Mersin Province Otelleri

için toplam 101 tesis bulduk!

Mersin

Mersin

Akdeniz’in kıyısında, Antalya ve Adana arasında uzanan Mersin, Mersin Limanı ile Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri. Bereketli ovaları, ılıman havası, Mavi Bayrak Ödüllü plajlarının yanı sıra görülmeye değer tarihi ve kültürel hazineleriyle Mersin, ziyaretçilerine dört mevsim unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. 

Tarihi MÖ 6500’lere uzanan kent, binlerce yıldır farklı kültürlere ve inançlara kucak açmış. Bu toplulukların kültür ve tarihlerini yansıtan birbirinden özel tarihi mekanlar da şehrin çehresini şekillendiriyor. 

Mersin’de gezilecek tarihi yerler listesi yapmak isterseniz; ilk sırayı Tarsus’taki Yedi Uyurlar Mağarası’na verebilirsiniz. Erdemli’de denizin ortasında bulunan Kız Kalesi, 450 basamakla inilen Cennet Mağarası’ndaki Meryem Ana Kilisesi, St. Paul Kuyusu ve Kilisesi, Kırıkkaşık Bedesteni şehrin öne çıkan tarihi mekanlarından yalnızca birkaçı… Ayrıca Çanakkale Zaferi’nde büyük pay sahibi olan Nusrat Mayın Gemisi’ni de Nusrat Mayın Gemisi Kültür Parkı’nda görebilirsiniz. 

Doğal güzellikleriyle de misafirlerini kendine hayran bırakan Mersin’de Cennet ve Cehennem Mağaraları da görülmeye değer. Bölgenin coğrafi yapısını yansıtan birbirinden göz alıcı mağaralar ve obruklar Mersin’de doğa tutkunlarını bekliyor.

Akdeniz’de deniz ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz Mersin plajları sizi bekliyor. Tarsus Plajı, Taşucu Plajı, Kızkalesi Halk Plajı, Susanoğlu Plajı ve Aydıncık Plajı Mersin’de denize girilecek yerler arasında oldukça popüler. 

Mersin, gelişmiş bir sanayi şehri olmanın yanı sıra eşsiz doğa harikaları ve yaz tatillerinin vazgeçilmezi plajlarıyla her yıl hem tatil amacıyla gelen hem de iş ziyaretlerinde bulunan binlerce kişiyi ağırlıyor. Mersin otelleri, iş için konaklayan misafirlerine profesyonel hayatı kolaylaştıran birçok ayrıcalık sunuyor. 

Yazın tadını bir Mersin tatili ile çıkarmak isteyenler içinse Erdemli Otelleri ve Erdemli Pansiyonları, farklı bütçelere ve tatil zevklerine uygun seçenekler sunuyor.

Mersin’e Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in kıyısında zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatilin kapılarını açan Mersin’e hava yoluyla ve kara yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Mersin’e Hava Yoluyla Ulaşım

Adana ve Antalya arsında konumlanan Mersin’in kendine ait bir havalimanı bulunmuyor. Mersin’e en yakın olan havalimanı ise Adana Şakirpaşa Havalimanı. Adana Şakirpaşa Havalimanı ile Mersin şehir merkezi arasındaki mesafe ise ortalama 65 km kadar. 

Mersin’e uçak yolculuğu ile hızlı ve rahat bir ulaşım için; Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen seferlerle ulaşabilirsiniz. Aradığınız Adana uçak biletini ise Ucuzabilet avantajlarıyla kolayca seçip, hemen satın alabilirsiniz. 

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan kalkan HAVAŞ otobüsleri ile Mersin’e ulaşmak mümkün. Daha konforlu bir ulaşım seçeneği içinse taksi veya havaalanından araç kiralama yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Adana Havalimanı ile Mersin şehir merkezi arası araba ile ortalama 1 saat 20 dakika civarında sürüyor. 

Mersin’e Kara Yolu ile Ulaşım

Akdeniz’in hayat dolu şehri Mersin, birçok şehirlerarası yolun kesiştiği noktada, ulaşım kolaylığı sağlayan bir konumda yer alıyor. Türkiye’nin dört bir yanından düzenlenen şehirlerarası otobüs seferleri ile Mersin’e gitmek çok kolay. Mersin otobüs bileti alarak, Mersin Otogarı’na gelebilir ve otogardan kalkan otobüs ve minibüslerle Mersin’in ilçelerine gidebilirsiniz. 

Mersin’e özel aracınızla seyahat edecekseniz; E-5 veya E-24 kara yollarını kullanabilirsiniz. Mersin’e km bakımından yakın olan şehirlerden araba ile seyahat ise coğrafi koşullar sebebiyle beklediğinizden daha uzun sürebiliyor. Örneğin Antalya ile Mersin arası mesafe harita üzerinde çok uzun olmasa da Toroslar ve diğer coğrafi şartlar nedeniyle yolculuk ortalama 8 saat sürüyor. 

İstanbul’dan Mersin’e özel aracıyla seyahat edecekler için en uygun rotayı; İstanbul-Ankara otoyolunu takip ederek; İstanbul-Sakarya-Ankara-Aksaray-Tarsus ve Mersin güzergahı üzerinden oluşturabilirsiniz. 

İzmir’den Mersin’e, Uşak-Konya-Pozantı-Tarsus ve ardından Mersin güzergahından ulaşım sağlayabilirsiniz. 

  • İstanbul - Mersin: 950 km ortalama 11 saat,
  • Ankara - Mersin: 500 km ortalama 5 saat 30 dakika, 
  • İzmir - Mersin 915 km ortalama 11 saat,
  • Trabzon - Mersin: 900 km ortalama 11 saat sürüyor.