Kıbrıs Uçuşları Hk.

07 Haziran 2021

K.K.T.C' ye 4 Haziran itibari ile karantinasız girişler başlamıştır. Buna göre aşağıdaki uygulamaları gerçekleştiren yolcular karantinasız giriş gün kısıtlaması olmadan kalabileceklerdir.

Aşı sertifikasına sahip olmayan veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayamayan yolcular ise negatif Pcr test sonucu ile 10 gün karantinaya tabi tutulacaktır.

Giriş Kuralları;

-Çift aşı yapılmış olması,

-Uçuş saatinden 72 saat öncesi yapılmış Pcr testi,

-Ercan havalimanına indiğinde 2.Pcr testi,

-00.04 yaş Pcr testi ve aşı istenmiyor,

-05-18 yaş aşı istenmiyor - Pcr testi isteniyor.

Saygılarımızla


K.K.T.C.'ye Nüfus Cüzdanları ile Yapılan Seyahatler Hakkında

27 Mayıs 2021

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilendirmeye göre, 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle KKTC'ye çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacak ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun yeni tip kimlik kartlarıyla çıkış yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Basra Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında

27 Mayıs 2021

 Aşağıdaki ülke vatandaşlarının,  kendi bölgelerinde mutasyona uğramış Covid-19 nedeniyle Basra'ya girmeleri yasaklanmıştır.

 * Suriye

* Hindistan

* Pakistan

* Bengal

* Sri Lanka

* Bahreyn

* Nepal

* Kolombiya

* Brezilya

 Saygılarımızla.

15 Mayıs 2021 İtibariyle Türkiye tarafından PCR Testi Talep Edilmeyecek Ülkeler

25 Mayıs 2021

Sayın Yolcularımız,

25 Mayıs 2021 itibari ile seferlere başlayacak olan ASM-ASMARA uçuşlarımız için COVID-19 kısıtlamaları/uygulamaları aşağıdaki gibidir: 

- Geçerli COVID-19 aşı sertifikası olanların dışında tüm yolcuların 72 saat önce alınmış negative PCR test sonuçlarının ibraz etmesi gerekmektedir. 

- ASM varışında aşı olmuş ve/veya aşı olmamış tüm yolcular Rapid Antigen testine tabii tutulacaktır.Sadece aileleri ile birlikte seyahat eden 6 yaşın altındaki çocuklardan antigen test yapılmayacaktır. 

Saygılarımızla,


Diyarbakır Havalimanı Pist Bakım Onarım Çalışması Hakkında Bilgilendirme

18 Mayıs 2021

Değerli Yolcularımız,

Bakım onarım çalışmaları nedeniyle, Diyarbakır Havalimanı 24 Mayıs 2021 saat 00.00'dan - 24 Haziran 2021 saat 23.59'a kadar kapalı olacaktır.

BATMAN VE MARDİN HAVALİMANLARINA ULAŞIM HAKKINDA AÇIKLAMA 

Diyarbakır Havalimanı tadilat çalışmaları nedeniyle 24.05.2021 ve 24.06.2021 arasında kapalı olacağından havalimanına bu tarihlerde yapılacak uçuşlar Mardin ve Batman Havalimanlarına yönlendirilmiştir. Diyarbakır, Mardin, Batman Valilikleri ve Belediyelerce bu süreçte, diğer illere uçuş için Diyarbakır'dan, Batman ve Mardin'e gidecek olan ve diğer illerden Diyarbakır'a gelmek üzere Batman ve Mardin'e iniş yapan yolcularımız için ulaşım imkanı sağlanması için çalışma yapıldı. Ortak çalışma sonucunda, Diyarbakır-Batman ve Diyarbakır-Mardin arasında faaliyet gösteren toplu taşıma araçları, Mardin ve Batman Havalimanlarına da servis yapmaları yönünde karar alındı. Vatandaşlarımız Batman ve Mardin toplu taşıma ücreti olan 25 lira dışında, bu illerde Havalimanı toplu taşıma hizmeti için ilave bir ücret ödemeyecektir. Diyarbakır'dan uçuş için Mardin ve Batman Havalimanlarına gidecek olan yolcuların, Diyarbakır Otogarından kalkan Batman ve Mardin Taşıma kooperatiflerini 25 lira karşılığında kullanabilecek. Aynı şekilde Batman ve Mardin Havalimanına inecek Diyarbakır yolcuları da aynı illerin Havalimanından bu toplu taşıma araçlarından faydalanabileceklerdir. Mardin ve Batman Havalimanlarında toplu taşıma konusunda sıkıntı yaşayan yolcularımız aşağıdaki telefon numaralarına ulaşabilirler. 

