• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Hes Kodu Uygulaması ile İlgili Ucuzabilet Mobil Uygulamasının Güncellenmesi!

Hes Kodu Uygulaması ile İlgili Ucuzabilet Mobil Uygulamasının Güncellenmesi!

HES Kodu ile bilet satın alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için Ucuzabilet uygulamanızın güncel versiyonunu ( 3.0.9 versiyonu) yüklemeniz gerekmektedir. Ucuzabilet uygulamasını Apple Store ve Google Play üzerinden güncelleyebilirsiniz. Uygulamayı güncellemek için tıklayınız. 

HES Kodu, güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında, zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

* Seyahat öncesinde, kişiye özel üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir. 

* HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır. HES kodu ile birlikte  yolcu kimlik numarası (TCKN), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi gibi alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

* Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden, bilet satın alımı sırasında, yolcu bilgileri sayfasında bulunan, HES Kodu girişi ile ilgili alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girmeniz gerekmektedir.

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kurallara göre; seyahat edecek yolcuların uçuşlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için HES Kodu ile kontroller sağlanacak ve uçuşa 24 saat kala tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacaktır.

HES Kodu Nasıl Alınır?

1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir.

"HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

HES uygulamasını AppStore’dan indirmek için tıklayın.

HES uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın.

2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz. Örnek; HES 12345678901 1234 17

Uçuş gününüze kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden önce HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

3-  e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

Hes kodu hakkında öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için tıklayın!Kalan Süre:
Gün Sa Dk Sn
00 00 00 00

Diğer Kampanyalar