Hanzara Hotel | Ucuzabilet.com

Hanzara Hotel

Akyaka / Akyaka / Muğla  Haritada Göster

Genel Bilgiler

Genel Tanıtım

Tesisin denize mesafesi 7 dakika yürüyüş mesafesindedir. Konforunuz için her ayrıntı düşünülmüştür. Yüzme havuzu ve restaurant bölümlerinin olduğu yerde, ayrıca havuz barı mevcuttur. Yetişkin havuzu ve çocuk havuzunun yanısıra hafif yemek barı, havuz barı, hediye dükkanı bulunmaktadır. Hanzara Hotel 1987 yılından beri faaliyet gösteren Hanzara Hotel ismini Sivas’ın Zara ilçesinden almıştır. Muğla’nın AKYAKA beldesinde huzurlu bir doğa içerisinde, sekizgen yapılı eşsiz mimarisiyle turizmin en köklü ve öncü konaklama yeri olan Hanzara Hotel, 2017 yılında yapılan renovasyon çalışması sonucunda seçkin misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Hanzara Hotel Akyaka’ya armağan olan Nail Çakırhan mimarlığında yapılmış olup Ağa Han mimarlık ödülü almış bir yapıdır. Ahşap ve taş duvarların yanı sıra Muğla ilinin simgelerinden biri olan geleneksel Muğla bacasıyla birlikte sekizgen üzerine kurulmuş gizemli bir yapı olarak tasarlanmıştır. Hotelimiz standart, deluxe ve suitten oluşan toplam 52 odaya sahiptir. Akyaka’nın merkezinde bulunan hotelimiz Dalaman havaalanına 65 km mesafededir. Marmaris’e 31 km uzaklıktadır. Halk plajına 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve Azmak nehrine 150 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Alakart restoranımızda havuz manzarası eşliğinde Türk mutfaklarından zengin lezzetlere yer verilmektedir. Her sabah organik lezzetlerin sunulduğu açık büfe kahvaltımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Ayrıca doğanın ve şehir manzarasının eşsiz görüntüsüyle bütünleşen Teras cafemizde yorgunluk kahvesi eşliğinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

Tesisin Giriş Çıkış Saatleri

Giriş saati 14:00 Çıkış saati 12:00

Neden Bu Otel?

Akyaka’da sessiz ve sakin bir tatil deneyimi için Akyaka’nın tarihine ev sahipliği yapmış Hanzara Otel sade dekore edilmiş odaları ile misafirlerine rahat bir konaklama imkanı sunuyor. Tesis, uzun yıllara dayanan deneyimi ile keyifli tatillerin adresi oluyor.
Daha Fazla Göster

Covid Önlemleri

COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLER oMisafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı ve sözlübilgilendirme yapılır. o Müşteri ve personel girişlerinde dezenfeksiyon kabininde değerli müşteri ve personellerimizin; otelimize dezenfekte olmuş şekilde güvenli olarak girişleri sağlanır. oTesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılır. oSosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınır, işaretlemeler yapılır ve plana uygun kapasiteden fazla misafir kabul edilmez. oTermal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları. oTalep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur. oGenel kullanım alanlarının ve genel müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, ayrıca geniş genel kullanım alanlarının farklı yerlerinde el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulur. oPersonelin düzenli sağlık kontrolü yapılır. oPersonel girişinde termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları,dezenfeksiyon paspasları ve el dezenfeksiyonu veya antiseptiği bulundurulur. oPersonele, çalışma yerine, misafirler ve ortam ile temasına uygun kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven, siperlik gibi) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanır. oPersonel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır. oMüşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir. oHavalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır. oMutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır. oKlor seviyesi açık havuzlarda 1-3 ppm,arasında tutulur. Periyodik ölçümlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur. oTüm Personele Corona Virüs Egitimi verlmiştir. oPeriyodik Açık Alan Dezenfektasyonu oPeriyodik Kapalı Alan Dezenfektasyonu oTekstil Ürünleri 90 Derece Sıcaklıkta Yıkanır. oEn az 24 Saat Boş Bırakılmış Odalar da güvenle konaklanılır.
Daha Fazla Göster

Genel Uyarılar

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; tesis, tanılı - temaslı veya kendisinden talep edilen bilgileri vermeyen müşterileri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Daha Fazla Göster