Batman Birlik Kooperatifi: 

(0412) 226 22 95 

(0541) 416 72 21

(0535) 654 77 31 

Mardin Birlik Kooperatifi:

(0412) 226 37 37

(0533) 224 52 75 

(0541) 467 46 19 

Saygılarımızla

Seyahat Kısıtlamaları ile İlgili Genelge Hakkında Bilgilendirme!

17 Mayıs 2021

1 Haziran 2021- 30 Haziran 2021 tarihleri arasında uygulanacak kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması olan süre ve günlerde uçuşu olan yolcular için seyahat izin belgesi istenmeyecektir. Uçuşunuza dair bilet veya rezervasyon kodu gibi bilgileri ibraz etmeniz halinde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tarihlerde uçuşu olan yolcular, şehirlerarası toplu taşıma vasıtaları ile ikametleri arasındaki hareketlilikleri, kalkış-varış saatleriyle uyumlu olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

Yayınlanan genelge kapsamında güncel ve detaylı bilgi için tıklayınız!

2.1- Şehirler arası seyahat kısıtlamasının istisnaları;

- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmesi yeterli olacaktır. Bu durumdaki kişilerin şehirler arası toplu taşıma vasıtaları ile ikametleri arasındaki hareketlilikleri, kalkış-varış saatleriyle uyumlu olmak kalmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

- Zorunlu bir kamusal görevin ifası kapsamında ilgili Bakanlık ya da kamu kurum veya kuruluşu tarafından görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin (müfettiş, denetmen vb.) özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmek kaydıyla izin verilecektir.

- Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-Devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait e-Başvuru veya ALO 199 sistemleri üzerinden yapacakları başvurular (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına özel araçlarıyla seyahat edebilmeleri için gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır.

Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır.

2.2- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehirler arası seyahate çıkmamaları esastır. Ancak aşağıda belirtilen zorunlu hallerin varlığı durumunda vatandaşlarımız, bu durumu belgelendirmek kaydıyla; e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığına ait e-Başvuru ve ALO 199 sistemleri üzerinden Valilik/Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla da seyahat edebileceklerdir. Seyahat İzin Belgesi verilen kişiler, seyahat süreleri boyunca sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.Singapur'dan Hong Kong'a Transit Yolcuların Taşınmasının Askıya Alınması

19 Nisan 2021

Singapur Havayolları (SIA), 17 Nisan 2021 tarihinden itibaren bir sonraki duyuruya kadar, Hong Kong'daki yeni yasal gereklilikler nedeniyle,Singapur'dan Hong Kong'a transit yolcu taşımayı durduracaktır. Hong Kong'dan Singapur'a olan uçuşlar  etkilenmeyecek olup, Hong Kong'dan gelen yolcuların, Singapur Changi Havaalanı üzerinden son varış noktalarına transfer yapmalarına izin verilecektir.

Singapur'dan çıkış yapmayan ama Hong Kong'a bağlantılı bir SIA uçuşunda bulunan transit yolcular için de ,biletletlerinin iptal cezası alınmadan iade edilmesi konusunda çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Hong Kong'a direkt SIA uçuşu ile Singapur'dan çıkış yapan ama transit olmayan yolcularımızın seyahatlari bu durumdan etkilenmeyecektir. Ancak, geçerli bir COVID-19 (PCR) test sertifikası dahil tüm gereksinimleri karşıladıklarından emin olmaları gerekir.

Fas ve Cezayir Vatandaşlarının Tunus Uçuşlarına Kabul Edilmemesi

16 Nisan 2021

FAS Sivil Havacılığı tarafından yayınlanan son Notam'a göre Tunus ve Fas arasındaki tüm uçuşlar durdurulmuştur.

Tunus üzerinden Fas'a geçmek isteyen yolcuların Tunus uçuşlarına kabul edilmemesi büyük önem arz etmektedir.

Tunus'da kalacağını beyan eden Fas pasaportlu yolcuların, Tunus'da kalma sebeplerini gösteren destekleyici doküman ibraz etmeleri zorunludur.(Turizm,gezi gibi sebepler geçerli sebepler değildir.Bu yolcular INAD edilecektir)

Ayrıca Cezayir sınırlarının hala kapalı olması sebebiyle, Cezayir pasaportlu yolcuların da Tunus uçuşlarına kabul edilmemesi hususunu hatırlatmak isteriz.

