Asurlular'dan Kalma Bir Miras

Görkemli bir tarihle birleşen zengin bir kültürel miras... Erbil’in sahip olduğu binlerce yıllık miras hiç tükenecekmiş gibi durmuyor. Bize de gidip keşfetmek düşüyor.


Tarih:

Erbil, üzerinde sürekli bir yaşam olan dünyanın en eski şehirlerinden biri. MÖ 3000 yıllarında bile yazılı kaynaklarda ismine rastlanmakta ve bunu ilk örneğini de Asurlular’da görmekteyiz. Sümer krallarının yazıtlarında da kendine yer bulan bu antik şehir, Abbasiler Dönemi’nde Moğol istilasına maruz kalmış olsa da 19. yüzyılda yeniden toparlandı ve eski gücüne kavuştu.

Bir Saygı Duruşu: Süryani Müzesi

Söz konusu Erbil’in müzeleri olduğunda, karşılıklı bir saygının hakim olduğunu görüyoruz. Ülkedeki Hristiyan topluluklara da değer verdiklerini hissettirmeleri için açılan Süryani Müzesi’nde halılardan, tarım eşyalarına ve fotoğraflara kadar çok sayıda eser sergileniyor. Erbil’in Süryani yüzüne tanık olmak istiyorsanız bu müzeye mutlaka uğrayın. Müze, Hristiyanların çoğunlukta yaşadığı Ainkawa bölgesinde.

Gezin, Görün, Tanıyın!

Sadece sahip olduğu tarihsel zenginliklerle değil, iş dünyasına sunduğu olanaklarla da kendinden söz ettiriyor Erbil. Etnik çeşitliliğinden gelen renkli kültürel yapısına tanık olmak için Erbil’de gezilmesi gereken yerler hakkında birkaç ipucunu kenara not edin:
·         Dünyanın en eski yerleşim yeri olan Citadel’e mutlaka uğrayın. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bölge, birçok medeniyeti ağırlamış.
·         Kürt Tekstil Müzesi’nde Kürt halı ve eşyalarının en göz alıcı formlarını gezebilir hatta klasik tarzda şapka, mücevher ve halılar alabilirsiniz.
·         Eğer buranın bir yerlisi gibi alışveriş yapmak isterseniz o zaman pazar yeri olan “souk”a gitmelisiniz. Adresiniz ise Citadel, Qaysari Market.

Erbil’e Nasıl Gidilir?

Politik çalkantıların hiç bitmediği, ancak üzerinden geçen her kavmin, her ulusun kaydını itinayla kendisinde tutup saklayan Erbil, Orta Doğu’nun ziyareti en çok hak eden bölgelerinden. “Erbil’e nasıl gidilir?” sorusunun sevabı ise, Ucuzabilet.com’da gizli. En ekonomik Erbil uçak biletleri için takipte kalın. Ucuz uçak bileti için farklı firmaların bilet fiyatlarını inceleyin ve programınıza en uygun, en avantajlı Erbil biletine hemen sahip olun.

Nevşehir - Erbil Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir - Erbil için 5694 TRY’den ucuz uçak bileti bulabilir miyim?+

Evet, Nevşehir - Erbil için 5694 TRY’nin altında birden fazla uçuş bulunuyor. hemen tıklayın.

Nevşehir - Erbil uçak bileti ne kadar?+

Nevşehir - Erbil uçuşları için en ucuz uçak bileti fiyatı 5693 TRY . Bu, tüm hava yolları arasında bulunan en ucuz fiyat.

Bilet fiyatları artmadan uçak biletinizi hemen almak için tıklayın.

En ucuz Nevşehir - Erbil uçak bileti hangi gün?+

Nevşehir - Erbil arası uçmak için en ucuz gün Pazar günü.Uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayın.

Nevşehir - Erbil için hangi hava yolu firması en ucuz uçak biletini sunuyor?+

Pegasus, Nevşehir - Erbil için en ucuz uçak biletini sunan firma. tıklayın.

Nevşehir - Erbil rotasında uçan havayolları hangileri?+

Nevşehir - Erbil rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet. Uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için tıklayın.

Nevşehir - Erbil arası uçakla kaç saat sürüyor?+

Nevşehir - Erbil arası uçakla 485 dakika sürüyor.

Nevşehir - Erbil rotasında uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?+

Nevşehir şehrinden Erbil şehrine uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksınız: Nevşehir Havalimanı.Bu havalimanına ineceksiniz: Erbil Havalimanı.

Nevşehir - Erbil arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?+

Nevşehir - Erbil arasında uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.