Afyonkarahisar Otelleri

için toplam 14 tesis bulduk!

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar

Anadolu şehirlerini birbirine bağlayan bir kavşak konumundaki Afyonkarahisar; köklü tarihi ve termal kaplıcalarıyla büyük üne sahip. Şehirlerarası yolculuklarda, dinlenme tesislerinde yüzlerce insanı ağırlayan Afyon’da tatil de oldukça keyifli. Afyon’da görülecek o kadar çok yer var ki şehri rahatça gezmek için en az 2 gün ayırmak gerekiyor. Bu görkemli şehrin tarihini ve doğasını keşfetmenin yanı sıra termal sularıyla dinlenip yenilenmek için Afyon Otelleri sizi bekliyor. 

Afyon’da gezilecek yerler listesi hazırlıyorsanız; Afyonkarahisar Kalesi şehrin tarihi yerlerini keşfetmeye başlamak için iyi bir seçim olur. Adına türküler yakılan kalede dört büyük sarnıç ile tarih öncesinden kalma ibadet yerleri var.

Afyon müzelerini görmek isterseniz; şehir merkezindeki Arkeoloji Müzesi ve Zafer Anıtı ile Zafer Müzesi de sizi bekliyor. Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü, Fevzi Çakmak Paşa gibi silah arkadaşlarının Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni planlandığı bu tarihi mekan, Afyon’da ziyaret edilecek önemli noktalardan biri. Kocatepe’de yer alan Büyük Taarruz Şehitliği’ni de ziyaret ederek Kurtuluş savaşı destanına tanık olabilirsiniz.

Şehrin tarihini daha yakından keşfetmek için Ulu Cami’yi, Döğer Kervansarayı’nı ve İmaret Camii’ni ve İshaklı (Sahipata) Kervansarayı’nı gezebilir; Mevlevi kültürünü daha yakından tanımak isterseniz Sultan Divani Mevlevihane Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Doğal güzellikleri de görülmeye değer olan Afyon’da Kurtini Mağarası, Buzluk Mağarası da doğa tutkunlarının ilgisini çekecek yerlerin başında geliyor. 

Afyon’da özellikle kış tatillerinin vazgeçilmezi olan Afyon termal otelleri ise farklı bütçe ve zevklere hitap eden çok sayıda seçenek sunuyor. Afyon şehir merkezi otelleri, termal sudan yararlanmak isteyenlerin yanı sıra kongre ve seminer gibi organizasyonlara uygun iş otelleri ile de öne çıkıyor. 

Birbirinden şık ve konforlu Afyon Termal Otelleri’ne alternatif olarak daha uygun fiyatlarla kalabileceğiniz Afyon apart otelleri ve Afyon pansiyonları da sizi bekliyor. Afyon’un ünlü Sandıklı Kaplıcaları’ndan yararlanmak içinse Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon veya Tam Pansiyon hizmet veren Sandıklı termal otellerini de inceleyebilirsiniz.

Afyon’a Nasıl Gidilir?

Bedenen dinlenmek ve yılın yorgunluğunu geride bırakmak için bir Afyon tatili planlıyorsanız; Afyon’a ulaşım kara ve hava yoluyla ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Afyon’a Hava Yolu ile Ulaşım

Afyonda havalimanı bulunmadığı için şehre uçakla ulaşmak isterseniz Kütahya Zafer Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Bu yüzden Afyon uçak bileti için yapacağınız aramaları Kütahya uçak bileti şeklinde yaparak uçak biletinizi daha kolay ve hızlı biçimde bulabilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı ile Afyon şehir merkezi arası yaklaşık 60 km. Havalimanından Afyon’a Havaş servisleri, taksi veya araç kiralama seçenekleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri Kütahya’dan Afyon’a tek yönlü ulaşım sağlıyor. 

Afyon’a Demir Yolu ile Ulaşım

Afyon, dört ayrı demiryolu hattının birleştiği noktada bulunmasıyla da trenle ulaşıma elverişli bir konuma sahip. Afyon’da bulunan Ali Çetinkaya Garı’na Eskişehir, İzmir, Konya ve Denizli’den kalkan seferler ile ulaşılabiliyor. Konya Mavi ve Pamukkale Ekspresi seferleri ile Afyon’a hızlı ve kolay ulaşım mümkün.

Afyon’a Kara Yolu ile Ulaşım

Eskişehir, Kütahya, Burdur, Uşak, Denizli, Isparta ve Konya şehirlerinin ortasında kalan Afyon aynı zamanda bu şehirlerden gelen kara yollarının kesiştiği bir kavşak görevini üstleniyor. Bu nedenle Afyon’da şehirlerarası otobüsler için de birçok mola yeri ve dinlenme tesisi bulunuyor. Türkiye’nin neredeyse her yerinden otobüs seferleri ile Afyon’a ulaşmak oldukça kolay. 

İstanbul’dan Afyon’a özel aracınız ile seyahat edecekseniz; Gebze, Orhangazi, İzmir otoyolunu takip ederek Bursa Osmangazi çıkışından çıkabilir. Ardından Bursa Çevre Yolu üzerinden İnegöl, Eskişehir, Ankara yönünde ilerleyerek Bursa-Eskişehir Yolu’na ulaşabilirsiniz. Ardından Kütahya tabelalarını takip ederek Kütahya Tavşanlı’ya ulaştıktan sonra Afyon’a gelerek yolculuğu tamamlayabilirsiniz. 

Özel aracınızla Afyon’a seyahat edecekseniz;

  • İstanbul – Afyon arası 425 km, ortalama 4 saat 50 dakika,
  • Ankara – Afyon arası 260 km, ortalama 3 saat,
  • İzmir – Afyon arası 330 km, ortalama 4 saat sürüyor.