Ordu Province Otelleri

için toplam 29 tesis bulduk!

Ordu

Ordu

Zengin doğasını masmavi Karadeniz sularıyla süsleyen Ordu, bol oksijenli havasında ziyaretçilerine huzur dolu bir gezi fırsatı sunuyor. Gölleri, dereleri, şelaleleri ve daha fazlası ile yeşilin her tonuna sahip doğasında muhteşem bir görsel şölen vadeden Ordu, Karadeniz Bölgesi’nin en popüler seyahat rotaları arasında bulunuyor.

Dört mevsim boyunca yeşilin her tonunu sahip olan şehrin neredeyse her köşesinde sizi bir doğal güzellik karşılıyor. Seyahatinizin başlangıcında yeşille mavinin oluşturduğu muhteşem manzarayı keşfetmek isterseniz, ilk durağınız Boztepe olabilir. Şehrin tüm güzelliğini ayaklarınızın altına seren bu tepeye teleferikle çıkarken, gezinize ayrı bir heyecan katabilirsiniz. Yaylalarının sunduğu manzaralarla da adından sıkça söz ettiren Ordu’da, Perşembe Yaylası en çok ziyaret edilen noktalardan biri... Etrafında göl ve şelale gibi birçok doğal güzelliği de sunan Perşembe Yaylası’nda, off-road gibi etkinliklere de katılabilirsiniz. Şehirde Yason Burnu, Ulugöl Tabiat Parkı, Karaoluk Şelalesi, Keyfalan Yaylası ve Gaga Gölü gibi harika bir doğaya sahip bu yerleri de mutlaka görmelisiniz. 

Binlerce yıllık Karadeniz tarihinin izlerini Ordu’da kolaylıkla takip edebilirsiniz. Şehrin en eski tarihi mirası olan Kurul Kalesi, yaklaşık iki bin yıllık geçmişiyle Karadeniz’in en önemli tarihi yapıları arasında bulunuyor. Ordu, tarihi eserleri gezerken aynı zamanda muhteşem bir doğayı keşfetme fırsatını da sunuyor. Ünye Kalesi, Akoluk Köprüsü, Taşbaşı Kilisesi ve Sarpdere Köprüsü gibi doğanın içinde saklı bu tarihi güzellikleri ziyaret edebilirsiniz.

Ordu’da seyahatin tadını daha fazla çıkarabileceğiniz birçok konaklama alternatifini de bir arada bulabilirsiniz. Şehir oteli, denize sıfır, hayvan dostu, yeşil anahtar oteli, doğa oteli ve termal oteli gibi konseptler sunan otellerde seyahatinizi planlayabilirsiniz. Otellerin sunduğu; oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon, alkolsüz tam pansiyon ve alkolsüz yarım pansiyon seçeneklerinden size uygun konaklama tipini seçebilirsiniz.

Karadeniz doğasının sunduğu güzellikleri deneyimlemek için Ordu Otelleri sizi bekliyor.

Ordu’ya Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz’in en gözde şehirlerinden biri olan Ordu’ya kara yoluyla veya direkt uçuşlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ordu’ya Hava Yolu ile Ulaşım

Ordu’ya hava yoluyla ulaşmak için Ordu - Giresun Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Avrupa’nın ilk deniz üzerine inşa edilen havalimanı olma özelliğine sahip Ordu - Giresun Havalimanı, Ordu merkeze 18 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından kalkan otobüs servislerini kullanarak, şehir merkezine, Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerine gidebilirsiniz. Gezinizi özel araçla planlamak isterseniz eğer havalimanından özel araç kiralayabilirsiniz.

Hemen Ordu Uçak Bileti sayfamızı ziyaret ederek, size uygun fırsatları keşfedebilirsiniz!

Ordu’ya Kara Yolu ile Ulaşım

Şehirlerarası otobüsle ya da özel aracınızla Ordu’ya kolayca gelebilirsiniz. Birçok şehirle bağlantı yoluna sahip olan şehre, batı veya doğu tarafından gelirseniz eğer harika deniz manzarasına sahip Karadeniz Sahil Yolu’nu (D010) tercih edebilirsiniz.

  • İstanbul - Ordu: 882 km ve yaklaşık 10 saat 40 dakika
  • Ankara - Ordu: 558 km ve yaklaşık 6 saat 58 dakika
  • İzmir - Ordu: 1152 km ve yaklaşık 13 saat 16 dakika