Moğla Taşhan Boutique Hotel

Muğla Şehir Merkezi / Muğla / Muğla  Haritada Göster

Genel Bilgiler

Genel Tanıtım

Meşhur Çakıcı Mehmet Efe tarafından, Cumhurİyetin İlk yıllarında İnşaa edİlen bİnamız, o zamanlar da depo olarak tanımlanıyordu.Fakat İlerleyen zamanlarda tütün İşlemede ve İşçİlerİnİn konakladığı mekan olarak kullanılmıştır. Bİna 1971 yılında Emgİnoğlu aİlesi tarafından satın alınarak arazİsİ, hayvan yetİştİrİcİlİĞİ ve yİne tütün İşleme alanında kullanmıştır. Fakat gelİşen zamanda tütün ekonomİk cazİbesİnİ yİtİrİnce yenİden depo olarak kullanıma bırakılmıştı. O zamanlardayaşanan yangın, aİle fertlerİnİ yenİ oluşumlara ve renovasyon fİkİrlerİnİn gelİştİrmesİnde rol oynamiştır. 2013 yılında temelleri atılmasına katkı koyan 4. kuşak aİle fertlerinden Mİmar Gülçİn Emgİnoğlu tarafından eski yapısına sadık kalarak restore edilip, Butİk (Konaklama, Restaurant, Şarap ve Yöresel ürünler) konseptİnde hİzmete başlamıştır.Oda ve Sosyal alanları tamamen doğal malzemelerden (taş, ahşap ve kİl bİrleşİmİnden) yapılandırılmış olup, tasarımı tarİhİ dokuyu bozmadan eskİ ve yenİ yapıları bİrbİrİyle harmanlayarak, günümüz mİmarİsİyle dİzayn edİlmiştİr
Daha Fazla Göster

Tesisin Giriş Çıkış Saatleri

Giriş saati 14:00 Çıkış saati 11:00

Neden Bu Otel?

Karabağlar Yaylası’nda misafirlerini ağırlayan Moğla Taşhan Butik Otel; taş, kil ve ahşabı buluşturan mimarisi, otantik atmosferi, yemyeşil bahçesindeki açık havuzu ve natürel konsepti ile huzurlu bir tatil atmosferi sunuyor.
Daha Fazla Göster

Genel Uyarılar

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; tesis, tanılı - temaslı veya kendisinden talep edilen bilgileri vermeyen müşterileri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Daha Fazla Göster