PNR Sorgulama

Kısaca PNR olarak ifade edilen Passenger Name Record, yolcu isim kaydı anlamına geliyor. Rezervasyon numarası olarak da bilinen PNR kodu, ön rezervasyon yaptırılan veya satın alınan uçak bileti sonrasında uçuş bilgilerinin takip edilebilmesi için verilir ve uçuş ile ilgili işlemleri kolayca gerçekleştirmenizi sağlar. Uçak bileti sorgulamanızı tamamlayıp satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde PNR kodunuz mesaj ya da e-posta yoluyla size iletilir.

PNR sorgulama yolu ile uçak bileti görüntülenebilir ve kolayca bilet bilgileri kontrol edilebilir. PNR numarasından bilet sorgulama yaparken ilgili ekrana ad veya soyadı bilginizi girerek hızlıca tüm uçuş bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Uçuş bilgilerini içeren PNR numarası, havalimanındaki bilet işlemleri sırasında size kolaylık sağlar. Unutmayın, havaalanına giriş yaparken görevlilere PNR bilgilerinizi içeren kare kodu ya da uçuşunuz için düzenlenmiş dokümanı göstermeniz gerekir. Seyahat gününden önce PNR kodunu kullanarak online check-in işlemi yapmak da işinizi kolaylaştıracak önemli detaylardan biri. Online check-in işlemi yaptığınızda size mesaj ya da e-posta kanalıyla iletilecek olan kare kod bilgisini boarding işlemi sırasında görevliye göstererek uçağınızın kalkacağı kapıya gidebilir ve işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Eğer online check-in yapmadıysanız havalimanındaki kiosk ekranlarına bilgilerinizi girerek uçağa binmek için ihtiyacınız olan dokümanları alabilir ya da check-in işleminizi yapan görevli ile PNR numaranızı paylaşarak sorunsuz olarak uçağınızın biniş kapısına yönelebilirsiniz.


İyi uçuşlar dileriz.
ARA