Sivas Otelleri

için toplam 19 tesis bulduk!

Sivas

Sivas

Anadolu’nun en eski ve en önemli yerleşim merkezleri arasında bulunan Sivas, tarih boyunca pek çok medeniyetin yerleşim yeri olmuş. Tarihi gezileri sevenler için oldukça önemli bir konumda yer alan Sivas, aynı zamanda Selçuklu dönemine ait birçok esere de ev sahipliği yapıyor. Yapılan kazılara göre ilk yerleşim izleri Neolitik Çağ’a kadar uzanıyor. Sivas’ta gezilip görülmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerin sayısı bir hayli fazla… Ayrıca tarih kokan bu şehri gezerken huzur ve rahat içerisinde konaklayabileceğiniz sivas otelleri sizleri bekliyor.

1271’de inşa edilen Çifte Minareli Medrese, ilginç mimarisi ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Sivas’ta ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelen medresenin İlhanlılar tarafından yaptırıldığı tahmin ediliyor. Selçuklu Devleti eserlerinden biri olan ve 1196’da yapılan Ulu Camii de tarihin izlerini taşıyan yapılar arasında. Günümüzde hala cami olarak kullanılan yapı, Sivas’ın simgelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bizans-İran arasında sınır karakolu olarak kullanıldığı bilinen Divriği Kalesi’nin yalnızca dış kaleye ait surlarının bir bölümü günümüze ulaşabilmiş. Mengücekoğulları Dönemi’ne ait hali günümüze ulaşabilen kale, temelinden burcuna kadar otantik bir Türk Kalesi özelliklerini taşıdığından önemli ve değerli bir eser. Sivas’ın Divriği ilçesine gelmişken UNESCO tarafından koruma altına alınan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı da görebilirsiniz. Günümüzde müze olarak ziyarete açılan Sivas Kongre Binası’nı da listenize mutlaka ekleyin.

Selçuklu Dönemi’nden kalan en önemli eserlerden biri de Buruciye Medresesi… 1271’de III. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından yaptırılan medrese, göz kamaştıran taç kapısı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Sahibiye Medresesi olarak da bilinen Gök Medrese, Selçuklu Devleti’nin değerli eserlerinden biri kabul ediliyor. Türk mimarisini ve süslemesini görebileceğiniz en önemli yapılardan biri olan Gök Medrese, 1271 yılında yaptırılmış.

Sivas’ın doğal güzelliklerini gezmeye Gemerek Sızır Şelalesi’nden başlayabilirsiniz. Anadolu’nun göz kamaştırıcı doğal güzelliklerinden biri sayılan şelaleyi görmeye gittiğinizde, Bizans ve Roma dönemine ait olduğu düşünülen kalıntıları, ören yerlerini ve yaylalarını da dolaşabilirsiniz. Gürün ilçesine bağlı Yelken ve Karahisar köylerinin arasında konumlanan Gürün Gökpınar Gölü, göz alıcı turkuaz rengi ile dikkat çekiyor. Sivas’ın yayla turizminde önemli yer turan Eğriçimen Yaylası ise Koyulhisar ilçesine 20 km mesafede bulunuyor. Doğa ile iç içe huzurlu bir atmosferde olmak için özellikle yaz aylarında Eğriçimen Yaylası’na gitmenizi öneririz.

Selçuklular tarafından 12. yüzyılda yaptırılan Eğri Köprü, Kızılırmak üzerinde bulunuyor. Aynı doğrultuda gitmediği için bu ismi alan köprü yaklaşık 800 yıldır varlığını sürdürüyor.

Sivas’a doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz zevkinize ve bütçenize uygun Sivas otelini seçebilirsiniz. Geniş bir yelpazeye sahip olan Sivas’ta konaklama alternatifleri, lüks ve modern bir konaklama alternatiflerinden pansiyonlara ve apartlara kadar çeşitlilik gösteriyor. Sivas Kalesi’ne yakın konumda konaklarsanız ulaşım kolaylığı açısından avantajlı olabilirsiniz. Oda Kahvaltı, Sadece Oda ve Yarım Pansiyon seçenekleri ile hizmet veren konaklama seçenekleri arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Sivas’a Nasıl Gidilir?

Dilediğiniz Sivas Oteli’ni seçtiyseniz sıra geldi Sivas’a nasıl ulaşım sağlayacağınıza… Sivas’a hava yolu ve kara yolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sivas’a Hava Yolu ile Ulaşım

Sivas’a konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşabilmek için hava yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Sivas Nuri Demirbağ Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 32 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezine ulaşım ortalama 45 dakika sürüyor. Havalimanından şehir merkezine otobüs veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sivas’a Kara Yolu ile Ulaşım

Sivas’a kara yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler, eğer İstanbul’dan yola çıkacaksa Ankara üzerinden Kırıkkale Samsun çıkışını takip ederek Yozgat güzergahı üzerinden Sivas’a ulaşabilir. Antalya yönünden gelecekler ise Konya-Manavgat, Adana çevre yolu, Konya-Aksaray, Kayseri-Nevşehir, Kayseri-Niğde yönünü takip edebilir.

Sivas’a otobüs kullanarak gitmek isterseniz hemen hemen tüm büyük şehirlerden Sivas’a düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

  • İstanbul Sivas arası yaklaşık 886 km olup, ortalama 9 saat 35 dakika saat sürüyor.
  • Ankara Sivas arası yaklaşık 440 km olup, ortalama 5 saat 15 dakika sürüyor.
  • İzmir Sivas arası yaklaşık 1035 km olup, ortalama 12 saat sürüyor.