Agva Otelleri

için toplam 63 tesis bulduk!

Ağva

Ağva

Ağva; Göksu ve Yeşilçay nehirlerini Karadeniz ile buluşturan konumu, yemyeşil doğası ve MÖ 7. yüzyıla uzanan tarihi değerleriyle günübirlik veya hafta sonu için gidilecek destinasyonların başında geliyor. Doğayla baş başa kalabileceğiniz huzurlu ve sakin bir tatil için Ağva’yı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında sık sık adını duyabileceğiniz Ağva, kısa süreli konaklamalar ya da leziz bir sabah kahvaltısı rotası olarak da ziyaret edilebiliyor.

Hititler, Osmanlılar, Frigler ve Romalılar gibi önemli medeniyetlerin geçiş yeri olan belde, yemyeşil manzarası, tertemiz havası ve huzur dolu atmosferiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Şehir yorgunlarının kaçış noktası olan Ağva’da konaklama alternatifleri de bir hayli fazla… Birbirinden şirin Ağva Otelleri arasından zevkinize ve bütçenize en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. Doğayla baş başa kalmak isterseniz, Göksu Nehri ve Yeşilçay Nehri kıyısında yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Samimi bir atmosfer ve ev sıcaklığında ağırlanmak için Ağva butik otellerine göz atabilir, doğanın içinde sakinlikle baş başa kalmak için ise Ağva otelleri bungalov tipi konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Biraz daha ekonomik bir konaklama alternatifi arıyorsanız Ağva pansiyonları hizmetinizde…

Ağva’da ne yapılır diye soranlar için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerleri sıralamak isteriz. Ağva tarihine yakından şahitlik etmek için ilk olarak Hacıllı Köyü’nde bulunan ve Bizans Dönemi’nden kalan kale kalıntısını ziyaret edebilirsiniz. Gürlek Mağarası, 11 Göller Vadisi ve Ballıkayalar da ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. 1856’da tamamlanan Şile Deniz Feneri, Şile Limanı’nda bulunan Ocaklı Kale (Şile Kalesi), Batı Karadeniz’in en eski yerleşim yerleri arasında bulunan Kalemköy, Ağva’da tarihe yolculuk yapmanızı sağlayacak noktalardan…

Ağva’nın doğal güzellikleriyle huzur bulmak, tarihin tozlu sayfalarını aralamak, dinlendirici ve keyifli bir tatilin tadını çıkarmak için seyahat planınızı şimdiden yapmalısınız.

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’a yakın tatil beldelerinden Ağva’ya doğru tatil planınızı yaptıysanız, nasıl gidileceğinden bahsedebiliriz.

Ağva’ya Hava Yolu ile Ulaşım

İstanbul dışından Ağva’ya gelmek isteyenlerin ise öncelikle İstanbul’a varması gerekiyor. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda İstanbul Havalimanı, Anadolu Yakasında ise Sabiha Gökçen Havalimanı bulunuyor. Dilerseniz, Anadolu Yakası’nda bulunan ve Ağva’ya 70 km mesafede yer alan Sabiha Gökçen Havaalanı’nı tercih edebilirsiniz. 

Havalimanına iniş yaptıktan sonra araç kiralama, transfer aracı ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ağva’ya toplu taşıma ile gitmek isterseniz önce MR60 numaralı otobüs ile Marmaray’a ulaşmanız, Marmaray’ı kullanarak Üsküdar’a gidip 139A otobüsüne binmeniz gerekiyor. 

Ağva’ya Kara Yolu ile Ulaşım

Ağva, İstanbul’a bağlı bir ilçe olan Şile’de yer alıyor. Ağva’ya kara yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, Ümraniye-Şile yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki otogarlardan hareket eden Şile-Ağva otobüslerini kullanarak bu şirin beldeye varabilirsiniz.

  • İstanbul Ağva arası mesafe araçla 90 km olup, yaklaşık 1 saat 30 dakika,
  • Bursa Ağva arası mesafe araçla 170 km olup, yaklaşık 2 saat 35 dakika,
  • Ankara Ağva arası mesafe araçla 400 km olup, yaklaşık 4 saat 25 dakika,
  • İzmir Ağva arası mesafe araçla 500 km olup, yaklaşık 6 saat 5 dakika sürüyor.

İstanbul’dan hareket eden Ağva otobüslerine binmek için Üsküdar’a gitmeniz gerekiyor. Üsküdar’dan kalkan 139A numaralı Üsküdar-Ağva otobüsü ile doğrudan Ağva’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs yolculuğu yaklaşık olarak 3,5 saat sürüyor.