Kültür, sanat ve edebiyatın izinde

Birleşik Krallık’ın en yoğun nüfuslu kentlerinden olan Birmingham, West Midlands’de yer alan bir kanal şehri. Sahip olduğu kanalların sayısı ve güzelliğiyle Venedik’e rakip olan Birmingham, dünyaca ünlü birçok müzisyenin yetiştiği bereketli bir şehir.

Tarih

İngiltere’nin merkezinde yer alan Birmingham konumu sayesinde Orta Çağ boyunca önemli pazarların kurulduğu bir ticaret şehri olageldi. 18. yüzyılda Sanayi Devrimi’nin bu bölgede gerçekleşmesiyle altın çağını yaşayan şehir, modern sanayinin temellerinin atıldığı yer haline geldi. Günümüzde de ekonomideki üstün performansını koruyan şehir, Birleşik Krallık’ın Londra’dan sonra sosyal, ekonomik ve politik başkenti sayılabilecek konumunu muhafaza ediyor.

Kanalların ve teknolojinin buluşma noktası!

Londra’dan sonra İngiltere’nin her anlamda lokomotifliğini üstlenen Birmingham, sanayinin doğduğu ve geliştiği kent olma unvanına layık biçimde pek çok teknoloji merkezini bulabileceğiniz bir kent. Kanallarda bot turu yaptıktan sonra:

Nasıl gidilir?

Birmingham, kanallar üzerinde doğal güzelliğini ve eşsiz mimarisinin sergileyerek her yıl binlerce turisti kendine çekiyor.  Birmingham’a uçmak için en ucuz bileti bulmak istiyorsanız, Ucuzabilet.com üzerinden Türk Hava Yolları, Lufthansa ya da KLM gibi pek çok farklı hava yolundan, size uygun fiyat ve tarihe göre ayrı hava yollarından Etstur güvencesiyle online olarak güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Tam bir ilham perisi

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yazarı ve dilbilimci J.R.R. Tolkien’in hayatının önemli bölümünü Birmingham’da geçirdi. Tolkien’in kitaplarının kentte tanıştığı pek çok insandan ve Barok mimarili kulelerden izler taşıdığı düşünülüyor. Birmingham, İngiliz edebiyatı denince akla gelen ilk isim Shakspeare’in doğum yeri Stratford-upon-Avon kasabasına da oldukça yakın bir mesafede.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En ucuz Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham uçak bileti hangi gün? +

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham arası uçmak için en ucuz gün Pazar günü.Uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayın.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham için hangi hava yolu firması en ucuz uçak biletini sunuyor? +

Pegasus, Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham için en ucuz uçak biletini sunan firma. tıklayın.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham rotasında uçan havayolları hangileri? +

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AJet. Uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için tıklayın.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham arası uçakla kaç saat sürüyor? +

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham arası uçakla dakika sürüyor.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham rotasında uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım? +

Karlsruhe/Baden Baden şehrinden Birmingham şehrine uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksınız: Karlsruhe/Baden Baden Havalimanı.Bu havalimanına ineceksiniz: Birmingham Havalimanı.

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır? +

Karlsruhe/Baden Baden - Birmingham arasında uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.