Bir Amerikan rüyası

Amerika Birleşik Devleri’nin Maryland ve Virginia eyaletleri arasında kalan bir rüyalar kentidir Washington… Hiçbir eyalete bağlı olmayan ve direkt federal hükümet tarafından tanınan şehir, muhteşem doğası ve hiç tükenmeyen enerjisiyle, ziyaretçilerini heyecanlı bir deneyime davet ediyor.

Tarih

Zengin bir tarihe sahip olan bu topraklara 17. yüzyılda Avrupalılar gelmeden önce ilk olarak Nacotchtank yerlilerinin yaşadığı biliniyor. 1751 yılında Potomac Nehri kıyıları ve Georgetown civarına yerleşen Avrupalılar, yaklaşık 40 yıl boyunca bugünkü Washington topraklarında hüküm sürmüşler. Şehir, bugünkü kimliğine ise George Washington’ın başkan olmasıyla birlikte kavuşmuş. 1871’de çıkarılan bir kanunla “District of Columbia” adı altında birleştirilen Washington, direkt federal hükümete de bağlanarak bugünkü halini almış. 

Gezin, görün, tanıyın!

Washington’u tanımak için birkaç gün yetmez! Ama yine de Amerika’nın en hareketli topraklarına girmişken bunları yapmayı ihmal etmeyin;
  • Georgetown’ın meşhur vintage butiklerinde alışveriş sepetinizi doldurmadan dönmeyin.
  • Soyu tükenmekte olan pek çok canlının korunma altındaki yaşamlarına tanık olmak için şehrin en işlek turistik noktası olan National Zoological Park’ı mutlaka ziyaret edin.
  • Müzeleri, galerileri ve bahçeleri aynı sınırlarda barındıran The National Mall’a uğrayın. İçerideki müzelerden birinde, aydan getirilen bir taş parçasına bile dokunabilirsiniz.

Eğlence bu şehirde!

Washington hep duyduğumuz ağırbaşlı haline inatla bir harikalar kumpanyası aslında. New York kadar olmasa da şehrin pek çok noktasında her zevke hitap eden bir eğlence mekanı bulunuyor. Özellikle Georgetown ve Adams Morgan’daki pek çok gece kulübü, eğlenceyi arayanlar için en doğru adreslere ev sahipliği yapıyor. Şehrin sanatsal dokusuyla tanışmak isteyenleri ise yıl boyu birçok sahne performansı ve konserin sergilendiği Kennedy Center ağırlıyor. 

İstanbul - Washington Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul - Washington için 22283 TRY’den ucuz uçak bileti bulabilir miyim?+

Evet, İstanbul - Washington için 22283 TRY’nin altında birden fazla uçuş bulunuyor. hemen tıklayın.

İstanbul - Washington uçak bileti ne kadar?+

İstanbul - Washington uçuşları için en ucuz uçak bileti fiyatı 22282 TRY . Bu, tüm hava yolları arasında bulunan en ucuz fiyat.

Bilet fiyatları artmadan uçak biletinizi hemen almak için tıklayın.

En ucuz İstanbul - Washington uçak bileti hangi gün?+

İstanbul - Washington arası uçmak için en ucuz gün Pazar günü.Uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayın.

İstanbul - Washington için hangi hava yolu firması en ucuz uçak biletini sunuyor?+

Pegasus, İstanbul - Washington için en ucuz uçak biletini sunan firma. tıklayın.

İstanbul - Washington rotasında uçan havayolları hangileri?+

İstanbul - Washington rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AJet. Uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için tıklayın.

İstanbul - Washington arası uçakla kaç saat sürüyor?+

İstanbul - Washington arası uçakla 655 dakika sürüyor.

İstanbul - Washington rotasında uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?+

İstanbul şehrinden Washington şehrine uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksınız: İstanbul Havalimanı.Bu havalimanına ineceksiniz: Washington Havalimanı.

İstanbul - Washington arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?+

İstanbul - Washington arasında uçak bileti rezervasyonu yaptırırken yolculuk tarihi belli ise birkaç hafta öncesinden bilet satın almak, maddi anlamda çok büyük kazanç sağlıyor.