• Uçak Bileti
  • Otel
    Yeni
1 Yolcu
1 Kişi
* Lütfen otel, şehir, bölge seçiniz.
Gece
{{ roomCount }} Oda , {{ totalGuest }} Kişi
X

{{ room.id }}. Oda
Çıkış tarihindeki çocuk yaşını giriniz

Bagaj İşlemleri

Check-In İşlemleri

Koronavirüs Bilgilendirme

Bunları Biliyor Musunuz?

Havaalanında

Ödeme

Rezervasyon

Bilet Kuralları

Online Bilet Satışı

Vize İşlemleri

Duty Free alışveriş nedir?

Duty Free alışveriş, vergiden muaf alışveriş demektir.

Duty Free alışveriş yapabileceğiniz mağazalara yurt dışına çıkarken ya da yurt dışı dönüşlerinde uğrayabilirsiniz.

Bu mağazalardan alışveriş yaptıktan sonra kasada pasaportunuzu ve uçuş kartınızı göstermeniz gerekecektir, unutmamalısınız.

Duty Free mağazalarında saat, çikolata, parfüm, kozmetik, tütün ürünleri, yerli-yabancı içki ve hediyelik eşyalar, makyaj malzemeleri dahil pek çok ürün bulabilirsiniz. Vergiden muaf oldukları için bu ürünlerin fiyatları piyasa fiyatlarından daha düşük olmaktadır. Bu nedenle Duty Free mağazaları her zaman ilgi çekici yerlerdir.

(Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, bu alanlarda fazla vakit geçirerek, uçuşunuzu kaçırmamanızdır.)

Tabii bu ürünlerin fiyatının düşük olması, sınırsız alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Her ülkenin havaalanının kendine göre kısıtlamaları ve kuralları var. Alışveriş yapmadan önce bunları öğrenirseniz kasalarda ve giriş çıkışlarda zor durumda kalmamış olursunuz.

Bu mağazalar hediye almak ve bagaj ağırlığına dahil etmeden taşımak için uygun bir seçenek. Yalnız burada geçireceğiniz zamanı düşünerek havaalanına gelmelisiniz böylece hem uçağınızı kaçırmamış hem de alışverişinizi yapmış olursunuz.

Göz önünde bulundurulması gereken bir konu da, bazı ülkelerdeki Duty Free’lerin zannedildiği kadar uygun fiyatlı olmayışıdır. Bu nedenle alacağınız ürünlerin fiyatlarını önceden bilmek karşılaştırma yapabilmeniz açısından faydalı olacaktır.