Petra Inn Cappadocia

Uçhisar Kapadokya / Nevşehir  Haritada Göster
badge Güvenli Turizm Sertifikalı Tesis info

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı; tesislerin uygulamaları gereken sağlık ve hijyen kurallarının yanı sıra almaları gereken önlemleri kapsıyor.

Güvenli Turizm Belgesi’ne sahip olmak isteyen tesisler; uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak belirlenen sağlık ve hijyen kurallarının uygulanması hususunda yetkili denetim firmaları tarafından bir dizi denetime tabi tutuluyor. Denetimler düzenli aralıklarla tekrarlanarak kayıt altında tutuluyor.

Genel Bilgiler

Genel Tanıtım

Otelimiz ‘’hayvan dostu’’ dur. Evcil olması ,kendi yatak ve tuvaletlerini birlikte getirmelerişartıyla evcil hayvanlarını memnuniyetle otelimizde misafir edebiliyoruz Günlük ücretimiz 20 Euro’dur, otelde ödenmektedir . Petra Inn tarihi Çarhacı Mustafa Efendi Konağı’nı merkez alarak yapılandı. 4’ü yapımı 1800lü yıllara tarihlenen konakta; 10’u binlerce yıldır yaşanagelmiş mağaralarda olmak üzere 19 süiti var. Böyle büyük bir tarihi ve kültürel miras söz konusu olunca bize de çok titiz ve uzun bir restorasyon yapmak düştü. Konak odalarını sadece temizledik ve sağlamlaştırdık. Binyıllardır kullanılan mağaraları temizledik. Konaktaki hamamlık; odalardaki şırahane gibi özel bölümleri koruduk. Taş kemerleri kendi taşlarıyla sağlamlaştırdık. Uçhisar’a sırtını veren Petra Inn’de geniş teraslarımızda ve restoranımızda yöresel organik şaraplarımızın tadına bakarken ya da seçtiğiniz süite göre belki özel terasınız, yatağınız hatta jakuzinizden Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’nın büyülü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.evcil hayvan prosedürü: 20euro günlük ekstra ücret alınır maximum 10kg Kadar sadece kedi ve köpek kabul edilir.
Daha Fazla Göster

Tesisin Giriş Çıkış Saatleri

Giriş saati 14:00 Çıkış saati 12:00

Tesisin Öne Çıkan Özellikleri

  • Hayvan Dostu
  • Güvenli Turizm Sertifikalı Otel

Neden Bu Otel?

Kapadokya Bölgesinde Eşsiz Bir Konak ve Mağara Odalar
Daha Fazla Göster

Covid Önlemleri

Değerli Misafirlerimiz, Söz konusu Covid-19, dolayısıyla sağlık olunca sizleri ve sizlere hizmet verecek çalışma arkadaşlarımızı korumak, Kapadokya’daki tatilinizi en güvenli hale getirmek öncelikli görevimiz oldu. Bu kapsamda aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak istedik: Check-in işlemlerini mümkün olduğunca kısaltmak için size ileteceğimiz formu doldurup bize geri göndermeniz yeterli. Vücut ısınız ölçüldükten sonra dezenfekte edilmiş oda anahtarınızı kapınızda bulacaksınız. Oda Temizliği: Otelimizdeki oda girişleri tamamen bağımsız. Dolayısıyla ortak kapalı alan kullanmak gibi bir endişeniz olmasın. Odanızda kullanacağınız havlular, nevresim takımları 80 derece ısıda yıkanıp ütülenir. Odalar kullanımınızdan önce sertifikalı ürün ve cihazlarla dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış şekilde sizler için hazırlanır. Ortak Alanlar: Güvercinlik Vadisi’ne bakan teraslarımız sosyal mesafe kurallarının çok üzerinde size özel geniş alanlar sunuyor. Dört farklı terasımızdaki alanlar dilerseniz kahvaltı, dilerseniz akşam yemeği için sizleri bekliyor. Menümüzden arzu ettiğiniz yiyecek ve içeceği ücretsiz oda servisimizle odanıza getiriyoruz. Ardıç Restoranımızın kapalı alanı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlendi. Sağlık Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği koşullara uyarak hizmet veriyoruz. Personel Hijyeni: Çalışma arkadaşlarımız düzenli olarak detaylı sağlık kontrollerinden geçmektedir. Tüm personelimiz hijyen sertifikasına sahiptir. Kat görevlilerimiz her oda temizliği için yeni maske, eldiven ve koruyucu önlük kullanmaktadır. Kullanılan hijyen malzemeleri atık yönetim planı çerçevesinde bertaraf edilir. Mutfak personelimiz kendi dezenfeksiyonunu yaptıktan sonra maske, hijyenik önlük ve eldiven kullanarak çalışmalarını sürdürür. Siparişleriniz servis ekibimiz tarafından maske, eldiven ve şeffaf siperlik kullanılarak size ulaştırılır. Ortak alanlarımızda sık kullanılan yüzeyler (masa, sandalye, merdiven trabzanları, kapı kolları vb.) düzenli olarak dezenfekte edilir. Aldığımız tüm bu önlemlerin uygulanmasını titizlikle takip ediyoruz. Yeni gelişmeleri dikkatle takip ederek en iyi ve en güvenilir hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Otelimizde sağlıklı ve çok keyifli eşsiz bir Kapadokya tatili geçirmeniz için sizleri bekliyoruz.
Daha Fazla Göster

Genel Uyarılar

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; tesis, tanılı - temaslı veya kendisinden talep edilen bilgileri vermeyen müşterileri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Daha Fazla Göster