Makri Beach | Ucuzabilet.com

Makri Beach

Çalış Mevkii Fethiye / Fethiye Merkezi / Muğla  Haritada Göster

Tesis Olanakları

Tesis Olanakları

Olanaklar

 • İnternet Bağlantısı – Kablosuz
 • Kuru Temizleme Ücretli
 • Çamaşırhane Ücretli
 • Doktor Ücretli
 • Araç Kiralama Ücretli
 • Resepsiyon
 • Otopark
 • Telefon & Faks Hizmeti Ücretli
 • Açık Havuz
 • Lobi
 • Emanet Kasası Ücretli

Yiyecek&İçecek Hizmetleri

 • Açık Restoran Ücretli
 • Kapalı Restoran Ücretli
 • Türk Kahvesi Ücretli
 • Taze Sıkılmış Meyve Suları Ücretli

Spor

 • Okçuluk Ücretli

Çocuklara Yönelik Hizmetler

 • Açık Çocuk Havuzu

Eğlence Hizmetleri

 • Dart

Genel Bilgiler

Genel Tanıtım

Makri Beach, Fethiye’nin merkezine yakın konumu ve eşsiz deniziyle Fethiye'nin sevilen tatil beldesi Çalış mevkiinde yer alıyor. Denize birkaç adım uzaklıkta yer alan tesisin misafirleri, halk plajını kullanıyor. Tesis, açık havuzu ve çocuk havuzu ile her yaştan misafirine eğlence dolu bir yaz tatili geçirme şansı sunuyor.
Hem eğlenceyi hem de sakinliği sevenler için uygun atmosferi yaratan tesis, sabahları zengin bir kahvaltı servisi sunuyor. Misafirler isterler ise Yarım Pansiyon olarak da rezervasyon yaptırabiliyor. Tesiste dileyen misafirler, akşam yemeği için a la carte restorandan yararlanabiliyor.
Tesiste çocuk misafirler için açık çocuk havuzu bulunuyor, kablosuz internet olanağı da sunan tesiste; araç kiralama hizmeti gibi hayatı kolaylaştıran hizmetler de sunuluyor.
Çalış mevkiindeki tesis, Fethiye şehir merkezine 3 km ve Muğla Dalaman Havalimanı'na 45 km mesafede misafirlerini ağırlıyor.

Daha Fazla Göster

Tesisin Giriş Çıkış Saatleri

Giriş saati 14:00 Çıkış saati 12:00

Tesisin Öne Çıkan Özellikleri

 • Denize Sıfır

Yiyecek & İçecek Hizmetleri

Oda Kahvaltı konaklamalarda sabah kahvaltısı dışında alınan tüm yiyecekler ücretli. Tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli.

Yarım Pansiyon konaklamalarda ise sabah ve akşam yemekleri dışında alınan tüm yiyecekler ücretli. Tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli.

A la carte restoran rezervasyonlu ve ücretli.

Daha Fazla Göster

Hizmet Saatleri

08.00-10.00 Kahvaltı
19.30-21.00 Akşam Yemeği

Daha Fazla Göster

Plaj

Denize sıfır konumdaki tesiste, misafirler halk plajını kullanıyor. Halk plajında alınan tüm hizmetler ücretli.

Daha Fazla Göster

Konum

Çalış mevkindeki tesis, Fethiye şehir merkezine 3 km ve Muğla Dalaman Havalimanı'na 45 km mesafede konumlanıyor.

Daha Fazla Göster

Çocuk/Bebek

Tesiste çocuk misafirler için çocuk havuzu bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Balayı

Odaya meyve sepeti ve şarap ikramı
Odaya kahvaltı ikramı
Müsaitliğe bağlı Deniz Manzaralı Oda

Daha Fazla Göster

Genel Uyarılar

Makri Beach odalarına giriş, saat 14.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00'dir. Tesise evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı.

