Diyarbakir Province Otelleri

için toplam 24 tesis bulduk!

Diyarbakır

Diyarbakır

Diyarbakır, Mezopotamya ve Anadolu arasındaki geçiş bölgelerinden biri olmasında dolayı tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir… Doğu Anadolu Bölgesi’nin etrafı dağlarla çevrili bu yüksek rakımlı şehrini; bahar aylarında ziyaret etmeyi tercih ederseniz eğer, karların erimesiyle ortaya çıkan muhteşem doğasını görebilirsiniz. 

Doğal güzelliklerle dolu bir gezi planına Diyarbakır’ı rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Günlerce sürebilecek bir tabiat şölenine sizi davet eden Diyarbakır’da; hem trekking hem de dağ tırmanışı gibi aktiviteleri yapma fırsatı sunan Şehzade Şelalesi, doğal güzelliklerle dolu Dicle Nehri, 900 metre uzunluğa sahip Birkleyn Mağaraları görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Doğal güzelliklerin bunlarla sınırlı kalmadığı şehirde; Hevsel Bahçeleri’ni, Gelincik Dağı’nı ve Belkıs Kaplıcaları’nı ziyaret edebilirsiniz.

Bulunduğu coğrafyanın her zaman en önde gelen şehirlerinden biri olan Diyarbakır, tarihin izlerini kolaylıkla keşfetme şansı sunuyor. Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun ikinci suru olan Diyarbakır Surları şehirde ilk göze çarpan eserlerden… Diyarbakır gezinizde çok farklı bir kültür ve tarihi keşfetmek için cami, kilise ve hanları, Sipahiler Çarşısı’nı, Asur Kalesi’ni ve Diyarbakır Müzesi gibi turistlik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır’ın muhteşem atmosferinin tadını çıkarabilmeniz için otel, apart otel ve yeşil anahtar oteli gibi seçenekleri mevcut. Bu tesislerde Sadece Oda ve Oda Kahvaltı gibi konseptlerle konaklayabilirsiniz. 

Diyarbakır’da zengin bir tarihi ve zengin doğayı keşfetmek isterseniz, Diyarbakır Otelleri’nde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır’a; hava yoluyla, şehirlerarası otobüslerle ve özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Hava Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin 3 büyük şehri; İstanbul, Ankara ve İzmir’den direkt uçuşları kullanarak Diyarbakır Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra şehir merkezine veya daha başka bölgelere gitmek isterseniz, taksi veya saat başı kalkan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Havalimanı, Diyarbakır şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor.

Fırsat dolu uçuşları yakalamak için Diyarbakır Uçak Bileti sayfamıza hemen göz atabilirsiniz.

Kara Yolu ile Ulaşım

Doğunun bu kadim şehrine ister özel aracınızla ister şehirlerarası otobüslerle ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelirseniz eğer şehrin batısında bulunan Şanlıurfa-Van Kara Yolu’nu kullanabilirsiniz. Otobüsle gelmek isterseniz, Diyarbakır’a giden şehirlerarası otobüs firmalarından biri tercih ederek, ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır Otogarı (DİŞTİ), şehir merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunuyor. 

  • İstanbul-Diyarbakır: 1331 km ve yaklaşık 15 saat 25 dakika,
  • Ankara-Diyarbakır: 880 km ve yaklaşık 10 saat 20 dakika,
  • İzmir-Diyarbakır: 1419 km ve yaklaşık 16 saat 43 dakika sürüyor.