Konunun hassasiyet ve önemine istinaden yardımlarınızı arz eder,

Saygılarımızla.

Türkiye Covid-19 Regülasyon Uygulamalarının Uzatılması Hakkında

16 Nisan 2021

Sayın Yolcularımız,

Türkiye varışlı seyahatlerde uygulanmakta olan mevcut PCR test gerekliliği, yetkili otoritelerin aldığı karar doğrultusunda, aynı şartlar ile yeni bir bildirime kadar uzatılmıştır. Yeni yayınlanan NOTAM ile Türkiye varışlı seyahatlerde uygulanmakta olan mevcut PCR test gerekliliği uygulaması bitiş tarihi 3 Haziran 2021 olarak belirlenmiştir. NOTAM güncellemeleri söz konusu olduğunda gerekli yayınlar yapılacaktır.Yurt Dışı seyahatlerde Ülkelere Giriş Kuralları ile İlgili Önemli Bilgilendirme!

13 Nisan 2021

Ülkemizden yurt dışına seyahat edecek yolcuların ve ülkemize yurtdışından giriş yapacak yolcuların, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili;  hazırlanan Ülkelere Giriş Tablosu için tıklayınız
 


Yurt Dışı Seyahatlerde İbraz Edilecek PCR Testi İçin Yetkilendirilmiş Tanı Laboratuvarları!

18 Mart 2021

Yurt dışına yapılacak seyahatlerde, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tanı laboratuvarından alınan PCR testleri ile yolcular uçuşa kabul edilecektir.

Yetkilendirilmiş Covid-19 Tanı Laboratuvarları için tıklayınız! 

Detaylı bilgi için tıklayınız


Türkiye'ye Giriş Formu Hakkında Önemli Bilgilendirme!

13 Mart 2021

15 Mart 2021 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye'ye seyahat edecek Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden ''Türkiye'ye Giriş Formu''nu elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir. 

Check-in işlemleri esnasında negatif PCR test sonucu ile beraber önceden doldurulmuş olan bu formun bir çıktısının veya mobil cihaz ekran görüntüsünün havayolu yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Formun ibraz edilmemesi durumunda yolcular uçuşa kabul edilmeyeceklerdir.

Form doldurulduğunda her kişi için HES kodu oluşturulacak ve bu kişiler ülkemizde seyahatleri ve konaklamaları sırasında bu kodu kullanabileceklerdir.

Formu doldurmayan yolculardan uçuş öncesinde kontuarda doldurmaları istenecektir.

Saygılarımızla

SunExpress Korona Garanti Paketi

12 Mart 2021

Sayın Yolcularımız,

Bilet rezervasyonlarınızın ardından, kendinizin veya birinci derece akrabalarınızın Covid-19 ile enfekte olmaları veya Türkiye - Almanya arasında bir yeni seyahat uyarısı ilan edilmesi halinde, Korona Garanti Paketi ile biletleri güvende. Her iki durumda da yolcular, dilerse kalkış tarihine kadar biletlerini bir kereye mahsus olmak üzere, ceza bedelsiz olarak değiştirebilir veya bilet ücretinin iadesini talep edebilecekler.

Korona Garanti Paketi ile Sun Express'in iç hat ve dış hat uçuşlarında daha rahat hareket etmenizi sağlayabilirsiniz. Rezervasyonlarınıza, dış hatlarda 3 Euro’dan, iç hatlarda 7 TL’dan başlayan fiyatlarla Korona Garanti Paketi ekleyebilirsiniz.

Korona Garanti Paketi'nden yararlanmak  için 444 87 87 numaralı destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla

İngiltere Uçuşları İçin Transit Vize Kuralı

10 Mart 2021

Avrupa Birliği bünyesinden ayrılan İngiltere için artık Türkiye çıkışlı/dönüşlü Almanya aktarmalı olarak seyahat edecek yolcular için Transit/Schengen Vize veya geçerli Amerika, Kanada, Japonya Vizesi gerekmektedir.

Sadece İngiltere Vizesi veya oturumu artık yeterli olmayacaktır. 

Saygılarımızla

Kigali Ruanda Covid-19 Pcr-Test Uygulamalari / Kigali Rwanda Covid-19 Pcr-Test Restrictions

01 Mart 2021

Tüm yolcularımız (uyruğundan bağımsız olarak) aşağıdaki kurallara göre uçuşlara kabul edileceklerdir.

