Duyurular

ABD ve İngiltere'ye Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine;

23 Mart 2017

ABD ve İngiltere varışlı uçuşlarda geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların, dizüstü bilgisayarların, tabletlerin kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alınmıştır. 

Kabinde sadece aşağıdaki boyutlardan küçük cep telefonlarına izin verilecektir:

Boy: 16cm x En: 9.3cm x Derinlik: 1.5cm  

Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyaların, uçak altı kargo bölümünde taşınmak üzere, check-in kontuarlarında bagajlarla birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. ABD seyahat yasağı: İran, Irak, Sudan, Somali, Suriye, Yemen ve Libya Vatandaşları Hakkında;

31 Ocak 2017

ABD Başkanı tarafından 27 Ocak 2017’de imzalanan karar neticesinde İran, Irak, Sudan, Somali, Suriye, Yemen ve Libya vatandaşlarının ABD’ye giriş şartlarında değişiklikler yapılmıştır.

Bu ülke vatandaşlarının ABD’ye giriş yapabilmeleri ancak aşağıdaki seyahat belgelerinden birine sahip olmaları durumunda mümkündür:
Green Kart
Diplomatik vize
Nato vizesi
Birleşmiş Milletler’e seyahat için C-2 vizesi
G-1, G-2, G-3 ve G-4 vizesi
Başka bir ülkeye ait geçerli pasaport; bu pasaport üzerinde geçerli ABD vizesi veya ESTA

Etihad, bu karardan etkilenen EY/EY* konukları için aşağıdaki seçenekleri sunmaktadır:

Değişiklik İşlemi

Konuklar 28 Nisan 2017 ve sonrası için 1 kez ücretsiz tarih değişikliği hakkına sahiptir.                                                                                                                                                    
Tarih değişikliği yanlızca bahsi geçen 7 ülkenin vatandaşları için önümüzdeki 90 gün içinde Abu Dabi – ABD arasında seyahat etme şartıyla geçerlidir (biletin kesildiği veya seyahatin başladığı noktanın bir önemi yoktur)

Konukların değişiklik işlemi aynı rezervasyon sınıfında veya aynı kabinde müsait olan en düşük rezervasyon sınıfında yapılmalıdır.  

İptal/Refund                                                                                            
Orijinal bilet kuralları doğrultusunda uygulanır.

Yukarıda bahsi geçen kurallar 29 Ocak 2017 ve öncesinde kesilen; 28 Nisan 2017 ve öncesinde seyahati gerçekleşecek biletlerde geçerlidir.  

Saygılarımızla    

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Geçici Bir Süre Kapatılıyor!

31 Ocak 2017

Değerli Yolcularımız,

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, onarım çalışmaları nedeniyle 1 Mayıs 2017 - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında hava trafiğine kapalı olacaktır.

Saygılarımızla,

Samsung Galaxy Note 7 Yasağı

20 Ekim 2016

Bazı havayolu firmaları Galaxy Note7 cihazlarının uçuş sırasında kabin ve bagaj içerisinde taşınmasını yasaklamıştır.

Samsung Galaxy Note 7 sahibi olan yolcuların, kabin bagajlarında ya da kargo bölümüne verdikleri bagajlarda telefonlarını taşımaları mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle  Samsung, havaalanlarında Note7 servis noktaları oluşturmaktadır. İlk servis noktası İstanbul Atatürk Havaalanı’nın Dış Hatlar terminalinde oluşturulmuştur. Önümüzdeki günlerde buna benzer servis noktaları İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, ve diğer havaalanlarında da oluşturulacaktır. Uçuşunuzdan once Samsung servis noktalarından destek alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 yasağı ile ilgili detaylı bilgiye havayolu çağrı merkezlerinden ulaşabilirsiniz

Irak’a Gidecek Yolcularımıza Vize Uygulanması Hakkında !

29 Ağustos 2016

Bağdat Büyükelçiliğimizce, 31.03.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'den Irak'a vizesiz gelen Türk vatandaşlarına Irak havalimanlarında (Necef, Basra ve Bağdat) vize verilmeyeceği, dolayısıyla Irak dış temsilciliklerinden vize almadan gelen vatandaşlarımızın Türkiye'de uçaklara alınmaması gerektiği, vize almadan gelmeleri halinde ise Irak'a giremeyecekleri bildirilmiştir.

Bu sebeple, havalimanlarında check in kontuarlarına gerekli vizesi olmaksızın başvuran Türk Vatandaşlarının seyahatlerine izin verilmeyecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Duyurusu

29 Ağustos 2016

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan yolcular, vizelerini uzatmak için İran, Kish ve benzeri sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durumun tespit edilmesi durumunda en az  6 ay boyunca, Birleşik Arap Emirliklerine girişleri yasaklanmıştır.

Kısa süreli tek girişli vize ile yolcular, maksimum 30 gün Birleşik Arap Emirliklerinde kalabilirler.

Bu durum pasaportunda İran giriş - çıkış kaşeleri olan yolcuları kapsamamaktadır. Yolcuların İran seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine engel oluşturmamaktadır.

Aeroflot Uçuşları ve Transit Vize Bilgilendirme

29 Ağustos 2016

 Aeroflot – Russian Airlines, Turkiye ucuslari devam etmektedir.    

Transit Geçiş ve Amerika Birleşik Devletleri uçusları:

 
Türk vatandaşları için eğer aktarma 24 saat içerisinde transit bölgenin içerisinde veya terminal değiştirmeden yapılıyor ise Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere transit vizeye gerek duyulmaz. 

Kış Sezonunda SWISS Air' in İstanbul-Zürih uçuşlarında değişiklikler!

29 Ağustos 2016

Swissair, 30 Ekim 2016 - 25 Mart 2017 tarihleri arasında, kış sezonunda İstanbul-Zürih-İstanbul uçuşları dönemsel olarak gerçekleştiremeyeceğini açıklamıştır.