• Uçak Bileti Uçak Bileti
  • OtelOtel
  • Otobüs Otobüs Bileti
    Yeni
  • Araç Kiralama Araç Kiralama
  • TransferTransfer
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz
transfer
x
1 Yolcu

Tarihin Işıltısını Yüzünde Yansıtan Şehir

İran’ın kuzeyinde, Irak sınırına yakın Kirmanşah Eyaleti’nin aynı isimdeki başkenti. Tarihi mekanları, arkeolojik bölgeleri ve farklı mimarisiyle dikkat çeken camileriyle anılan Kirmanşah, Anadolu mutfağına yakın yemek kültürüyle de meraklılarını bekliyor. 

Tarih

Bugün göçebe yaşamın izlerine hala rastlanabilen Kirmanşah, Pers İmparatorluğu’nun İslamiyet öncesi son hanedanlığının ve Sasani Devleti’nin başkentliğini yapmış. Kaya oymaları ve kabartma figürlerinde görkemli tarihin izlerini yansıtan Kirmanşah, günümüzde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra petrol üretimi nedeniyle de bölgenin önemli ekonomik merkezleri arasında yer alıyor. 

Kirmanşah’ta Ne Yenir?

İran mutfağının en bilinen lezzeti olan kırmızı et çeşitleri ve kebaplar, Kirmanşah’ta da oldukça yaygın. Farklı ekmek çeşitleri ve çorbalarının yanı sıra şırdak ve keşkek isimleriyle bilinen yemeklerin büyük bölümüne Anadolu mutfağında da rastlanabiliyor.

Gezin, görün, tanıyın!

İran’ın ihtişamlı tarihini Pers ve Sasani medeniyetlerinin en seçkin örneklerini yansıtan tarihi yapılarını, sanat eserlerini görmek için;
·         Bir araba kiralayın ve şehri adım adım keşfedin. Kirmanşah denince akla ilk gelen muhteşem kaya oymalarını Tak-ı Bostan’da görün.  Sasani hükümdarlarının tasvir edildiği kabartmalar ve oymalar arasında Pers mitolojisinin önemli figürü Behran’ın heykeli de sizi çok etkileyecek.
·         UNESCO Dünya Mirası listesinin nadide parçalarından Pers İmaparatoru Büyük Darius’un savaşlarını ve kahramanlarını anlatan Behistun Yazıtları da mutlaka görmeniz gereken eserlerden. Eser üç ayrı dilde mükemmel biçimde kayalara oyulmuş.
·         Kirmanşah’ın coğrafi yapısını ve iklimini etkileyen Zağros Dağları, bölgenin görülmesi gereken doğal zenginlikleri arasında ilk sırada.
·         Nilüfer çiçeklerinin güzelliklerini göz alabildiğine sergilediği Nilüfer Serabı’nda muhteşem fotoğraflar çekebilir, bol bol balık tutabilirsiniz. 

Kirmanşah’a Nasıl Gidilir?

Kirmanşah’ın destansı tarihini keşfetmek ve lezzetlerini tatmak için şehre giden en avantajlı yol, Ucuzabilet.com’dan geçiyor. O halde en ucuz Kirmanşah uçak biletlerini aynı ekran üzerinden karşılaştırmalı olarak listelemek için Ucuzabilet.com’u ziyaret etmeniz yeterli. Yapacağınız bilet sorgulama işlemi sırasında promosyonlu Kirmanşah biletlerine ulaşmak için gereken tek şey, tarihlerinizi belirlemek. 

Kirmanşah Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ucuzabilet, Kirmanşah uçuşları için en ucuz uçak biletini nasıl buluyor?+

Ucuzabilet.com kuruluş amacı doğrultusunda, tüm havayolu firmalarından fiyatları anlık olarak sorgulayıp, siz değerli müşterilerimize en ucuz olanı sunmaktadır.

Kirmanşah uçak bileti ne zaman ucuzlar?+

Kirmanşah Uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.