Beş (5) ve üzeri yaşındaki tüm yolcularımızın, Negatif PCR Testini (İngilizce veya Fransızca) ibraz etmesi zorunludur. PCR testinin geçerliliği maksimum 72 saat (3 gün) olmalıdır. Yolcularımızın ilk çıkış noktasındaki uçuş kalkış saati baz alınacaktır. Otorite tarafından PCR-Test sonucundaki numune alma saati referans olarak kabul edilecektir.

Tüm yolcularımızın belirlenmiş otellerde (güncel liste için bkz: https://travel.rbc.gov.rw/travel/ ) 24 saatlik otel rezervasyonu ibrazı zorunludur.

Tüm yolcularımızın negatif test sonuçlarını ve otel rezervasyon bilgilerini yükleyerek https://travel.rbc.gov.rw/travel/ sitesi üzerinden PLF doldurması ve unique code ibraz etmesi zorunludur.

Saygılarımızla.

--

All our passengers (regardless of nationality) will be accepted on flights according to the following rules.

All passengers (except under 5 years old accompanied children) must present a Negative PCR-Test taken max. 72 hours (sample collection) before their first departure.

All passengers must present their 24 hour valid hotel booking from a designated hotel. To see the updated designated hotel list pls check: https://travel.rbc.gov.rw/travel/

All passengers must upload their negative PCR-Test result and hotel booking via https://travel.rbc.gov.rw/travel/ during filling their PLF and present their unique code before boarding.

Best Regards.

THY-Hindistan Uçuş Kısıtlaması Hakkında

01 Mart 2021

Sayın Acentemiz,

Hindistan DGCA' nın yayınladığı son bildiriye istinaden, uluslararasıtarifeli yolcu uçuşları kısıtlaması 30 Haziran Mart 2021 (18:29 UTC) tarihine kadar uzatılmıştır.


İlgili yayın için TIKLAYINIZ.

Saygılarımızla.


DUBAI' ye Gelen ve DUBAI' den Giden veya Aktarma Yapan Yolcular İçin COVID Test Uygulamaları Hakkında

26 Şubat 2021

Herhangi bir ülkeden Dubai'ye yapılacak olan seyahatlerdeyolcuların varıştan en fazla 72 saat öncesinde yaptırmış oldukları COVID-19 PCR negatif test sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bu uygulamaya Körfez Ülkelerinden seyahat eden yolcular dadahildir.

Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına ise ülkeye varıştahavalimanında COVID-19 PCR testi uygulanacaktır.

12 yaşın altındaki çocuklar COVID-19 PCR testinden muaftır.

Aşağıda yer alan, Türkiye'nin de dahil olduğu ülkelerdenDubai'ye seyahat eden yolcular, Dubai'de ikametgah sahibi olsalar dahi, varıştaikinci bir PCR testine tabi tutulacaklardır.

Afganistan,Angola,Arjantin,Bangladeş,Brezilya,Cibuti,ÇekCumhuriyeti, Endonezya,Eritre,Etiyopya,Fas,Fildişi Sahili, Filipinler,Gana,Gine, Güney Afrika,Güney Sudan,Gürcistan,Hırvatistan,Hindistan,Irak,İran,İsrail,Kamboçya,Karadağ,Kenya,Kıbrıs,Lübnan,Macaristan,Malta,Mısır,Moldova,Myanmar,Nepal,Nijerya,Pakistan,ÖzbekistanRomanya,Ruanda,Rusya,Senegal,Slovakya,Somali,Somaliland,Sudan,Suriye,Şili,Tacikistan,Tanzanya,Tunus,Türkiye,Türkmenistan,Uganda,Ukrayna,Ürdün,Vietnam,Zambiya, Zimbabve

Bu ülkelerden Dubai aktarmalı seyahat eden yolcular, uçuştanönce en fazla 72 saat öncesinde yaptırmış oldukları COVID-19 PCR negatiftestini ibraz edecek ve seyahat ettikleri ülkenin COVID-19 PCR testikurallarına tabi olacaktır.

Aşağıda yer alan genel PCR COVID-19 test kuralları bütünülkeleri kapsar:      

·  Test sonucu bir polimerazzincir reaksiyonu (PCR) testi için olmalıdır. Antikor testleri ve evde testkitleri dahil olamak üzere diğer test sonuçları Dubai'de kabul edilmeyecektir.

