Afrika’nın En Büyük Ülkesinde Bir Küçük Şehir


Tarih:

Fransız askeri birlikleri tarafından 1844 yılında Batna’ya kurulan kale ile şehrin tarihteki öyküsü başladı. Fransızlar kurdukları bu kale sayesinde, Büyük Sahra Çölü ile Atlas Dağları arasındaki bölgenin denetimini sağlamayı amaçladı. Fransız güçlerinin dağların denetimini elinde tutmasını sağlayan kalenin inşasından dört yıl kadar sonra, bugün Batna şehir merkezinin olduğu yerde, ilk yerleşimin kurulduğu biliniyor.

Batna'da Ne Yenir?

Cezayir’in geleneksel mutfağı, Akdeniz mutfağı özellikleri gösterir. Batna’nın şehir merkezinde yer alan birçok kafe ve restoranda, Kuzey Afrika ve Cezayir’in kendine özgü yemeklerinin yanı sıra Fransız mutfağının çeşitli örneklerini de bulabilirsiniz.

Gezin, görün, tanıyın!

Batna’yı sokaklarında dolaşarak tanımak istiyorsanız
·         Şehrin tam merkezi olarak bilinen l’Indépendance ve la Révolution adlı iki caddenin kesiştiği noktada dikkat çeken Fransız tasarımı apartmanlar ve beton blokları görün.
·         Batna’nın kuzey doğusunda bulunan ve Madghacen ya da Medracen adları ile anılan Berberi Numidya krallarının tapınak biçimli mozolesini ziyaret edin.
·         Belediyeye ait, sanatsal, eğitsel ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Kültür Evi’ni, İslam Kültür Merkezi Binası’nı ve Cite Ennaser’deki Gençlik Evi’ni gezin.
·         Lambaesa’daki Roma kalıntıları ile Markuna ve Verecunda kalıntılarında tarihle buluşun.

Nasıl Gidilir?

Batna’nın Fransız etkileri gösteren taş bloklarını, tarihinden izler barındıran kalıntılarını keşfetmek istiyorsunuz ve en avantajlı Batna uçak biletleriyle şehre giden en uygun yolu arıyorsunuz. O halde en ucuz Batna uçak biletlerini aynı ekran üzerinden karşılaştırmalı olarak listelemek için Ucuzabilet.com’u ziyaret etmeniz yeterli. Yapacağınız bilet sorgulama işlemi sırasında promosyonlu Batna biletlerine ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, tarihlerinizi belirlemek.

Gaziantep - Batna Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En ucuz Gaziantep - Batna uçak bileti hangi gün?+

Gaziantep - Batna arası uçmak için en ucuz gün Pazar günü.Uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayın.

Gaziantep - Batna için hangi hava yolu firması en ucuz uçak biletini sunuyor?+

Pegasus, Gaziantep - Batna için en ucuz uçak biletini sunan firma. tıklayın.

Gaziantep - Batna rotasında uçan havayolları hangileri?+

Gaziantep - Batna rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AJet. Uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için tıklayın.

Gaziantep - Batna arası uçakla kaç saat sürüyor?+

Gaziantep - Batna arası uçakla dakika sürüyor.

Gaziantep - Batna rotasında uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?+

Gaziantep şehrinden Batna şehrine uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksınız: Gaziantep Havalimanı.Bu havalimanına ineceksiniz: Batna Havalimanı.

Gaziantep - Batna arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?+

Gaziantep - Batna arasında uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.