Kars Province Otelleri

için toplam 32 tesis bulduk!

Kars

Kars

Türkiye’nin rakımı en yüksek illerinden biri olan Kars’ta, doğunun kültürel zenginliğini kolayca keşfedebilirsiniz. Doğunun turizmde markalaşan bu şehri; karla kaplı doğasında kış tatili için harika fırsatlar sunarken, ilkbaharda karların erimesiyle ortaya çıkan kardelen ve düğün çiçekleriyle mükemmel bir gezi rotasına dönüşüyor. 

İpek Yolu’nun önemli güzergahlarından biri olan Kars’ın tarihi, binlerce yıl öncesine kadar dayanıyor. O tarihlerden günümüze kadar gelmiş en önemli eserlerden biri olan Ani Harabeleri, Kars’ta gezilecek yerlerin başında yer alıyor. Kars’ta tarih yolculuğu bununla da sınırlı kalmıyor. Kars Kalesi, İnkaya Micingirt Kalesi, Tigran Honents Kilisesi, Yusuf Paşa Camii ve Kars Selçuklu Sarayı gibi tarihi yapıları da keşfedebilirsiniz.

Yılın neredeyse 3 ayını kar altında geçiren bu şehirde, doğanın her renkten görüntüsüne şahit olmak mümkün. Özellikle bembeyaz manzaralarla ünlenen şehrin Sarıkamış ilçesinde, dünyaca ünlü kristal kar tanelerini görebilir ve kış sporu için sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Kışın bir diğer güzelliklerinden biri olan donmuş Çıldır Göl’ü ve onun muhteşem manzarası da sizi bekliyor. 

Beyazın yerini yavaş yavaş ilkbahar renkleri almaya başladığı zaman Kars’ın uzunca zaman karlar altında saklanan diğer doğal güzelliklerini de görebilirsiniz. Bunların başında 182 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti geliyor. Her köşesinde endemik bahar çiçeklerini görebileceğiniz şehirde; Susuz Şelalesi, Asboğa Gölü, Kurbanağa Mağarası ve yaylaları sizi harika bir bahar gezisine davet ediyor.

Kayak Otelleri ve Şehir Otelleri temalarının çoğunlukta bulunduğu Kars’ta; tatil köyü ve apart otel tipleri de bulabilirsiniz. Oda Kahvaltı, Tam Pansiyon Plus, Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon, Alkolsüz Yarım Pansiyon Plus ve Sadece Oda gibi konaklama seçeneklerini de yine bu şehirde bulabilirsiniz.

Kars’ın muhteşem doğanı keşfetmek istiyorsanız, hemen planınızı yapın ve Kars Otelleri’nde yerinizi ayırtın!

Kars’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin bir ucunda bulunan Kars’a birçok ulaşım imkanı bulunuyor. Zamandan tasarruf etmek isteyenlerin önceliği ise hava yolu ulaşımı oluyor.

Hava Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin üç büyük şehri İstanbul, Ankara ve İzmir’den, Kars’a direkt uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı şehir merkezine 7 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından kalkan otobüs veya taksileri kullanarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük terminal binasına sahip bu havalimanından, Ardahan ve Artvin şehirlerine gidebilirsiniz.

Kars Uçak Bileti sayfamızdan seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Kara Yolu ile Ulaşım

İstanbul, Ankara ve İzmir’den kalkan şehirlerarası otobüslerle Kars’ gidebilirsiniz. Kars Otobüs Terminali şehir merkezinde bulunuyor. Buradan kalkan araçlarla Kars’ın birçok noktasına gidebilirsiniz. 

  • İstanbul - Kars: 1431 km ve yaklaşık 15 saat 58 dakika
  • Ankara - Kars: 1078 km ve yaklaşık 12 saat 59 dakika
  • İzmir - Kars: 1671 km ve yaklaşık 19 saat 52 dakika