·  Seyahatten öncetest yaptırılması halinde, check-in esnasında gerçekleşecek kontrollerde, testraporu İngilizce veya Arapça dillerinde düzenlenmiş resmi ve basılı olarakibraz edilmelidir. SMS ve dijital raporlar kabul edilmez.

Bakü (GYD) Yolcu Kabul Şartları / Baku (GYD) Passenger Acception Rules

26 Şubat 2021

01 Mart 2021 tarihinden itibaren Bakü' ye seyahat edecek yolcularımız için ilgili bültende belirtilen şartlara ilave olarak PCR testin QR kodlu olma zorunluluğu getirilmiştir.

QR kodlu PCR testi olmayan yolcularımız INAD olarak geri gönderilecektir.

Saygılarımızla.

--

As of 01 March 2021 PCR testing must be QR coded in addition to the conditions specified in the relevant bulletin for passengers travelling to Baku.

Passengers without a QR-coded PCR test will be sent back as INAD.

Best Regards.

Riskli Ülkelerden Türkiye' ye Giriş Yapacak Yolcular İçin Covid-19 Uygulaması Hakkında

26 Şubat 2021

Türkiye Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan G0991/21 Notam'a istinaden, 22 Şubat 2021 tarihi, saat: 21:00 UTC itibarıylariskli ülkeler kategorisinde yer alan, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika veBirleşik Krallık' dan ülkemize yapılan tüm uçuşlar aşağıdaki şartlar dışındaikinci bir bildirime kadar durdurulmuştur:

Havayolları sadece Türkiye' den Brezilya, Danimarka, GüneyAfrika ve Birleşik Krallık' a yolcu taşıyabilecektir.

Havayolları üçüncü ülkelere transit yolcu taşıyabilecektir.

Son on (10) gün içinde Birleşik Krallık ve Danimarka' dabulunmuş olan yolcular, Türkiye' ye girişlerini izleyen on dört (14) günboyunca belirttikleri ikamet adresinde karantinada tutulacaktır. Onuncu gündePCR testi yapılacak ve test sonucunun negatif olması halinde karantina sonaerecektir.

Son on (10) gün içinde Brezilya ve Güney Afrika' da bulunmuşolan yolcular, Türkiye' ye girişlerini izleyen on dört (14) gün boyuncaValiliklerce belirlenen yerlerde karantinada tutulacaktır. Onuncu günde PCRtesti yapılacak ve test sonucunun negatif olması halinde karantina sonaerecektir.

6 yaş ve üzeri tüm yolcuların son yetmiş iki (72) saatiçerisinde yapılmış negatif SARS-COV-2 PCR test sonuçlarını uçağa binmedenibraz etmeleri gerekmektedir.

İnsanı yardım ve tüm kargo uçuşları bu kısıtlamalardanmuaftır.

Mürettebat için PCR testi ve karantina zorunluluğubulunmamaktadır.

Norveç Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında / About Covid-19 Restrictions Norway

25 Şubat 2021

Norveç Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanmış 24Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olan Notam linki aşağıdadır.

Ülkeye giriş koşulları ile PCR test kuralları vemuafiyetlere ilişkin güncel bilgiler için buradaki web sitesi kontrol edilmesigerekmektedir. 

Güncel A0675/21 Notam için TIKLAYINIZ.

PCR Test Kuralları ve Muafiyetler Linki için TIKLAYINIZ.

 

Saygılarımızla. 

-- 

The Notam link, published by the Norwegian Civil AviationAuthority, is below, valid until 24 May 2021.

For up-to-date information on entry requirements and PCRtesting rules and exemptions, the website here must be checked. 

CLICK for A0675/21 Notam.

CLICK for PCR Testing Rules and Exemptions Link.

 

Best Regards.

Güney Kore Covid 19 Uygulamaları Hakkında / About Covid-19 Restrictions South Korea (25.02.2021)

25 Şubat 2021

Güney Kore' ye seyahat etmek isteyen yolcularımız için 19Şubat 2021 tarihi itibarıyla güncellenen uygulama ve kurallar aşağıda yeralmaktadır.