Aile odaları veya bazı özel odalar haricindeki odalarda yapılacak 2+2 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Tesislerde verilen Yarım Pansiyon konaklamalar, akşam yemeği ile başlar, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Oda Kahvaltı konaklamalar ise çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur.

Konaklama yapılacak odanın, aile odası, süit oda (ve benzeri) gibi özel tip odalar olması halinde, konaklama yapacak misafirlerden herhangi biri otelden erken ayrılırsa ücret iadesi yapılmaz.Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Didimtur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; tesis, tanılı - temaslı veya kendisinden talep edilen bilgileri vermeyen müşterileri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Daha Fazla Göster

Covid Önlemleri

· Misafirlerin otele girişi esnasında dezenfeksiyon halıları (Pasparlar) ile karşılanarak ateş ölçümü yapılacaktır. Misafirler için koruyucu malzeme (Maske, eldiven dezenfektan, ıslak mendil vb.) tedarik edilecektir.
· Açık ve kapalı alan dezenfektasyonlarının sağlanacaktır.
· Misafirlerin tatilleri süresince mümkün olduğunca aynı masada yemek yemeleri sağlanacaktır.
· Oda temizliği görevlileri her oda temizliğinden sonra eldivenlerini değiştirmektedir. Temizlik esnasında ise maske ile çalışmaktadır.
· Tüm tekstil ürünleri 60/90 derecede deterjan ile yıkanmaktadır.
· Tesis bünyesinde hazır olarak karantina bölgesi ve karantina odaları bulunmaktadır.
· Yeme ve içme hizmeti sunulan tüm alanlarda gıda güvenliğini sağlanmaktadır.
· Havuz kenarı şezlongları ile bar ve restoranlarda masa mesafeleri 1,5 metre olacak şekilde düzenlenmiştir.
· Restoran bölümündeki sandalyelerin arası en az 60 cm olacak şekilde düzenlenmiştir.
· Tesis çalışanları arasındaki sosyalleşme en aza indirilmiştir.
· Otel çalışanlarına virüsten korunma yöntemleri, eğitici şekilde aktarılmaktadır.
· Çalışanların hem birbirleriyle hem de misafirlerle arasındaki mesafeyi korumalarına dikkat edilmektedir.
· Tüm çalışanlara tek kullanımlık maske, eldiven ve önlük temin edilmektedir.
· Genel alanlara Covid-19 ve hijyen uygulamalarıyla ilgili bilgilendirmeler asılacaktır.
· İnsan hareketinin yoğun olduğu alanlarda, yerlere çizgiler çekilerek sosyal mesafe düzenlemeleri yapılmaktadır.
· Misafirlerin otel içerisinde kullandığı tüm araçlar her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.
· Havuz sistemleri filtrasyon, UV cihazları, kimyasal dozajlama üniteleri vb. cihazlar ile mevzuat limitleri doğrultusunda dezenfekte edilmektedir.
· Restorandaki servisler, misafir masaya oturduğu anda atılacaktır. Amerikan servisler misafirin oturması ile servise hazırlanacaktır. Baharat, tuz ve şeker benzeri malzemeler tek kullanımlık şekilde servis edilecektir.
· Girişte doldurulacak bilgi formu ile misafirlerin geldikleri yer, son günlerde ziyaret ettikleri ülkeler ve Türkiye’de kendileriyle irtibata geçilebilecek kişilerin adres ve telefon numarasını paylaşmaları rica edilecektir. Misafirleden Covid-19 sürecinde gerekli olması halinde, kişisel bilgilerinin yetkili kurumlarla paylaşılacağına dair KVKK kapsamında açık rızaları alınacaktır. Ayrıca misafirlerin konaklama sürecinde veya sonrasında virüsün bulaşması da dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek olumsuzluk sebebiyle konaklama işletmesinin hukuki bir sorumluluğunun bulunmadığı yönünde düzenlemeler yapılacaktır.
Daha Fazla Göster