çıkışlı uçuşlar da gerçekleşemeyecektir.

Grev ile ilgili son bilgileri lütfen aşağıdaki linkten takip ediniz ve rezervasyon değişikllikleri için 444 87 87 numaralı destek Hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Yasağı

20 Ekim 2016

Bazı havayolu firmaları Galaxy Note7 cihazlarının uçuş sırasında kabin ve bagaj içerisinde taşınmasını yasaklamıştır.

Samsung Galaxy Note 7 sahibi olan yolcuların, kabin bagajlarında ya da kargo bölümüne verdikleri bagajlarda telefonlarını taşımaları mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle  Samsung, havaalanlarında Note7 servis noktaları oluşturmaktadır. İlk servis noktası İstanbul Atatürk Havaalanı’nın Dış Hatlar terminalinde oluşturulmuştur. Önümüzdeki günlerde buna benzer servis noktaları İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, ve diğer havaalanlarında da oluşturulacaktır. Uçuşunuzdan once Samsung servis noktalarından destek alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 yasağı ile ilgili detaylı bilgiye havayolu çağrı merkezlerinden ulaşabilirsiniz

Delta Hava Yolları Uçuş İptali Bilgilendirme

29 Ağustos 2016

Delta Hava Yolları’nın Istanbul–New York arası 2016 yılı yaz sezonuiçin planlanan uçuşları iptal olmuştur.

Delta’nın 19 Mayıs–6 Eylül arası Istanbul-New York arası planlanan uçuşları bu hattaki güvenlik sebebi ve Amerika çıkışlı talebin az olması nedeniyle iptal edilmiştir.

Bu uçuşlarda olan yolcularımıza Delta Hava Yolları ortakları olan Air France ve KLM Havayolları uçuşlarında rezervasyon yapılıp yeni bilet düzenlenecektir.

Irak’a Gidecek Yolcularımıza Vize Uygulanması Hakkında !

29 Ağustos 2016

Bağdat Büyükelçiliğimizce, 31.03.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'den Irak'a vizesiz gelen Türk vatandaşlarına Irak havalimanlarında (Necef, Basra ve Bağdat) vize verilmeyeceği, dolayısıyla Irak dış temsilciliklerinden vize almadan gelen vatandaşlarımızın Türkiye'de uçaklara alınmaması gerektiği, vize almadan gelmeleri halinde ise Irak'a giremeyecekleri bildirilmiştir.

Bu sebeple, havalimanlarında check in kontuarlarına gerekli vizesi olmaksızın başvuran Türk Vatandaşlarının seyahatlerine izin verilmeyecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Duyurusu

29 Ağustos 2016

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan yolcular, vizelerini uzatmak için İran, Kish ve benzeri sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durumun tespit edilmesi durumunda en az  6 ay boyunca, Birleşik Arap Emirliklerine girişleri yasaklanmıştır.

Kısa süreli tek girişli vize ile yolcular, maksimum 30 gün Birleşik Arap Emirliklerinde kalabilirler.

Bu durum pasaportunda İran giriş - çıkış kaşeleri olan yolcuları kapsamamaktadır. Yolcuların İran seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine engel oluşturmamaktadır.

Aeroflot Uçuşları ve Transit Vize Bilgilendirme

29 Ağustos 2016

 Aeroflot – Russian Airlines, Turkiye ucuslari devam etmektedir.    

Transit Geçiş ve Amerika Birleşik Devletleri uçusları:

 
Türk vatandaşları için eğer aktarma 24 saat içerisinde transit bölgenin içerisinde veya terminal değiştirmeden yapılıyor ise Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere transit vizeye gerek duyulmaz. 

Kış Sezonunda SWISS Air' in İstanbul-Zürih uçuşlarında değişiklikler!

29 Ağustos 2016

Swissair, 30 Ekim 2016 - 25 Mart 2017 tarihleri arasında, kış sezonunda İstanbul-Zürih-İstanbul uçuşları dönemsel olarak gerçekleştiremeyeceğini açıklamıştır.