Vize:

Vize muafiyeti anlaşmalı ülkelerden gelen vizeden muaf tümyolcular (toplam 90 ülke)

25 Nisan 2020 öncesinde düzenlenmiş tek veya çok girişli kısasüreli (TYPE C-1 VE C-3) Kore vizeleri iptal edilmiştir.

İstisnalar: Diplomatik / Resmi pasaporta haiz kişiler, uçuşekipleri, ABTC/APEC kart taşıyıcıları, oturum kartı olanlar

Giriş Kuralları:

Güney Kore' ye seyahat edecek tüm yolcularımız uçuşsaatinden en erken 72 saat önce negatif PCR test sonucunu ibraz etmekzorundadır. Test sonucu İngilizce veya Kore' ce olmalıdır.

Test sonucunda;

Yolcunun İsmi / Soyadı, Test türü, Düzenlenme tarihi, Doğumtarihi, Test yapılma tarihi ve Test kurumunun damgası veya imzası

İstisnalar: Transit yolcular veya 6 yaşından küçük çocuklar

Bilgi:

24 Şubat 2020 itibarıyla tüm Güney Kore vatandaşları da aynıkurallar geçerli olmak üzere test yaptırmak zorundadır. (İnsani yardım veyaresmi görevli olarak seyahat eden ve karantina istisna belgesi olanlar)

PCR test ibraz edemeyen Kore vatandaşları devletin tespitedeceği tesislerde 14 gün kalacak olup masraflar yolcu tarafındankarşılanacaktır.

Nepal ve Filipinler' den seyahat eden tüm yolcular Korehükümeti tarafından akredite edilmiş test laboratuvarlarından test getirmekzorunda olup, bu tesisleri ilgili ülkenin web sitesinden kontrol edebilirler.

Karantina Kuralları:

Kore' ye giriş yapan tüm yolcular;

Kore vatandaşları ve oturum kartı olan yabancı ülkevatandaşı yolcular kayıtlı ikametlerinde 14 gün boyunca karantinaya tabidir.

Kore gelişlerinde PCR Test ibraz edemeyen tüm Korevatandaşları 14 gün boyunca karantina tesisinde kalacak olup masrafları yolcutarafından karşılanacaktır.

Kısa süreli vizeye sahip tüm yolcular 14 gün boyuncadevletin belirleyeceği tesiste karantinaya girmek zorundadırlar.

Transfer Kuralları:

Konfirme devam bileti olan tüm yolcular 24 saat içinde devamuçuşuna binmek zorundadır.

Tayland Vatandaşları: Tayland Büyükelçiliğinden veyaKonsolosluğundan düzenlenen yazı ile Tayland' a dönüş yapabilirler.

Moğolistan Vatandaşları: Moğolistan varışlı veya çıkışlıyolcular Transfer yolcu olarak Kore ye gelemez.

Saygılarımızla.

--

Visa: 

All visa-exempt passengers from countries with visaexemption agreements (90 countries in total)

Single- or multiple-entry Korean visas for short-term stay(TYPE C-1 AND C-3) issued on or before April 5, 2020 are no longer valid.

Exemptions: Diplomatic/official passport holders, cabincrew, ABTC/APEC cardholders, long-term visa holders

Entry Regulations: 

Passengers must have a printed medical certificate with anegative PCR test result at most 72 hours before departure from the firstembarkation point. The certificate must be in English or Korean and includefollowings.

Name of passenger, Name of Test, Test Result, Issue date,Date of birth, Date of test, and Stamp of issuing institute (or signature)

Exemptions: Transit passengers, Passengers under the age of6

Note:

All Koreans are also required to have PCR test from February24 (except humanitarian or official duty personnel who hold quarantineexception letter)

In case Korean passenger didn' t bring PCR and arrivedKorea, they have to stay in government quarantine facility at own expense.

Passengers arriving from Nepal or Philippines must have acertificate issued by an approved laboratory and details can be found at theKorean embassy website in those countries.   

Quarantine Requirements: 

All Korean and foreign nationals entering Korea;

Korean nationals and long-term foreign residents withregistered residence in Korea: 14-day self-isolation

In case Korean passenger didn' t bring PCR and arrivedKorea, they have to stay in government quarantine facility at own expense

Short-term foreign residents: 14-day quarantine (ingovernment facility at own expense)

Transfer Regulation:

Holders of confirmed connecting flight ticket and passengerstransferring within 24 hours

Thai Nationals: Document issued by the Thai Embassy(Consulate-General) required upon return to Thailand

Mongolian Nationals: Only eligible to transfer to anothercountry from a country that is not Mongolia

 

Best Regards.

