Urgup Otelleri

için toplam 178 tesis bulduk!

Ürgüp

Ürgüp

Kapadokya bölgesinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Ürgüp, “Üç Güzeller’in Evi” olarak da adlandırılıyor. Medeniyetlerin kesişim noktası olan ilçeyi, yılın her mevsimi tekrar tekrar ziyaret etmek için pek çok neden bulabilirsiniz.

Doğal oluşumların meydana getirdiği büyüleyici manzaraların ve ev sahipliği yaptığı birçok medeniyetten izlerin sizi beklediği Ürgüp’te, görülmesi gereken en önemli iki yer Üç Güzeller ve Kızılçukur olarak biliniyor. Pembe Vadi’de bulunan üç peribacası Ürgüp’ün simgeleri halinde… Üç Güzeller olarak adlandırılan bu peribacaları, efsaneleri ile daha da merak uyandırıyor. Bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde Üç Güzeller’e uğramayı ihmal etmemelisiniz.

Değişik boyutlarda peribacası oluşumlarıyla ilgi çeken Kızılçukur Vadisi, içinde üzüm resimlerinin olduğu tarihi yapılarıyla da kendine hayran bırakıyor. Bu bölgede yer alan Üzümlü Kilise, gün batımında muhteşem bir manzaraya şahitlik etmeniz için sizi bekliyor.

Ürgüp’ün büyüleyici güzelliklerini barındıran bir diğer nokta ise Ortahisar… Köy merkezinde, büyük bir tüf kayanın etrafında oyulmuş kaya evlerin bulunduğu bu bölge; Hallaç Dere Manastırı, Etnografya Müzesi, Ortahisar Kalesi ve Tavşanlı Kilisesi gibi pek çok yapıya ev sahipliği yapıyor.

Ürgüp’ün yaklaşık 18 km uzağında bulunan Mazı Yer Altı Şehri de Ürgüp gezilecekler yerler listenizde mutlaka yer almalı.

Ürgüp, her tarza ve bütçeye uygun otel seçenekleriyle herkesin keyifle tatil yapabileceği, ideal tatil alternatifleri sunuyor. Bütçenize uygun pansiyonlar ya da oteller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz! 

Tüm bunlar ve daha fazlası için hemen bir tatil planlamak isterseniz, Ürgüp Otelleri sizi bekliyor!

Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Size en uygun Ürgüp otelleri arasından seçiminizi yaptıysanız, şimdi sıra ulaşımınızı planlamaya geldi!

Ürgüp’e Hava Yolu ile Ulaşım

Ürgüp’e hava yolu ile ulaşmak isterseniz, tek yapmanız gereken Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na veya Kayseri Erkilet Havalimanı’na uçak bileti almak. 

Ürgüp’e hava yolu ile ulaşım sağlayacaksanız tüm uçuşları incelemek için Kayseri Uçak Bileti veya Nevşehir Uçak Bileti sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Ürgüp’e Kara Yolu ile Ulaşım

Ürgüp’e özel aracınızı kullanarak kara yolu ile ulaşım sağlayacaksanız; Nevşehir - Ürgüp yolu olmak üzere Kayseri - Nevşehir yolu, Kırşehir - Nevşehir yolu, Aksaray - Nevşehir ve Niğde - Nevşehir yollarına bağlanarak ilçeye ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüs seferlerini kullanarak Ürgüp’e gitmek de mümkün. Türkiye’nin pek çok noktasından otobüs seferleri ile ilçeye gidebilirsiniz.

  • İstanbul - Ürgüp: 747 km ve yaklaşık saat 11 dakika
  • Ankara - Ürgüp: 297 km ve yaklaşık 3 saat 37 dakika
  • İzmir - Ürgüp: 794 km ve yaklaşık 9 saat 8 dakika