Adiyaman Province Otelleri

için toplam 17 tesis bulduk!

Adıyaman

Adıyaman

Tarihi MÖ 40.000 yıllarına kadar uzanan Adıyaman, Mezopotamya topraklarının en eski yerleşim yerlerinin başında geliyor. Mağaralar, heykeller, anıtlar ve antik kentlerin arasında yüzlerce medeniyetin izine Adıyaman gezinizde rastlayabilirsiniz. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehirde tarih ve doğanın tüm güzelliklerini bir arada yaşayabilirsiniz.

Adıyaman seyahatinizde ilk olarak gidilecek yerlerin başında Nemrut Dağı geliyor. Dünyaca ünlü tarihi heykellerin atmosferini özellikle güneşin doğuşuyla birlikte yaşamak iyi fikir öyle değil mi? Bir Roma şehrinin içerisinde gezmek istiyorsanız, Perre Antik Kenti’ne gidebilir ve Kommagene Krallığı’nın bir diğer başkenti Arsemia Ören Yeri’ni keşfedebilirsiniz. Şehirde Haydaran Mezarları, Cendere Köprüsü ve Besni Harabeleri gezilebilecek diğer tarihi rotalar arasında bulunuyor.

Adıyaman’ın muhteşem güzellikteki doğası, binlerce yıllık tarihle mükemmel bir uyum gösteriyor. Bunun en çarpıcı örneklerinden biri olan Gümüşkaya Mağaraları; Göksu Nehri’nin sunduğu doğal manzaralarla birlikte harika bir gezi deneyimi vadediyor. Adıyaman doğal güzelliklerinin sıra dışı örneklerinden biri olan Yüzen Adalar ve içinde binlerce kuş türünün yaşadığı doğal sit alanı olan Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı doğa ile iç içe olmak isteyenlerin başlıca rotaları arasında yer alıyor.

Adıyaman’da tarihi ve doğal güzelliklerin sayısının fazlalığı konaklama ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Konaklamanızı Güvenli Turizm Sertifikalı, Hayvan Dostu ve Şehir Oteli konsepti sunan otellerde planlayabilirsiniz. Otellerde; Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon gibi konaklama tiplerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Hemen gezinizi planlayabilir ve Adıyaman Otelleri’nde yerinizi ayırtabilirsiniz!

Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güney Doğu Anadolu’nun en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Adıyaman’a, hava yolu ve kara yoluyla ulaşım sağlanabiliyor.

Hava Yolu ile Ulaşım

Şehir merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan kalkan otobüs seferleri ile Kahta Otogarı’na ve şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz havalimanından taksiye binebilir ya da özel araç kiralayabilirsiniz.

Kara Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin üç büyük şehrinden ve çevre illerden Adıyaman’a kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirlerarası otobüsle geleceklerin Adıyaman Otogarı’nda inmesi gerekiyor. Otogardan kalkan şehir içi servislerle ilin birçok noktasına gidebilirsiniz.

  • İstanbul - Adıyaman: 1189 km ve yaklaşık 13 saat 39 dakika
  • Ankara - Adıyaman: 738 km ve yaklaşık 8 saat 35 dakika
  • İzmir - Adıyaman: 1277 km ve yaklaşık 14 saat 39 dakika