Konya Otelleri

için toplam 41 tesis bulduk!

Konya

Konya

Yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük ili olan Konya, tarihi ve kültürel değerleriyle de Anadolu’nun en büyük şehirlerinden bir tanesi… Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorluklarına ait eserleri bir arada keşfetme fırsatı sunan Konya’nın, sahip olduğu tüm bu güzellikleri görmek için seyahatinizi detaylı bir şekilde planlamakta fayda var.

Anadolu açısından oldukça önemli bir yerde bulunan Konya’nın tarihi, büyük imparatorluklardan çok daha öncesine dayanıyor. Bunun en çarpıcı örneklerinden biri de dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve tarihi Neolitik çağa kadar dayanan Çatalhöyük2012 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdıran ve tarihin beşik noktalarından biri olan Çatalhöyük, Konya’da ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Konya ovasının tarihi bununla da sınırlı kalmıyor. Roma ve Bizans döneminden kalma kiliseleri, Selçuklu İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemde inşa edilen Karatay Medresesi ve Osmanlı döneminde yapılan Sultan Selim Camii Konya’da ziyaret edebileceğiniz önemli tarihi eserler arasında bulunuyor.

Hoşgörü ve sevgi denince akla ilk gelen Mevlana Celaleddin Rumi’nin müzesi Konya’da en çok ziyaret edilen yerlerden bir tanesi... Burada; Mevlana Celaleddin Rumi’nin türbesini ziyaret edebilir ve Türk-İslam kültürlerine ait birçok eseri görebilirsiniz. Mevlana’nın ölüm yıl dönümünü anma etkinliği için her yıl 17 Aralık haftasında düzenlenen Şeb-i Arûs törenlerine katılabilirsiniz. Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Konya Atatürk Evi ve Konya Bilim Merkezi şehirde görülmesi gereken diğer noktalardan…

Düzlükte kurulu olan şehrin, park ve doğal güzellikleri de sizi bekliyor. Konya Japon Parkı, Alaeddin Tepesi ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi gibi park ve mesire alanlarını ziyaret ederek seyahatinizi oldukça keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Beyşehir Gölü, Tuz Gölü ve Meke Krater Gölü’nde Konya ovasının muhteşem manzaralarına da tanıklık edebilirsiniz. 

Her Şey Dahil, Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon ve Alkolsüz Her Şey Dahil gibi konaklama olanakları sunan şehirde, birçok seyahat programına ve tarzına ayak uydurabilecek; Şehir Otelleri, İş Seyahati Otelleri, Muhafazakar Oteller ve Hayvan Dostu oteller gibi seçenekler bulunuyor. 

Konya’da dolu dolu geçecek bir seyahate hazırlanmak için Konya Otelleri’nde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Konya’ya Nasıl Gidilir?

Anadolu’nun merkezi bir bölgesinde kalan Konya, ulaşım olarak ziyaretçilerine oldukça kolay imkanlar sunuyor. 

Hava Yolu ile Ulaşım

Şehrin Selçuklu ilçesinde konumlanan Konya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine; otobüs seferleri ve taksi ile ulaşım sağlanıyor. Dilerseniz havalimanından özel araç da kiralayabilirsiniz.

Seyahatinizi planlamak için Konya Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kara Yolu ile Ulaşım

Şehre kara yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, Türkiye’nin dört bir yanından Konya’ya otobüs seferleri düzenleniyor. Konya Otobüs Terminali, şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunuyor. Terminalden şehir merkezine yaklaşık 16 dakikada ulaşabilirsiniz. 

  • İstanbul-Konya: 676 km ve yaklaşık 7 saat 23 dakika.
  • Ankara-Konya: 259 km ve yaklaşık 3 saat 3 dakika.
  • İzmir-Konya: 555 km ve yaklaşık 7 saat 6 dakika.