Suudi Arabistan Seyahat Kısıtlamaları Hakkında

03 Şubat 2021

Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Otoritesi tarafından alınan karara istinaden; Türkiye, Arjantin,

Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya, irlanda, italya, Pakistan,

Brezilya, Portekiz, Birleşik Krallık, Güney Afrika, İsveç, İsviçre, Fransa, Lübnan, Mısır, Hindistan, Japonya ülkelerinde son 14 gün içerisinde bulunmuş ve bahsi geçen ülkelerden uçuş yapan yolcularımızın 3 Şubat2021 saat 21:00 itibariyle Suudi Arabistan Krallığı'nın girişleri askıya alınmıştır. Suudi Arabistan Vatandaşları, Diplomatlar, Sağlık çalışanları ve aileleri söz konusu uygulamadan muaf tutulmuştur.

Yukarıda belirtilen ülkelerden gelen veya Krallığa girişlerinden önceki 14 gün içinde belirtilen ülkelerde bulunan Suudi Vatandaşları, diplomatlar, sağlık çalışanları ve aileleri, 14 gün süreyle evlerinde karantina uygulayacaklardır.

1 Ekim 2020 tarihli Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Otoritesi tamimi (4/10478) uyarınca yolcuların Suudi Arabistan'a planladıkları seyahatlerinde kalkıştan en geç 72 saat önce, yetkili bir laboratuvarda yapılmış PCR testinin negatif sonucunu ibraz etmesi zorunluluğu devam etmektedir.

Buna ek olarak, aşağıdaki bağlantı üzerinden Suudi Arabistan'a seyahat edecek yolcularınızın seyahat gereksinimlerini ve gözden geçirilmesi gereken diğer seyahat uyarılarına ulaşabilirsiniz.

https://www.saudia.com/before-flying/travel-information/travel-requirements-by-international-stations

Saygılarımızla,


Alman Havalimanlarında Tıbbi Maske Takma Zorunluluğu

27 Ocak 2021

1 Şubat 2021 tarihinden itibaren tüm yolcularımızın, Almanya’daki havalimanlarında ağız ve burunlarını kapatacak şekilde tıbbi maske (FFP2 tipi, ventilsiz KN95/N95 tipi veya cerrahi maske) takmalarının zorunlu hale geleceğini ve söz konusu tarihten itibaren havalimanı içindeyken yıkanabilir kumaş veya farklı bir materyalden yapılmış maske kullanımına izin verilmeyeceğini bildirmek isteriz. SunExpress uçuşlarında mevcutta bulunan tıbbi maske takma zorunluluğu aynı şekilde devam etmektedir.


Yurt Dışı Uçuşlarda, Ülkeler ile İlgili Seyahat Kısıtlamaları ve Uygulamalar

20 Ekim 2020

Covid-19 tedbirleri kapsamında seyahat edilecek ülke ile ilgili kurallar ve uygulamalar, ülkelere göre farklılık göstermekte olup, uçuşların gerçekleştiriliyor olması, seyahat etmek için yeterli değildir.  Bu nedenle, yurt dışı seyahatinizden önce, gidilecek ülkenin seyahat kuralları ile ilgili güncel bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

Ülkeler ile ilgili seyahat kuralları, sıklıkla değiştiğinden, seyahatinize engel bir durum ve risk teşkil etmemesi açısından;  gideceğiniz ülkedeki kural ve uygulamalar ile ilgili güncel bilgileri, resmi yayın organlarından, ilgili konsolosluklardan veya hava yollarından  kontrol etmenizi önemle  tavsiye ederiz.

Transit veya varış noktasındaki ülkelere göre; seyahat edilecek ülke ile birlikte, aktarmalı uçuşlarda, transit geçilecek ülkeye giriş çıkış kısıtlamaları ile ilgili güncel bilgilere ve uygulamalara, IATA tarafından yayınlanan sayfa https://www.iatatravelcentre.com/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Kısıtlamalar, herhangi bir özel statüsü bulunmayan Türk vatandaşları için geçerlidir. Özel statüdeki (öğrenci, sağlık, diplomatik görev vb. amaçlarla seyahat ediyorsanız) Türk vatandaşları için güncel bilgileri bu sayfa üzerinden kontrol etmenizi öneririz.

Seyahat için zorunlu tutulan form/evrak ve Covid-19 testi (vatandaşlık, oturma izni, çalışma izni, PCR Test, vb...) gibi belgelerin eksik veya hatalı ibraz edilmesi durumunda, yolcular uçuşa kabul edilmemektedir.

Şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olup olmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm,

Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup içinde bulunduğumuz dönem itibari ile ülkeler ile ilgili seyahat uygulamaları sıklıkla değiştiğinden, bilgilerin güncelliği konusunda herhangi bir teyit oluşturmamakta ve uçuş garantisi verilememektedir.

Gideceğiniz ülke ile ilgili seyahat uygulamaları ve kısıtlamaları hakkındaki güncel bilgilere; aktarma ve varış noktasındaki ülkelerin resmi yayın organlarından ve resmi otoritelerden (konsolosluklardan) ulaşmanız gerektiğini önemle hatırlatır, söz konusu kurallar ile ilgili  güncel bilgilerin edinilmesi ve seyahate uygun prosedürlerin yerine getirilmesinin, yolcuların sorumluluğunda olduğunu belirtmek isteriz.

Bahreyn Transit Vize Bilgilendirmesi

28 Ocak 2020

Sayın Yolcularımız,

Bahrain Muharraq Uluslararası Havalimanı aktarması olan tüm dünya ülke vatandaşları, bilet tek yön olmadığı sürece, transit alandan çıkmamak koşulu ile transit geçişte vize gerekmeksizin seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Tek yön bilet sahibi yolcuların Bahreyn Konsolosluğu ile iletişime geçmelerinde fayda bulunmaktadır.

Saygılarımızla

Suudi Arabistan Girişlerinde Turistik Vize Uygulaması Hakkında

08 Ocak 2020

Sayın Yolcularımız,

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesinin bilgilendirmesi doğrultusunda, Suudi Arabistan’a girişlerde kapıda turistik vize verilmesi uygulamasına başlanmıştır.Bu uygulama Suudi Milli Taşıyıcıları ile seyahat eden yolcular için mümkün olacaktır.

Bu kapsamda;

1- Normal pasaport sahibi yolcularımızın, pasaport süresinin Suudi Arabistan`a varış gününden itibaren en az 6 ay geçerli olması,

2-Pasaportunda geçerli ABD, Birleşik Krallık (İngiltere) veya Schengen ülkelerinden birine ait turistik veya iş vizesi olması,

3-Vize alınan ülkeye en az bir sefer seyahat etme ve vize alınan ülkeye giriş damgası ibraz etmesi, gerekmektedir.

-Bütün bu şartları yerine getiren herhangi bir ülke vatandaşına , Suudi Arabistan`a girişte turist vizesi verilebilecektir.

-Girişler Suudi Arabistan`daki herhangi bir uluslararası hava limanından yapılabilecektir.

Saygılarımızla

Türk Vatandaşları İçin Bahreyn Vize Bilgilendirme

07 Ocak 2020
Sayın Yolcularımız,

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere, Türk vatandaşları için yürürlükte olan vizesiz giriş uygulaması sona ermiş olup, Bahreyn'e seyahat edecek olan tüm Türk vatandaşlarının https://www.evisa.gov.bh/ adresinden vize başvurularını online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

▪Transit geçiş gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur.

Saygılarımızla.

Çin Halk Cumhuriyeti Aktarmalı Uçuşlar Hakkında Önemli Uyarı ve Hatırlatma! // Sichuan Airlines //

08 Kasım 2019

Sayın Yolcularımız,

Sichuan Airlines ile gerçekleştireceğiniz Çin Halk Cumhuriyeti aktarmalı farklı ülke biletlemelerinde yolcularınızın Çin vizesi olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz ve yolcularınıza hatırlatınız.

Devam uçuşları Çin Halk Cumhuriyeti dışına gerçekleşecek olan yolcuların mağduriyet yaşamamaları için kesinlikle Çin Halk Cumhuriyeti vizesi sahibi olmaları zorunludur.

Saygılarımızla.

Türkiye - Kaliningrad Arası E-vize Anlaşması

07 Ağustos 2019

Sayın Yolcularımız,

Türkiye Cumhuriyeti ve Kaliningrad arasında varılan anlaşma gereği T.C vatandaşları 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Kaliningrad'a ücretsiz e-vize ile giriş yapabilecektir.

Saygılarımızla

United Hava Yolları - Lityum Pil Kısıtlaması

11 Temmuz 2018


United Hava Yolları 09 Temmuz 2018 tarihi itibariyle, kabin içi ve uçağa verilecek bagajlarda bulunabilecek lityum pilleri, bağlı olduğu cihazlardan ayrılmadığı takdirde uçuşa kabul etmeyecektir.


Bilgilerinize sunarız.