Amasya Province Otelleri

için toplam 35 tesis bulduk!

Amasya

Amasya

Osmanlı Dönemi’ndeki önemi nedeniyle Şehzadeler Şehri olarak da anılan Amasya, Anadolu’da kurulan ilk medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Orta Karadeniz sınırları içinde bulunan Amasya’nın doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile buluşmak isterseniz şehri ziyaret edebilirsiniz. 

Tokat, Yozgat, Çorum ve Samsun illeri ile çevrili olan Amasya’da gezilecek yerleri keşfederken sık sık Selçuklu ve Osmanlı izlerine rastlamak mümkün. Yeşilırmak’ın yanı başında duran şehrin tarihi simgelerinden Amasya Kalesi, Harşena Dağı’nın üzerindeki konumu ile şehri tepeden izleme şansı sunuyor. Şehre 3 km uzaklıktaki Aynalı Mağara, Pontus Krallığı’ndan kalmış olan Kral Kaya Mezarları, çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve güzel manzaralar sunan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, doğayla iç içe olmak isteyenleri mutlu edecek Borabay Gölü ve Tabiat Parkı, Hatuniye Camii’nin yanı başındaki meşhur Yalıboyu Evleri’nden Hazeranlar Konağı, Burmalı Camii ve Gökmedrese Camii, estetik mimarisi ile şehrin simgelerinden biri haline gelen Beyazıt Külliyesi ve Camii şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. 

Amasya seyahatiniz sırasında, otantik bir deneyim için Yalıboyu Evleri olarak bilinen tarihi konaklardan birinde konaklayabilirsiniz. Amasya otelleri arasında konak oteller dışında butik oteller de hizmet veriyor. Amasya şehir merkezinde çok sayıda otel yer alıyor. Dilerseniz Merzifon otelleri de sizi ağılamaya hazır. Sadece Oda, Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon konaklama konseptleri ile hizmet veren Amasya otelleri arasından size en uygun olanı seçerek seyahatinizi konforlu hale getirebilirsiniz. 

Amasya’da geçirdiğiniz günlerde yapılacaklar listenize, Anadolu'nun ilk cerrahlarından biri olarak bilinen Sabuncuoğlu Şerefeddin'in tedavi amaçlı geliştirdiği müzik aletlerini ve dönemin cerrahi aletlerinin sergilendiği Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi’ni gezmeyi ekleyebilirsiniz. Şehre dair daha çok şey öğrenmek isteyenler Hazeranlar Konağı Etnografya Müzesi'ni ve Şehzadeler Müzesi'ni de ziyaret edebilir.

Amasya’ya Nasıl Gidilir?

İster iş ister tatil için Amasya’ya gelmiş olun, önce konforla kalacağınız yere karar vermelisiniz. Amasya otelleri arasından seçiminizi yaptıysanız sıra geldi ulaşımınızı planlamaya!

Amasya’ya Hava Yolu ile Ulaşım

Hızlı ve pratik bir şekilde yolculuğunuzu tamamlamak istiyorsanız, Amasya’ya hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için farklı hava yollarının uçak seferlerini inceleyerek size en uygun Amasya uçak biletini kolayca bulabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden direkt ya da aktarmalı uçuşlar ile Amasya Merzifon Havalimanı’na geldikten sonra, farklı ulaşım alternatifleri ile kalacağınız yere gidebilirsiniz.

Merzifon ilçesinde bulunan Amasya Merzifon Havalimanı, yalnızca iç hat uçuşlarına açık. Merzifon’un merkezine 6,7 km mesafede yer alan havalimanı, Amasya’nın merkezine 42 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için yolcu servis otobüslerini veya taksileri tercih edebilir ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Amasya’ya hava yolu ile ulaşım sağlayacaksanız tüm uçuşları incelemek için Amasya Uçak Bileti sayfamıza göz atabilirsiniz.

Amasya’ya Kara Yolu ile Ulaşım

Kara yolu ile ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız, Amasya’ya otobüs ile gitmeniz mümkün. Pek çok şehirden Amasya’ya otobüs seferleri bulunuyor. Amasya otobüs biletinizi alıp otogara ulaştıktan sonra dilediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Amasya otogarı şehrin merkezi bir noktasında bulunuyor. Şehirde gitmek istediğiniz yere ulaşabilmek için otobüs, dolmuş ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz Amasya’ya ulaşım için kendi aracınızla yola çıkabilirsiniz. Yolculuğunuzu ve mola duraklarınızı önceden planlamak için navigasyon uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Kendi aracınızla Amasya’ya gittiğinizde, şehrin pek çok yerini rahatlıkla gezebilecek olmak da oldukça avantajlı.

  • Ankara-Amasya: 343 km ve yaklaşık 4 saat.
  • İstanbul-Amasya: 677 km ve yaklaşık 7 saat 19 dakika.
  • İzmir-Amasya: 925 km ve yaklaşık 10 saat 25 dakika.